FEN 42 – zapowiedź gali i karta walk

Przed nami prawdziwie mistrzowska walka Fight Exclusive Night, podczas której odbędą się aż trzy pojedynki mistrzowskie, w tym o wakat w wadze lekkiej. FEN 42 budzi dzięki temu ogromne emocje i z pewnością będzie oglądana przez szeroką publiczność fanów sportów walki. Walką wieczoru gali FEN 42 będzie starcie Cezarego Oleksiejczuka i Adriana Zielińskiego. W niniejszym artykule zapowiedź gali, pełna karta walk, a także zapowiedzi najciekawszych pojedynków FEN 42.

Najważniejsze informacje o gali FEN 42

Gala FEN 42: Tauron Fight Night Wrocław odbędzie się 15 października na Hali Orbita we Wrocławiu. To prawdziwie mistrzowska gala, w której aż trzy pojedynki będą toczyć się o pasy mistrzowskie. Pewne jest, że poznamy nowego mistrza wagi lekkiej, w której był wakat oraz wagi ciężkiej, w której panował mistrz tymczasowy. Szczególnie ciekawie zapowiada się walka wieczoru w wadze półśredniej, gdzie Cezary Oleksiejczuk będzie bronił pasa w starciu przeciwko Adrianowi Zielińskiemu. Patrząc na kartę walk z czystym sumieniem możemy zaryzykować stwierdzenie, że FEN 42 to jedna z najciekawszych gal organizowanych przez Fight Exclusive Night w ciągu ostatnich kilku lat. Mamy nadzieję, że wysokie oczekiwania zostaną zaspokojone wysokim poziomem sportowym widowiska.

Karta walk na galę FEN 42

Widzowie zgromadzeni w hali Orbit we Wrocławiu oraz przed ekranami telewizorów będą mogli oglądać w sumie 10 pojedynków, trzy w karcie wstępnej, sześć w karcie głównej oraz walkę wieczoru. Pełna karta walk na Fen 42 prezentuje się następująco:

  • Cezary Oleksiejczuk vs. Adrian Zieliński (o pas kategorii półśredniej)
  • Michał Andryszak vs. Eder de Souza (o pas kategorii ciężkiej)
  • Łukasz Charzewski vs. Anatolij Żurakiwskij (o pas kategorii lekkiej)
  • Szymon Dusza vs. Mansur Abdurzakov
  • Łukasz Olech vs. Kamil Wojciechowski
  • Dawid Kareciński vs. Mateusz Rajewski
  • Rafał Dudek vs. Denis Dąbkowski
  • Eliasz Jankowski vs. Paweł Józefowicz
  • Bartłomiej Dragański vs. Tomasz Ostrowski
  • Oskar Stachura vs. Radosław Czajka
Czytaj również:  Zapowiedź KSW 76 – karta walk i typy na najciekawsze walki

Dwie pierwsze walki z karty wstępnej będą dostępne za darmo w serwisie Youtube, jako przystawka przed daniem głównym. Karta na FEN 42: Tauron Fight Night Wrocław prezentuje się naprawdę imponująco i trudno dziwić się kibicom, którzy oczekują bardzo emocjonującej gali.

Analiza przed walką: Oleksiejczuk vs. Zieliński

Głównymi bohaterami gali FEN 42 będą: Cezary Oleksiejczuk oraz Adrian Zieliński. To oni spotkają się w walce wieczoru, aby rywalizować o pas mistrzowski kategorii półśredniej. Pas należy do Oleksiejczuka, który zdobył go podczas FEN 37 pokonując Aiguna Achmedowa. Na gali FEN 40 skutecznie obronił pas przeciwko Kamilowi Krasce. Teraz jego rywalem będzie niezwykle utytułowany Adrian Zieliński, który stoczył już 33 zawodowe walki, z czego 22 wygrał. Bilans Oleksiejczuka to na ten moment 9-2, a zatem dużą przewagę doświadczenia ma Zieliński. Oleksiejczuk posiada jednak dużo lepsze warunki fizyczne i to właśnie on jest upatrywany jako zdecydowany faworyt tego pojedynku. Musi być jednak bardzo ostrożny, bo Zieliński udowadniał już, że potrafi wygrać przez poddanie i KO.

Analiza przed walką: Andryszak vs. de Souza

W walce o pas mistrzowski wagi ciężkiej zmierzy się Michał Andryszak i Eder de Souza. Andryszak wygrał dwie ostatnie walki w pierwszej rundzie, a jego aktualny bilans to 24-10. Dość podobnie prezentuje się bilans Brazylijczyka (19-8). Eder de Souza przegrał jednak ostatni pojedynek z Aleksandrem Maslovem na gali RCC 10. Będzie to dla niego dopiero druga walka dla FEN. Na hali FEN 36 pokonał Marcina Wójcika. Ciężko oszacować dyspozycję Souzy, jako iż swój ostatni pojedynek stoczył w grudniu 2021 roku. Tymczasem Andryszak prezentował się całkiem niedawno, bo 24 września na gali Envio Fight Night, podczas której pokonał Jacka Kujtkowskiego. W związku z tym, to właśnie Michał Andryszak będzie zdecydowanym faworytem tego pojedynku.

Czytaj również:  Prime MMA 2 – zapowiedź gali

Analiza przed walką: Charzewski vs. Żurakiwskij

O zwakowany pas mistrzowski kategorii lekkiej powalczy Łukasz Charzewski z Anatolijem Żurakiwskijem. Charzewski jest niepokonany od ośmiu walk, a jego aktualny bilans wynosi 10-1. W swojej ostatniej walce na FEN 39 wyprowadził nieregulaminowy cios na krocze Matheusa Pereiry, a ten nie był w stanie kontynuować pojedynku, przez co walka została nierozstrzygnięta. Z kolei Żurakiwskij to zawodnik, który do tej pory stoczył osiem zawodowych walk i jest jak dotąd niepokonany. Ukrainiec zadebiutuje w organizacji FEN. Faworytem pojedynku będzie Łukasz Charzewski, choć tu na pewno warto zachować ostrożność, ponieważ dyspozycja Ukraińca to jedna wielka niewiadoma – od dwóch lat nie stoczył on żadnego pojedynku.

Gdzie oglądać galę FEN 42 na żywo?

FEN 42: Tauron Fight Night odbędzie się już 15 października na Hali Orbita we Wrocławiu. Początek gali zaplanowano na godzinę 19:00. Pierwsze dwie walki będą dostępne za darmo na Youtubie, ale całą galę będzie można oglądać jedynie po wykupieniu dostępu na platformie Fenmma.tv. Już niebawem powinniśmy poznać cenę pakietu PPV. Na karcie walk gala FEN 42 prezentuje się naprawdę imponująco i oferuje fanom aż trzy walki mistrzowskie. A zatem, jest to pozycja obowiązkowa dla wszystkich miłośników sportów walki w Polsce.