Prime MMA 2 – zapowiedź gali

Druga edycja gali Prime MMA 2 odbędzie się w Gdyni już 9 lipca. Przed nami bardzo interesujące wydarzenie, na którym odbędzie się w sumie 12 walk. Głównymi bohaterami będą youtuberzy, influencerzy i osobistości internetowe, ale nie zabraknie także profesjonalnych zawodników. Gala Prime MMA 2 będzie nosić nazwę Kosmos. W walce wieczoru zmierzy się były zawodnik UFC i KSW, Norman Parke, a jego rywalem będzie Grzegorz „Szuli” Szulakowski.

Najważniejsze informacje o Prime MMA 2

Prime MMA to federacja organizująca walki w stylu freak fight show. Powstała w grudniu 2021 roku, a pierwsza edycja pod nazwą „Zadyma” odbyła się 19 lutego. Prime MMA jest określana mianem organizacji Don Kasjo, czyli byłej gwiazdy Fame MMA. W praktyce jednak, Życiński nie jest włodarzem, a jedynie zarządcą oraz twarzą całego projektu. Już 9 lipca odbędzie się druga edycja gali. Organizatorzy stanęli na wysokości zadania i przygotowali aż 12 bardzo emocjonujących pojedynków. Wydarzenie odbędzie się a Arenie Gdynia. W sprzedaży wciąż dostępne są bilety na galę. W walce wieczoru na Prime MMA 2 zmierzą się Norman Parke i Grzegorz Szulakowski. W gronie największych gwiazd wydarzenia warto wymienić: Marcina Wrzoska, „Bombardiera” , „Stiflera”, czy też „Araba”.

Jak prezentuje się karta walk na Prime MMA 2?

Na Prime MMA 2 odbędzie się w sumie aż 12 pojedynków. To bardzo dobry wynik, który stawia federację w czołówce organizacji freak fight show. Bohaterami gali będą przede wszystkim youtuberzy oraz influencerzy, ale nie zabraknie także profesjonalnych zawodników. Tak prezentuje się pełna karta walk na galę Prime MMA 2:

 • Norman „Stormin” Parke vs Grzegorz „Szuli” Szulakowski (walka wieczoru)
 • Dominika Rybak vs Klaudia „Klaudusiek” Kapuśniak
 • Serigne Ousmane Dia „Bombardier” vs Damian „Stifler” Zduńczyk
 • Paweł „Tybori” Tyburski vs Adam Soroko
 • Marcin „Polish Zombie” Wrzosek vs Gabriel „Arab” Al-Sulwi
 • Michał „Bagietka” Gorzelanczyk vs Jan „Pacio” Patecki
 • Ernest „Red” Ivanda vs Piotr Kaluski
 • Sebastian „Ztrolowany” Nowak vs Marcin „Mielonidas” Makowski
 • Mateusz „Milu” Mil vs Mikołaj Jędruszczak
 • Jakub „HeCmAn” Rygiel vs Dawid „Ambro” Ambroziak
 • Maciej Rataj vs Damian „Dzik” Graf
 • Jaś Kapela vs Konrad „Skolim” Skolimowski
Czytaj również:  One Championship MMA – najważniejsze informacje o gali MMA

Kolejność pojedynków należy odczytywać od dołu, aczkolwiek niepewne jest umiejscowienie pojedynku Jasia Kapeli i Konrada Skolimowskiego, jako iż walka ta trafiła do karty stosunkowo niedawno. Miejmy nadzieję, że żaden z zawodników lub zawodniczek nie wypadnie z powodu urazu.

prime mma 2

Jakie walki z karty zapowiadają się najciekawiej?

Szczególne zainteresowanie budzi pojedynek Normana Parka i Grzegorza Szulakowskiego w walce wieczoru. Obaj panowie to profesjonalni zawodnicy, którzy jednak zakończyli już występy w galach czysto sportowych. Faworytem jest Stormin, ale Szulakowski to bez wątpienia jeden z najtrudniejszych rywali, z jakimi Irlandczyk miał okazję mierzyć się w ostatnim czasie. To niejedyni zawodnicy, którzy mają na koncie występy w KSW. Jedną walkę zaliczył tam niedawno Bombardier, który przegrał z Mariuszem Pudzianowskim. W starciu ze Stiflerem będzie murowanym faworytem.

Wielką postacią w KSW był także Marcin Wrzosek. Jego obecność na Prime MMA 2 to duża niespodzianka. Jego przygoda z KSW zakończyła się po występie na Fame MMA 12, gdzie przegrał w walce bokserskiej przeciwko zarządcy Prime MMA, „Don Kasjo”. Choć Arab nie jest profesjonalnym zawodnikiem, na pewno może sprawić sporo problemów polskiemu Zombie. Natomiast z walk czysto freakowych, wielkie emocje wzbudza druga walka Jasia Kapeli. Tym razem spróbuje go pokonać, ku uciesze publiczności, Konrad Skolimowski. Dobrze zapowiada się także co-main event, czyli pojedynek pań: Dominiki Rybak oraz Klaudii Kapuśniak.

Kiedy odbędzie się gala Prime MMA 2?

Gala Prime MMA 2 odbędzie się już 9 lipca w Arenie Gdynia. Natomiast 4 lipca odbędzie się prowadzona przez Kasjusza Życińskiego konferencja promująca wydarzenie. Trzeba przyznać, że gala w krótkim czasie zrobiła ogromne postępy. Chociaż to dopiero druga odsłona, organizatorom udało się zatrudnić naprawdę mocnych zawodników, którzy zapewnią dużą oglądalność. Część z nich to gwiazdy podebrane z Fame MMA. Jak tak dalej pójdzie, włodarze Fame MMA rzeczywiście mogą zacząć się niepokoić o to, czy ich prym w formule freak fight show zostanie utrzymany.

prime mma 2

Gdzie będzie można oglądać galę Prime MMA?

Podobnie jak w przypadku pierwszej gali, Prime MMA 2 będzie można oglądać w systemie PPV po wykupieniu dostępu. Dostęp można wykupić na platformie Primemma.pl, gdzie dostępny będzie także stream z gali. Warto wspomnieć o tym, że 4 lipca odbędzie się druga konferencja promująca wydarzenie Prime MMA 2. Zawodnicy będą mieli okazję wymienić się „uprzejmościami”, a także stanąć naprzeciwko sobie w trakcie face to face. Konferencję poprowadzi Kasjusz „Don Kasjo” Życiński. Na stronie federacji wciąż można kupić bilety, które pozwolą oglądać widowisko z trybun Areny Gdynia.