Fagata – kariera w MMA popularnej instagramerki

Fagata

Agata Fąk znana szerszej publiczności jako Fagata długo budowała swój wizerunek w sieci, sukcesywnie zbierając nowych odbiorców. Wraz z rozwojem popularności udało jej przedostać do świata amatorskich sztuk walki, gdzie obecnie odnosi sukcesy. Jak wyglądały początki jej kariery i jak się rozwija w świecie MMA? Sprawdź w naszym opisie zawodnika!

Agata Fagata Fąk – kariera w sieci

Nie da się ukryć, że Fagata to jedna z kolejnych instagramerek, które po zbudowaniu kariery w mediach społecznościowych zdecydowały się na przejście do świata mieszanych sztuk walki. Udział w galach freakowych daje zawodnikom naprawdę dobre pieniądze, dlatego ostatnio coraz więcej celebrytów decyduje się na przejście do tego formatu.

Jednak zanim Fagacie udało się osiągnąć ten cel, zaczynała na spokojnie, prowadząc swój profil na Instagramie. Następnie, zdecydowała się podążać za ciosem i założyć własny kanał na youtube, na którym publikowała różnorodne treści.

Filmikiem, który zyskał największą popularność był ten, w którym wykonała własny utwór w ramach Hot16challenge 2. Nagranie zyskało ponad cztery miliony wyświetleń, dając jej jeszcze większą grupę wiernych subskrybentów.

Kontrowersyjne związki

Prywatnie Agata Fąk była w związku ze Stuu, jednym z popularniejszych twórców internetowych – założycielem Teamu X. Ich rozstanie stało się prawdziwie medialne. Nie da się ukryć, że młodzi youtuberzy celowo podkręcali dramat wokół siebie, który z pewnością poniekąd im się opłacił. Następnie Fagata związała się z innym popularnym youtuberem – kamerzystą.

Cała historia zakończyła się dość niesmacznie. W sieci pojawił się filmik, w którym Fagata opuszcza dom swojego byłego już partnera. Kamerzysta całą tą sytuację skwitował twierdzeniem, że niczego nie obiecywał zranionej Fagacie, a ich związek miał być wyłącznie reżyserowany, na potrzeby publikacji treści na youtube. Ostatecznie dziewczyna najpewniej zakochała się w swoim filmowym partnerze.

Czytaj również:  Adrian „Polak” Polański – opis zawodnika

Agata Fagata Fąk – debiut we freak fightach

Wraz z rosnącym zainteresowaniem wokół polskiej youtuberki, coraz więcej federacji freakowych zaczęło się interesować zaproszeniem jej do kolejnych walk. Ostatecznie Fagata zdecydowała się na zawarcie kontraktu z raczkującą wówczas federacją Hohg League. Debiutancka walka Fagaty została zaplanowana na galę High League 2, a jej rywalką była popularna instagramerka Lexy Chaplin.

Nie dało się ukryć, że Fagata będzie miała ciężki debiut. Lexy miała już za sobą walkę w klatce. Podczas pierwszej gali High League zawalczyła z Natsu podczas walki wieczoru. Przegrana w tamtym pojedynku z pewnością była dla Lexy doskonałym drogowskazem dla dalszych treningów. Fagata z kolei musiała poznać świat mieszanych sztuk walki od podstaw. Jednak to jej nie zraziło i chętnie weszła do klatki, na swoją pierwszą walkę.

Ostatecznie, choć obie panie starały się dać z siebie jak najwięcej, to ostatecznie, poziom walki pozostawiał wiele do życzenia. Wyraźnie widoczne było, że szybkie treningi na niewiele się zdały. Dziewczyny głównie przepychały się, a chwilę po rozpoczęciu pierwszej rundy Lexy obaliła swoją rywalkę, by zadać serię przypadkowych ciosów.

Fagata była mocno zaskoczona przebiegiem walki i widocznie nie wiedziała, w jaki sposób poradzić sobie z serią ciosów. Widząc bezradność Agaty Fąk sędzia nie mógł postąpić inaczej i zdecydował się na przerwanie pojedynku.

Przejście do FAME MMA

Dużym zaskoczeniem dla wiernych kibiców formatu było przejście Agaty Fąk do FAME MMA. Okazało się, że nie było to stały transfer, a jedynie wypożyczenie, na potrzeby walki z debiutującą wówczas Moniką Kociołek. Co ciekawe, walka w innej federacji okazała się dla Fagaty zdecydowanie korzystniej.

Walka Fagaty z Moniką Kociołek

Walka Fagaty z Moniką Kociołek odbyła się podczas 14 gali FAME MMA. Wielu wiernych kibiców formatu było zaskoczonych tym, że High League wyraziło zgodę na udział Fagaty w konkurencyjnym formacie. Ostateczne wyniki poznaliśmy 14 maja i nie były one aż tak zaskakujące. Tym razem to Fagata startowała z wyższej pozycji, Monika Kociołek miała stoczyć swoją pierwszą walkę.

Czytaj również:  Robert Burneika - wszystko na temat zawodnika!

Sama walka nie porywała. Pierwsza runda rozpoczęła się w stójce, jednak dało się zauważyć, że kobiety mają problem z wyprowadzeniem celnych ciosów. W drugiej rundzie sytuacja trochę się odmieniła.

Kociołek wyprowadziła celny cios, który powalił Fagatę na deski, jednak ta szybko się pozbierała. Ostatecznie w trzeciej rundzie to Fagata okazała się skuteczniejsza i ostatecznie wyprowadziła nokautujący cios, zapewniając sobie wygraną podczas drugiej walki.

Fagata vs. Natsu

Fagata ma na swoim koncie jeszcze jedną wygraną walkę. Wówczas zmierzyła się z Natalią Kaczmarczyk, znaną lepiej jako Natsu podczas piątej gali Hihg League. Kobiety zawalczyły na pełnym dystansie, a o wyniku zadecydowali sędziowie, jednogłośnie wskazując, że w tym pojedynku wyraźnie lepsza okazała się Agata Fąk. Na kolejne walki musimy jeszcze poczekać. Na tę chwilę nie zostało zaplanowane kolejne starcie z udziałem młodej zawodniczki walk freakowych.