FAME MMA kursy na najbliższą galę

Wielkimi krokami zbliża się kolejna gala FAME MMA kursy. 16 gala organizowana przez tę federację odbędzie się już 5 listopada 2022 roku na gliwickiej Arenie Gliwice. Federacja jak zawsze zadbała o to, by kibice mogli oglądać wyjątkowe widowiska, a i zaproszeni zawodnicy stale podsycają zainteresowanie wydarzeniem, publikując w swoich mediach społecznościowych relacje z przygotowań do walki. Jak będzie wyglądała kolejna gala FAME MMA i jakich kursów możemy się spodziewać? Odpowiedź na wszystkie najważniejsze pytania znajdziesz w poniższym tekście.

FAME MMA kursy bukmacherskie na 16 galę

Szykując nasze zestawienie zweryfikowaliśmy oferty kursowe różnych legalnych polskich bukmacherów, którzy w swojej bazie posiadają zakłady na nadchodzącą galę FAME MMA. Widać, że bukmacherzy mają swoich wyraźnych faworytów, a średnie kursy kształtują się w następujący sposób:

Walka wieczoru:

Marcin Dubiel vs. Mariusz Tromba Trąbka – kurs na Dubiela 1.62, na Trombę 2.05,

Robert Sutonator Pasut vs. Jacek Muran Murański – kurs na Sutonatora 1.35, na Murana 2.75,

Patryk Bandura Bandurski vs. Alan Braveheart Kwieciński – kurs na Bandura 1.55, na Bravehearta 2.2.,

Mateusz Meknife Lovers Janusz vs. Krystian Wilczak – kurs na Janusza 2.20, na Wilczaka 1.55,

Mariusz Hejter Słoński vs. Amadeusz Ferrari Roślik – kurs na Hejtera 7.00, na Roślika 1.05,

Patryk Patrykos Domke vs. Adrian Polak Polański – kurs na Patrykosa 4.00, na Polaka 1.18,

Filip Filipek Marcinek vs. Dariusz Daro Lew Kaźmierczuk – kursy na Filipka 1.15, na Daro 4.25,

Dawid Dzinold Rzeźnik vs. Szymon Szymoo Besser – kurs na rzeźnika 1.22, na Bessera 3.50,

Wiktoria Wiki Jaroniewska vs. Marta Martirenti Rentel – kurs na Wiki 1.40, na Rentel 2.60,

Radosław Wiejski Koks Paszko vs. Natan Bóg Estetyki Marcoń – kurs na Paszko 1.28, na Marconia 3.15.

Czytaj również:  Ostatnia walka – czy warto je obstawiać na galach MMA?

Z wyraźnymi faworytami jest ten problem, że kursy na ich wygraną są zazwyczaj bardzo niskie. Doskonale prezentuje to propozycja bukmacherów na walkę Mariusza Hejtera Słońskiego z Amadeuszem Ferrari Roślikiem. Podczas tej walki bukmacherzy oceniają szczególnie wysoko tego drugiego zawodnika, co zostało podkreślone bardzo niskim kursem na poziomie 1.05. Nie da się ukryć, że postawienie jednego zakładu SOLO z typem na zwycięstwo Ferrari nie przyniesie ci kokosów, nawet mimo pozytywnego rozstrzygnięcia kuponu. W rzeczywistości, wygrana nie pozwoli nawet na to byś mógł wyjść na czysto. Musisz przecież pamiętać o konieczności pokrycia podatku od gier hazardowych, który nie należy do najniższych i wynosi aż 14%.

Jak typować FAME MMA 16?

Analizując powyższe kursy proponowane przez bukmacherów na walki w ramach 16 gali FAME MMA, nie da się ukryć, że najlepszym rozwiązaniem będzie postawienie kuponu AKO. Podczas nadchodzącej gali niemal w większości pojedynków bukmacherzy wytypowani wyraźnych faworytów.

Zanim jednak przystąpisz do stawiania taśmy, pamiętaj, że w galach freak fightowych znacznie częściej dochodzi do niespodziewanych zwrotów akcji. Zamiast typować wszystkie spotkania, wskazując na zwycięstwo faworyta, wybierz kilku zawodników, którzy mają największe szanse na wygraną.

Pamiętaj przy tym, że spotkania w ramach walk freak fightowych powinno się traktować raczej jako ciekawy dodatek niż regularne źródło zarobku. Walki celebrytów choć cieszą się dużym zainteresowaniem, potrafią zaskakiwać, sprawiając, że zawodnik, który zdaniem wszystkich ekspertów miał być najlepszy, w rzeczywistości da się pokonać już w pierwszej minucie pierwszej rundy.

Sprawdź oferty innych rynków

Legalni polscy bukmacherzy nie wprowadzili jeszcze oferty na pozostałe rynki, ale pamiętaj, że zawsze, im bliżej jest do kolejnej gali, tym więcej rynków pojawia się w ofertach bukmacherów. Tymi wartymi uwagi są w szczególności:

  • Zakład na zwycięstwo przez KO, TKO, DSQ,
  • Zwycięstwo w 1/2/3 rundzie,
  • Wygrana w pierwszych 60 sekundach 1 rundy.
Czytaj również:  Szeliga zawalczy z Marcinem Wrzoskiem na FAME 17!

Wybierając rynek, który odpowie twoim potrzebom pamiętaj, by zawsze traktować typowanie zakładów bukmacherskich jako swego rodzaju formę rozrywki. Nie podchodź do tego z presją, że koniecznie musisz wygrać. Zakłady bukmacherskie i sam sport, bywają naprawdę nieprzewidywalne, dlatego zamiast ryzykować, stawiając zakłady za wszystkie swoje oszczędności, podejdź do tego raczej jak do dobrej zabawy.

Czy warto typować FAME MMA?

W naszej ocenie tak. Jeżeli tylko podejdziesz do tego z odpowiednim nastawieniem, to typowanie walk w ramach FAME MMA może się okazać naprawdę dobrą zabawą. Musisz przy tym pamiętać, że podczas gal organizowanych przez tę federację, na ringu, w klatce i na oktagonie spotykają się amatorzy. Gale FAME MMA słyną z tego, że walki toczą się pomiędzy celebrytami znanymi ze świata mediów społecznościowych i szeroko rozumianego show biznesu. Dlatego nie można oczekiwać od nich walki na światowym poziomie. Oczywiście, zawodnicy również starają się dać z siebie wszystko, bo grają o wielkie pieniądze, ale jednak zauważalne są ich wyraźne braki w umiejętnościach i doświadczeniu. Właśnie dlatego podczas gal FAME MMA nawet wyraźny faworyt może ulec znacznie słabiej ocenianemu rywalowi, na którego bukmacherzy nie bali się stawiać wysokich kursów.