Erikas Golubovskis – kariera i profil zawodnika!

Erikas Golubovskis

Erikas Golubovskis urodził się 4 kwietnia 2001 roku w Riese. To litewski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) w wadze średniej. Erikas Golubovskis może poszczycić się naprawdę dobrą formą, a jego wzrost i waga sprawiają, że ma sporą przewagę nad innymi zawodnikami.

Widać, że swoje walory potrafi wykorzystać w walkach, ponieważ jak do tej pory tylko dwa razy odniósł porażkę w walkach zawodowych MMA. Na jego koncie pojawiają się walki dla takich organizacji jak Bushido Fighting Championship, King of Kings, MMA Live, czy Konfrontacja Sztuk Walki.

Erikas Golubovskis – kariera MMA

Początkowo Erikas Golubovskis brał udział w amatorskich starciach MMA. Swoją pierwszą walkę stoczył 4 sierpnia 2017 roku na King of the Cage Lithuania – On the Beach. Wówczas przyszło mu się zmierzyć z Lukasem Bataitisem, który go technicznie znokautował w drugiej rundzie. Po pierwszej porażce jednak się nie poddał i już kilka miesięcy później wziął udział w Bushido Lithuania – MMA Bushido 74. 4 maja 2018 roku poddał Naglisa Kanisauskasa w pierwszej rundzie.

Po amatorskich starciach przyszła pora na pierwszą zawodową walkę. Erikas Golubovskis stoczył ją 15 grudnia 2015 roku. Podczas Bushido Fighting Championship Erikas Golubovskis poddał Adolfasa Vaiciunasa w pierwszej rundzie. 16 marca 2019 roku wziął udział w gali King of Kings 69, gdzie pokonał Dmitryego Zasinetsa w drugiej rundzie. Trzecią zawodową walkę odbył 3 maja 2019 roku podczas Bushido FC: Bushido Vilnius 2019. Wówczas przyszło mu się zmierzyć z Ernestasem Varankevičiusem.

Walka była dość zaciekła i do końca trudno było stwierdzić, kto ją wygra. Jednak w trzeciej rundzie Erikas Golubovskis znokautował technicznie Varankeviciusa i odnotował kolejny sukces. 21 września 2019 roku Erikas Golubovskis wystąpił podczas KOK – KOK World Series 2019 in Kaunas. W swojej walce stanął naprzeciw Arnoldasa Misiunasa, którego pokonał decyzją sędziów w trzeciej rundzie.

Czytaj również:  Hasbulla – kim jest i dlaczego jest tak popularny?

16 listopada 2019 roku Erikas Golubovskis wziął udział w King of Kings 80, gdzie zmierzył się z dwoma zawodnikami. Te walki były jednak nieco inne od wcześniejszych, ponieważ odbywały się na tzw. Custom Rules, czyli na własnych zasadach. W pierwszej walce stanął naprzeciw Bogdana Kotlovyanova, którego pokonał przez poddanie. W drugiej walce zmierzył się z Maximem Soroką, którego również pokonał (przez poddanie).

Prawie po roku przerwy, bo już 26 września 2020 roku znów mogliśmy podziwiać Erikasa Golubovskisa w klatce. Na KOK – King of Kings Classic 3 zmierzył się z Vladislavem Stefanovicem. To starcie skończyło się jeszcze w pierwszej rundzie na korzyść Golubovskisa, który poddał rywala duszeniem trójkątnym. 12 grudnia 2020 roku Erikas Golubovskis zmierzył się na KOK – King of Kings Classic 4 z Vadim Valuev. To starcie było bardzo krótkie, ale jakże emocjonujące, zwłaszcza że Golubovskis znokautował technicznie rywala.

Kilka miesięcy później, bo już 17 lipca 2021 roku wziął udział w MMA Live 8 – MMA Live Championship 8. Podczas tego wydarzenia zmierzył się z Wladimirem Holodenko. Trzeba przyznać, że obaj zawodnicy spisali się świetnie i widać było bardzo wyrównany poziom walki. Nic więc dziwnego, że starcie zostało rozstrzygnięte dopiero po trzech rundach. Decyzją sędziów ogłoszono remis. 19 marca 2022 roku Erikas Golubovskis zmierzył się podczas KOK 99 – King of Kings 99 z Kirillem Andreevem. Po trzech jakże zaciętych rundach ogłoszono zwycięstwo Golubovskisa. 11 czerwca 2022 roku Erikas wziął udział w Innferno 5 – Innferno Fighting Championship 5, gdzie przyszło mu się zmierzyć z Florianem Abergerem.

Tym razem jednak nie miał tak dużo szczęścia, ponieważ decyzją sędziów zwyciężył Aberger, a Erikas Golubovskis odnotował pierwszą zawodową porażkę na swoim koncie. 5 listopada 20222 roku Golubovskis poddał Jussi Pirttikangas na KOK – World Series in Kaunas. Z kolei w 2023 roku zdecydował się nawiązać współpracę z polską organizacją KSW. Dla niej zadebiutował już 17 marca 2023 roku podczas KSW 80 – Eskiev vs Ruchala, ale został technicznie znokautowany przez Michała Michalskiego.

Czytaj również:  Paweł Jóźwiak – wszystko na temat włodarza FEN i PRIME MMA

Erikas Golubovskis – osiągnięcia

Jak do tej pory na koncie Erikasa Golubovskisa nie pojawiają się większe sukcesy. Za to może poszczycić się trzydziestym dziewiątym miejscem w rankingu 311 aktywnych zawodników wagi średniej Europe Western Pro, czy sto ósmym na 420 aktywnych zawodników w rankingu Europe Eastern Pro Middleweights.

Erikas Golubovskis – bilans walk zawodowych

Erikas Golubovskis wziął udział w jedenastu walkach zawodowych MMA. Osiem razy odnotował zwycięstwo, z czego trzy walki wygrał przez nokauty (KO/TKO) i trzy razy przez poddania. Na swoim koncie ma dwa zwycięstwa przez decyzje i jeden remis. Jak do tej pory przegrał tylko dwa razy (raz przez nokaut, raz przez decyzję), więc to całkiem dobry wynik. Poza tym stoczył też dwie zawodowe walki na tzw. Custom Rules i w obu przypadkach wygrał.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 4 kwietnia 2001 roku, Riese

Obywatelstwo: Litwa

Wzrost: 187 cm

Masa ciała: 83.91 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2018 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: średnia

Klub: RINGS Gym