Zapowiedź High League 5

Przed nami piąta odsłona High League, jednej z najpopularniejszych gal freak fightowych w naszym kraju. Po raz pierwszy wydarzenie zagości w łódzkiej Atlas Arenie, a organizatorzy spodziewają się przynajmniej kilkunastu tysięcy widzów zgromadzonych na trybunach. Galę High League 5 będzie można oglądać także przez Internet. Walką wieczoru na tej gali będzie pojedynek Alberto Simao przeciwko Pawłowi „Tyboriemu” Tyburskiemu.

Najważniejsze informacje o High League 5

Gala High League 5 odbędzie się już 10 grudnia w łódzkiej Atlas Arenie. Za nami dwie konferencje oraz rundki prowadzone przez Arkadiusza Pawłowskiego i Mateusza Kaniowskiego. Główną ozdobą gali będzie main event, w którym wystąpią: Albert Simao i Paweł „Tybori” Tyburski. Choć jest to gala freak fight, nie zabraknie na niej zawodników, którzy mieli okazję prezentować się na profesjonalnych galach. Można tu wskazać Damiana Janikowskiego czy też Vaso Bakocevicia. Poza formułą MMA, na gali High League kilka pojedynków będzie miało formułę K1, a jeden w boksie. W karcie walk poniżej znajdziesz informacje na temat formuły pojedynku.

Pełna karta walk na High League 5

Na gali High League 5 odbędzie się w sumie 10 pojedynków – 6 w formule MMA, 3 w formule K1 w małych rękawicach oraz 1 pojedynek bokserskich w małych rękawicach. Pełna karta walk na galę High League 5 prezentuje się następująco:

  • Alberto Simao vs Paweł „Tybori” Tyburski (Main Event w MMA)
  • Natalia „Natsu” Karczmarczyk vs Agata „Fagata” Fąk (Co-main event w MMA)
  • Mateusz „Muran” Murański vs Paweł „Scarface” Bomba (K1)
  • Damian Janikowski vs Mateusz „Don Diego” Kubiszyn (MMA)
  • Maja Staśko vs Maria „Masza” Graczykowska (K1)
  • Maciej „Zony” Zoniuk vs Jakub „Holak” Krawczyk-Holak (MMA)
  • Dawid „Diables” Porwisiak vs Paweł „Leh” Lehmann (boks)
  • Dawid „Crazy” Załęcki vs Vaso „Psychopath” Bakocević (K1)
  • Przemysław „Sequento” Skulski vs Andrzej „Andrew” Gazda (MMA)
  • Kamil „Hassi” Hassan vs Wojciech „Rekordzista” Sobierajski (MMA)
Czytaj również:  XTB KSW 77 - podsumowanie gali!

Organizatorom gali, której twarzą jest Malik Montana, udało się zatem ponownie zmontować naprawdę mocne i elektryzujące zestawienia, które na pewno przyciągną bardzo duże zainteresowanie ze strony kibiców i w dużej części zapełnią łódzką Atlas Arenę.

High League 5

Analizy i typy na walkę Simao vs Tyburski

Albert Simao ma za sobą jedną walkę. W swoim debiucie na High League 3 pokonał Marcina Dubiela. Znacznie bardziej doświadczony jest natomiast Paweł Tyburski, który na galach freak fight prezentował się już czterokrotnie i trzykrotnie wygrywał. W debiucie pokonał Arkadiusza Tańculę, następnie przegrał z Gabrielem Al-Sulwim, a dwie kolejne walki wygrał – z Łukaszem Lupą i Adamem Soroko. Obaj zawodnicy prezentują bardzo dobre warunki fizyczne, a limit umowny na tę walkę wynosi 88,5 kg. Zdecydowanym faworytem bukmacherów w tym pojedynku będzie Tyburski, który dysponuje znacznie szerszym doświadczeniem od swojego przeciwnika.

Analizy i typy na walkę Natsu vs Fagata

W co-main event gali High League 5 zmierzą się: Natalia „Natsu” Karczmarczyk i Agata „Fagata” Fąk. Obie legitymują się identycznym rekordem. Natsu obie walki stoczyła przeciwko Lexy Chaplin. W swoim debiucie okazała się lepsza, ale w rewanżu musiała już uznać wyższość swojej rywalki. Fagata przegrała w debiucie z Lexy Chaplin, natomiast w drugiej walce pokonała Monikę Kociołek. Biorąc pod uwagę, co zaprezentowały obie panie w swoich dwóch pierwszych walkach, zdecydowanie większe umiejętności zdaje się prezentować Natsu i to ona jest uważana za zdecydowaną faworytkę tego zestawienia.

Analizy i typy na walkę Muran vs Bomba

Wielu fanów elektryzuje pojedynek młodego Murana i Bomby. To głównie ta walka napędzała konferencje i rundki, a między zawodnikami pojawiły się „dymy”. Muran powalczy o to, aby wrócić na zwycięską ścieżkę. Ostatnie dwie walki przegrywał – najpierw z Arkadiuszem Tańculą, a następnie z Vaso Bakoceviciem, z którym jednak zaprezentował się z całkiem niezłej strony, biorąc pod uwagę, że Czarnogórzanin to przecież profesjonalny zawodnik MMA. Paweł Bomba ma na koncie dwie walki i obie przegrał, najpierw z Mateuszem Leśniakiem, a następnie z Amadeuszem Roślikiem. Także w tej walce jest skazywany na porażkę.

Czytaj również:  High League 5 - podsumowanie gali!
High League 5

Analizy i typy na walkę Janikowski vs Kubiszyn

Damian Janikowski to wybitny zapaśnik, który stoczył w swojej karierze już 12 walk w MMA – wszystkie z nich w KSW. Jego aktualny bilans wynosi 7-5. Janikowski dość niespodziewanie postanowił z KSW przenieść się do freak fightowej organizacji. Jego rywalem będzie Mateusz Kubiszyn znany ze świetnych występów na galach GROMDA. Ostatnie walki wygrywał z Denisem Załęckim oraz Vasylem Halychem. Wbrew pozorom, Don Diego wcale nie jest skazywany na porażkę z Janikowskim. To Janikowski jest faworytem starcia, ale wielu fanów opowiada się za Kubiszynem.

Gdzie oglądać na żywo High League 5?

Gala High League 5 odbędzie się już 10 grudnia i po raz pierwszy zagości w Atlas Arenie w Łodzi. Początek gali zaplanowano na godzinę 20:00. Transmisję z gali będzie można oglądać po wykupieniu dostępu na platformie highlive.tv, a także w Polsat Box i Polsat Box Go. Przed nami 10 emocjonujących pojedynków, które komentować będą: Dominik Durniat i Mateusz Kaniowski.