Jak obstawiać skutecznie walki w FEN?

FEN, czyli Fight Exclusive Night to gale MMA w Polsce, które mimo wyraźnie niższej rozpoznawalności niż KSW, zebrały spore grono wiernych fanów. Z uwagi na rosnące zainteresowanie wśród typerów, również bukmacherzy docenili rozgrywki FEN, wprowadzając je do swojej oferty. Obecnie można śmiało stwierdzić, że walki FEN weszły już na stałe w trend, dzięki czemu wielbiciele MMA mają możliwość korzystania z tych niezwykle interesujących wydarzeń.

Gdzie typować walki FEN?

Nie da się ukryć, że w Polsce cały czas zauważalny jest wzrost zainteresowania MMA. Na początku w naszym kraju działała wyłącznie jedna federacja – KSW. Widząc jej sukces zaczęły się rozwijać kolejne projekty, w tym gale FEN. Od 2013 roku odbyły się już dziesiątki gali, co sprawiło, że te zyskały ważnych partnerów telewizyjnych, a także sponsorów.

Chcąc typować walki FEN możesz skorzystać z oferty wybranego legalnego polskiego bukmachera. Choć organizacja FEN posiada partnera bukmacherskiego, to oferty zakładów są dostępne również u pozostałych operatorów. Pamiętaj, że obecnie na rynku trafić można również na portale oferujące zakłady wzajemne bez uzyskanej licencji. Chcąc mieć pewność, że wpłacony depozyt będziesz mógł później wypłacić, a także by nie narażać się na przykre konsekwencje prawne, wybieraj wyłącznie tych operatorów, którzy posiadają aktywną licencje wydaną przez Ministra Finansów.

Jak wyglądają zakłady bukmacherskie na walki FEN?

W przypadku zakładów na walki FEN możemy oczekiwać takich samych rynków, jak w przypadku pozostałych gali MMA. Z pewnością wielu graczy z doświadczeniem zdążyło zauważyć, że w przypadku większości dyscyplin sportowych, rynki w ofercie bukmacherskiej są do siebie zbliżone. Tym samym, w przypadku walk FEN możesz typować zakłady na:

  • zwycięzcę walki,
  • wygraną przez nokaut, nokaut techniczny lub na punkty,
  • wygraną w pierwszej rundzie,
  • suma rozegranych rund,
  • zakończenie walki w pierwszej minucie.
Czytaj również:  Nasze propozycje na skuteczny Fame MMA bet

Oferty zakładów pojawiając się u bukmacherów zwykle na kilkanaście godzin przed galą. Zazwyczaj z dnia na dzień, aż do rozpoczęcia gali pojawiają się coraz to nowe rynki. Tym samym, po ogłoszeniu karty walki typerzy już mogą się zapoznać z podstawowymi kursami na pojedynki.

Jak typować walki FEN MMA?

W przypadku gali Fight Exclusive Night działają dokładnie takie same zasady, jak podczas typowania pozostałych sztuk walki. Co to znaczy w praktyce? Przede wszystkim to, że każde typowanie dla zwiększenia skuteczności powinno być poprzedzone kompleksową analizą i przemyśleniami. Nie da się ukryć, że mało kto jest w stanie trafić „na ślepo” i zwykle wiąże się to wyłącznie z odpowiednią dozą szczęścia. Nie da się ukryć, że sztuki walki, a już w szczególności MMA, są mocno skomplikowane i może się w ich trakcie wydarzyć wiele niespodziewanych zwrotów akcji. Aby nie narazić się na niepotrzebne, wysokie koszty, każdy postawiony zakład powinien być poprzedzony szczegółową analizą, a stawka powinna być dobrana odpowiednio do poziomu prawdopodobieństwa powodzenia.

Typując zakłady na walki FEN można liczyć na naprawdę wysokie wygrane, ale wyłącznie wówczas, gdy odpowiednio przygotujesz się do tego zadania, a przy tym nie będziesz działał pod wpływem emocji. Gale FEN pod względem sportowym plasują się na naprawdę wysokim poziomie, co sprawia, że szanse na zwycięstwo każdego z zawodników jest zbliżone. Chcąc poprawnie wytypować zakład musisz zatem wykazywać się odpowiednią wiedzą i spokojem, szczególnie wówczas, gdy planujesz grać za wysokie stawki.

Dlaczego odpowiednia analiza jest tak ważna?

MMA to mieszane sztuki walki, dlatego na ringu, w klatce lub w oktagonie spotkać się mogą zawodnicy preferujący odmienne typy walki. Zdaniem niektórych ekspertów zawodnicy specjalizujący się w sportach parterowych z reguły już na starcie mają znacznie większe szanse na wygraną, szczególnie podczas starcia z zawodnikiem preferującym walkę w stójce. Oczywiście warto przy tym pamiętać, że tego typu zasady dotyczyć mogą wyłącznie zawodników, którzy walczą na podobnym poziomie.

Czytaj również:  Jak obstawiać skutecznie walki w UFC?

Jeśli planujesz typować walki FEN, powinieneś dokładnie zapoznać się z zawodnikami, sprawdzając przede wszystkim, z jakiego sportu się wywodzi, a także czy opanował walki na płaszczyźnie, która teoretycznie stanowić powinna jego słabszą stronę. Często w MMA spotkać się można z sytuacjami, w których zawodnik zdawałoby się będzie dążył do pokonania swojego rywala przez nokaut, w rzeczywistości kończy walkę poprzez starcie w parterze.

Równie istotne jest przeanalizowanie formy zawodników podczas wcześniejszych walk. Jeżeli już w trakcie poprzednich spotkań dany zawodnik odznaczał się wyraźnie lepszą kondycją, można przypuszczać, że również w trakcie kolejnego starcia okaże się równie dobry. Podobna zasada działa w przypadku słabszych zawodników. Jeżeli już w trakcie poprzednich walk zauważyłeś znaczący spadek formy danego zawodnika, to możesz przypuszczać, że i w trakcie kolejnej okaże się niewystarczający i zakończy pojedynek z przegraną. Co ważne, takie same zasady dotyczą wszystkich zawodników, nie tylko tych dopiero rozpoczynających swoją przygodę z MMA.