FEN 3 karta walk i wyniki tej gali

Gala FEN 3, czyli Fight Exclusive Night 3 odbyła się 28 czerwca 2014 roku w Hali Stulecia we Wrocławiu. Wydarzenie to było zatytułowane jako “The War is coming”. Gala ta zapowiadała się jeszcze ciekawiej niż dotychczasowe. Smaczku wszystkiemu dodawał fakt, że po raz pierwszy tego typu wydarzenie transmitowano w otwartej stacji Polsat. Ponownie zaplanowano dużą ilość walk z udziałem coraz ciekawszych i lepszych zawodników. Po raz pierwszy FEN zaprosiło sportowców spoza Polski.

FEN 3 – Walka w limicie do 69 kg

Gala rozpoczęła się od pojedynku Marka Jędrzejczaka z Patrykiem Roskoszem. Obaj panowie debiutowali w MMA. Koniec walki nastąpił dosyć szybko tak naprawdę, ponieważ po upływie 2 minut i 55 sekund. Roskosz postanowił zapiąć dźwignię, tak zwany heel hook. Jego rywal nie miał możliwości wydostania się z opresji i musiał w tym przypadku poddać się i odklepać. Roskosz udanie tym samym rozpoczął swoją karierę, bowiem od wygranej. Sama gala rozpoczęła się od niezwykle efektownej skrętówki. Dawało to nadzieję na dużą ilość emocji.

FEN 3 – Walka w kategorii półśredniej

W limicie wagowym do 77 kg walczyli Przemysław Kośnik, a także Damian Komisarski. Po raz kolejny pojedynek zakończył się już w czasie trwania 1 rundy. Kośnik założył swojemu przeciwnikowi gilotynę i ten musiał w tym przypadku odklepać. Walka zakończyła się po upływie 2 minut i 7 sekund. Kośnik tym samym wygrał już po raz 4 w swojej karierze.

FEN 3 – Walka w kategorii lekkiej

W kategorii do 70.3 kg zmierzyli się Jakub Kowalewicz i Łukasz Kulig. Więcej szans przed walką dawano temu pierwszemu, który zwyciężył w 3 z 4 dotychczasowych walk. Kulig przegrał w 3 z 5. Pojedynek trwał przez 6 minut i 9 sekund. Na początku 2 rundy Kowalewicz zdobył wyraźną przewagę, ściągnął rywala do parteru i tam zwieńczył dzieło zakładając Kuligowi gilotynę. Ten musiał odklepać.

Czytaj również:  KSW 19 karta walk i wyniki tej gali

FEN 3 – Walka w limicie do 81 kg

Na zasadach kickboxingu walczyli Piotr Rogosz, a także David Świerczyński. Była to jak do tej pory najdłuższa walka na gali, ponieważ trwała łącznie 7 minut i 20 sekund. Zakończyła się ona w 3 rundzie. Rogoszowi udało się udanym sierpowym znokautować swojego przeciwnika.

FEN 3 – Walka w limicie do 86 kg

W kolejnym pojedynku na zasadach kickboxingu w Hali Stulecia we Wrocławiu zmierzyli się Maksymilian Bratkowicz, a także Sebastian Romańczyk. Po raz pierwszy tego wieczoru walka potrwała pełen dystans. W tym przypadku było to 9 minut. Werdykt musieli w tym przypadku wydać sędziowie. Ci jednogłośnie orzekli o wygranej Bratkowicza, który na przestrzeni całego pojedynku był zawodnikiem aktywniejszym.

Walka w kategorii lekkiej

Po raz pierwszy w historii Fight Exclusive Night do ringu wyszedł zawodnik spoza granic naszego kraju. Był to Białorusin Jewgienij Januszko. Jego rywalem był Patryk Grudniewski. Po upływie 3 minut i 38 sekund zwyciężył Polak, który zasypał rywala gradem ciosów. Zawodnik z Białorusi nie wytrzymał tego naporu i padł na matę. Po tym incydencie walka została przerwana. Grudniewski odniósł tym samym swoje 5 zwycięstwo w zawodowej karierze.

Walka w kategorii ciężkiej

W limicie wagowym do 120.2 kg walczyli Szwed Leo Kostić, a także Dawid Mora. Obaj panowie debiutowali w MMA. Po upływie 5 minut 1 rundy Szwed zrezygnował z dalszego udziału w walce po odniesionych obrażeniach. Dla Polaka była to premierowa wygrana w jego karierze.

Walka w kategorii ciężkiej

W tym samym limicie wagowym walczyli Litwin Tomas Vaicickas, a także były strongman Tyberiusz Kowalczyk. Polak debiutujący w MMA zaprezentował się z bardzo dobrej strony, ponieważ walkę udało mu się zakończyć już po upływie 48 sekund. Sprawę załatwił w stójce. Jego ciosy okazały się na tyle skuteczne, że Litwin padł na matę, a sędzia zakończył pojedynek.

Czytaj również:  FAME MMA 12 karta walk i wyniki

Walka w limicie do 54 kg

Tego wieczoru odbyła się również jedyna walka kobiet. Sylwia Juśkiewicz walczyła z Ukrainką Ołeną Owczynnikową. Polka zwyciężyła decyzją sędziów po upływie 3 rund 3-minutowych. Na przestrzeni walki była zawodniczką aktywniejszą. Była to dla niej kolejna wygrana w historii jej walk na gali Fight Exclusive Night.

Walka w kategorii koguciej

Swój kolejny triumf w karierze odniósł także Tymoteusz Świątek. Jego rywalem był tym razem Szwed Martin Fouda Afana Bipouna. Polak zapisał na swoim koncie już 14 wygraną na przestrzeni 16 walk. Całość miała koniec już po 3 minutach i 32 sekundach 1 rundy. Świątek okazał się skuteczniejszy w stójce od swojego przeciwnika i zadanymi ciosami znokautował swojego rywala. Szwed upadł na matę. Sędzia zakończył walkę.

Walka w limicie do 61 kg

Na walkę wieczoru organizatorzy wyznaczyli pojedynek pomiędzy Tomaszem Makowskim, a Węgrem Antoine Habashem. Była to walka na zasadach kickboxingu. Była to niestety jedyna porażka polskiego zawodnika tego wieczoru w starciach z zawodnikami z zagranicy. Węgier w 2 minucie 2 rundy zwyciężył, ponieważ jego rywal odniósł kontuzję nogi i nie był tym samym w stanie kontynuować walki.

Organizacja rozwijała się bardzo szybko i zainteresowanie wszystkich było z czasem coraz większe. Całe wydarzenie było bardzo emocjonujące i przyciągnęło wielu kibiców na trybuny, a także przed telewizory.