FEN 7 karta walk i wyniki tej gali

FEN 7

FEN 7 gala Fight Exclusive Night odbyła się 24 kwietnia 2015 roku w Artego Arenie w Bydgoszczy. Wydarzenie to odbyło się pod nazwą Real Combat. Po niewątpliwym sukcesie, jaką była poprzednia gala, zainteresowani liczyli na kolejne wielkie emocje. Te bohaterowie wieczoru dostarczyli kibicom na trybunach, a także przed telewizorami.

FEN 7 – Walki dodatkowe

Po raz kolejny organizatorzy postanowili dać szansę zawodnikom, którzy rozpoczynali swoją karierę w walkach dodatkowych na karcie wstępnej.

W kategorii piórkowej do 65.8 kg Łukasz Demczur walczył z Michałem Strehlke. Demczur zmusił swojego przeciwnika do poddania wykonując na nim duszenie trójkątne. Rywal odklepał. Doszło do tego w czasie trwania 2 rundy. Później w kategorii open Michał Czyż przegrał z Kamilem Szukiełojciem. Walka w 3 rundzie przeniosła się do parteru i tam się rozstrzygnęła po ciosach ze strony Kamila na twarz Michała. Ostatni pojedynek na karcie wstępnej to walka Wojciecha Janusza z Andrzejem Piątkowskim. Janusz w 2 rundzie po uderzeniach w parterze znokautował swojego przeciwnika.

FEN 7 – Walka w limicie do 81 kg

Gala Fight Exclusive Night 7 miała rozpocząć się od pojedynku pomiędzy Dawidem Świerczyńskim, a Portugalczykiem Janu Malkriado Cruzem. Do tej jednak ostatecznie nie doszło, ponieważ rywal Polaka zasłabł w szatni. Świerczyński nie miał rywala na zastępstwo, dlatego też nie otrzymał on tego wieczoru szansy do walki.

FEN 7 – Walka w limicie do 55 kg

Oficjalnie zatem galę rozpoczęła walka pań na zasadach kickboxingu. Marta Chojnoska walczyła z Białorusinką Wiktorią Korkoszko. Starcie to było niezwykle wyrównane. Po regulaminowym czasie walki potrzebna była dogrywka, ale i to tak naprawdę nie dało rozstrzygnięcia i nie ułatwiło wyboru zwyciężczyni sędziom stolikowym. Ci jednak zdecydowali, że pojedynek ten wygrywa Marta Chojnoska. Ich werdykt był jednak niejednogłośny, co tylko pokazało, jak dobrze walczyła Wiktoria Korkoszko.

Czytaj również:  KSW 9 karta walk i wyniki gali

FEN 7 – Walka w kategorii piórkowej

W limicie wagowym do 65.8 kg walczyli Robert Rajewski Jr., a także Marcin Wrzosek. Walka ta miała tylko jednego faworyta i był nim Wrzosek, który w przyszłości przecież bardzo mocno rozwinął swoją karierę i walczył między innymi w KSW. Najpierw jednak musiał pokonać swojego przeciwnika na FEN 7 i to mu się udało. W czasie trwania 2 rundy sprowadził swojego przeciwnika do parteru i tam zakończył to starcie. Będąc na górze zaczął obijać swojego przeciwnika. Sędzia po pewnym czasie musiał zareagować i przerwać to starcie. Wrzosek nie miał większych problemów ze swoim rywalem. Wygrał jak najbardziej zasłużenie.

Walka w limicie do 77 kg

W kolejnym starciu tego wieczoru Łukasz Rambalski walczył z Niemcem Zakarią Baitarem. Pojedynek ten odbył się na zasadach kickboxingu. Niemiec był w tym starciu faworytem, był bardziej doświadczony. Polakowi na pewno nie można było odmówić zaangażowania, ponieważ dał z siebie tyle, ile tylko mógł. Aktywniejszy był jednak Baitar. Miał on swój pomysł na tę walkę. Nie chciał za wszelką cenę znokautować swojego rywala, ale wystarczyła mu kontrola nad pojedynkiem. Dlatego też punktował na kartach sędziowskich, a to przełożyło się na wynik i werdykt. Po zakończeniu walki, a więc 3 rund po 3 minuty sędziowie punktowali na korzyść Baitara 30-28, 30-28, 30-28.

Walka w kategorii półśredniej

Przedostatnia walka tego wieczoru to starcie w limicie wagowym do 77.1 kg. Walczyli Litwin Mindaugas Verzbickas, a także Albert Odzimkowski. Niestety dla naszego zawodnika starcie to nie trwało zbyt długo i zakończyło się już w czasie trwania 1 rundy. Verzbickas był o wiele bardziej doświadczony i miał przewagę fizyczności. Poza tym w przeszłości trenował judo, co widać było w ringu. Jego akcją kończącą w tym przypadku było duszenie trójkątne, co zmusiło Alberta Odzimkowskiego do poddania. Akcja ta była rzeczywiście efektowna i była dobrą zapowiedzią ostatniego pojedynku tego wieczoru.

Czytaj również:  FEN 5 karta walk i wyniki tej gali

Walka wieczoru

Pojedynek, który zakończył zmagania na gali Fight Exclusive Night 7: Real Combat było starcie na zasadach kickboxingu. W limicie wagowym do 95 kg zawalczyli Tomasz Sarara, a także Niemiec Nikolai Falin. Polak, który w przyszłości dostał szansę występu na gali KSW pokazał w tym starciu swój naprawdę duży talent. Jego rywal nie miał aż tak dużego doświadczenia, a poza tym miał bardzo słaby bilans walk, ponieważ do tego pojedynku przegrał w aż 6 z 7 starć. Zatem to Tomasz Sarara był faworytem do odniesienia wygranej. Nie mogło być tak naprawdę inaczej. Walka zakończyła się w stójce, ale trzeba przyznać, że nokaut był niezwykle efektowny i skuteczny. Sarara ciosem kolanem na wątrobę znokautował Falina. Ten padł na matę i sędzia rozpoczął liczenie. Niemiec jednak nie był w stanie podnieść się w tym czasie i zakończenie walki stało się faktem.

Nagrody na gali

Po raz kolejny organizatorzy Fight Exclusive Night wręczali nagrody finansowe. Najlepszą walką wieczoru uznano pojedynek Łukasza Rambalskiego z Niemcem Zakarią Baitar. Najlepsze poddanie wieczoru zaliczył Litwin Mindaugas Verzbickas. Najlepszym nokautem wieczoru popisał się Tomasz Sarara.