Adrian „Polak” Polański – opis zawodnika

Adrian Polański

Bez wątpienia Adrian „Polak” Polański to największa gwiazda organizacji freak fightowych. Jednak zanim na dobre wkroczył do świata FAME MMA budował swoją karierę w mediach społecznościowych, skupiając się na takich platformach jak YouTube i Instagram. Kim jest Adrian Polański i jak przebiegała jego dotychczasowa kariera w świecie mieszanych sztuk walki i kiedy ponownie będzie walczył?

Odpowiedzi na te pytania znajdziesz w poniższym artykule.

Adrian „Polak” Polański – podstawowe informacje

Adrian Polański, pseudonim „Polak” urodził się 11 maja 1996 roku. Mierzący 175 cm wzrostu młody zawodnik utrzymuje wagę w okolicach 80 kilogramów, by wraz z nadejściem kolejnej walki trafić do kategorii półśredniej, gdzie wymagany limit wynosi 77 kilogramów.

Polański w mediach społecznościowych

Adrian „Polak” Polański rozpoczął swoją karierę w 2016 roku, kiedy to zdecydował się na założenie swojego pierwszego kanału na YouTube. W swoich filmach poruszał różnorodną tematykę, jednak nie ukrywał, że szczególne zainteresowanie skupiał na walkach w oktagonie. Równolegle założył profil na popularnym serwisie społecznościowym – Instagram, na którym publikował kontrowersyjne treści, które skupiały dużą uwagę wokół jego osoby. Obecnie może się pochwalić naprawdę imponującymi statystykami. Jego filmy na bieżąco śledzi ponad 200 tysięcy subskrybentów, co dało łączną liczbę wyświetleń na poziomie 13 470 850 odsłon.

Równie dobrze rozwija się jego profil na Instagramie. Mężczyzna zyskał ponad 426 tysięcy obserwujących, co nie mogło przejść bez echa wśród federacji, zajmujących się organizacją mistrzostw mieszanych sztuk walki w charakterze freak fightów.

Początek w FAME MMA

Swoją debiutancką walkę Adrian Polański odbył już podczas pierwszej gali FAME, gdzie stanął naprzeciw Daniela „Magicala” Zwierzyńskiego. Choć obaj mężczyźni nie mieli wcześniej styczności z zawodowymi walkami, to udało im się przeprowadzić pojedynek w pełnym regulaminowym czasie i to ostatecznie sędziowie rozstrzygnęli, który z zawodników okazał się najlepszy. Dla Polańskiego był to bez wątpienia udany debiut.

Czytaj również:  Marcin Dubiel - znany influencer we freakach!

Tak dobre wyniki w pierwszej gali FAME sprawiły, że organizatorzy federacji zdecydowali się zaprosić Polaka również na kolejną galę. Podczas starcia w FAME 2 Adrian „Polak” Polański zmierzył się z Dawidem Malczynskim. Pojedynek miał dla obu mężczyzn ogromne znaczenie, ponieważ poza tytułem zwycięzcy walki, mężczyźni mieli powalczyć również o tytuł mistrza federacji w kategorii półśredniej. Niestety, tym razem Polańskiemu nie poszło tak dobrze i musiał przyznać, że pas organizacji powinien trafić w ręce rywala.

Jednak porażka nie zniechęciła amatorskiego fightera. Gdy tylko dostał propozycję stoczenia walki z Kasjuszem „Don Kasjo” Życińskim, w ramach zastępstwa za niedysponowanego rywala, zgodził się bez chwili namysłu. Mimo kompletnego braku przygotowania, podjął się walki i ostatecznie, kontrowersyjną decyzją sędziów, został uznany za zwycięzcę walki. Niestety chwilą chwały Polański nie nacieszył się zbyt długo, ponieważ już wkrótce Don Kasjusz złożył protest, w wyniku którego sędziowie zmienili swój werdykt.

Głośna walka Adriana „Polaka” Polańskiego z Amadeuszem „Ferrari” Roślikiem

Walką, która ostatecznie stała się bardzo głośna i w pewnym stopniu wpłynęła na popularność Polaka, było starcie z Amadeuszem Roślikiem. Sprawa była na tyle głośna, że poniosła się echem nie tylko w polskim świecie MMA, ale również w zagranicznych mediach. A co wywołało tyle zamieszania? Przede wszystkim, niesportowe zachowanie Amadeusza Roślika. Tuż po tym, gdy wyprowadził legendarny wręcz, nokautujący cios, po którym Polański osunął się na matę, mężczyzna wykonał jeszcze kopnięcie w głowę (soccer kick).

Zachowanie Roślika zostało mocno skrytykowane, a fighter został automatycznie zdyskwalifikowany. Polak nie był zadowolony z takiego obrotu sprawy. Niewłaściwe zachowanie Ferrariego i jego następstwo w formie dyskwalifikacji sprawiły, że wygrana w takiej formie nie przyniosła mu satysfakcji.

Roślik tłumaczył swoje zachowanie emocjami, jakie towarzyszyły pojedynkowi. Podkreślał, że jego zachowanie nie było celowe, a wynikało jedynie z poruszenia, jakie towarzyszyło pojedynkowi. Dodatkowo, Roślik tłumaczył swoje niewłaściwe zachowanie trwającą w tym czasie kontuzją czaszki. Nie ulega wątpliwości, że Ferrari, poza brakiem etyki, tak ważnej w świecie sportu, wyróżnił się również olbrzymią bezmyślnością. Pojedynek w trakcie trwającego urazu głowy mógł przepłacić potężnymi problemami zdrowotnymi, a nawet śmiercią.

Czytaj również:  Don Kasjo – wszystko na temat zawodnika

Statystyki Adriana „Polaka” Polańskiego

Choć młody mężczyzna bardzo pragnie zaistnieć w świecie MMA, to nie ulega wątpliwości, że jego obecne statystyki nie należą do czołowych. Na chwilę obecną Polański ma za sobą siedem rozegranych walk w formule MMA, z czego cztery zakończył zwycięstwem (w tym jedno zwycięstwo przez dyskwalifikację przeciwnika) i trzy porażki. Być może walki bokserskie okażą się właściwym miejscem dla fightera, ponieważ tam Polański rozegrał dwie bitwy i obie zwyciężył.