Paweł Jóźwiak – wszystko na temat włodarza FEN i PRIME MMA

Paweł Jóźwiak to bez wątpienia znana postać w świecie sportowych walk o charakterze freakowym. Wiernym kibicom mieszanych sztuk walki na pewno nie trzeba go przedstawiać. Jeśli jednak dopiero wkraczasz do świata freak fightów, powinieneś poznać największe organizacje i ludzi, którzy za nimi stoją. Paweł Jóźwiak jest właśnie jednym z ważniejszych nazwisko. Poznaj najważniejsze informacje na temat Pawła Jóźwiaka, by poznać świat freak fightów od środka.

Paweł Jóźwiak – kim jest?

Interesując się światem freak fightów z pewnością nie raz słyszałeś o Pawle Jóźwiaku. Jeśli jednak dopiero zaczynasz się interesować mieszanymi sztukami walki w wykonaniu amatorów, powinieneś wiedzieć, że pełni on funkcję prezesa zarządu jednej z największych organizacji MMA w Polsce, czyli Fight Exclusive Night – FEN.

Paweł Joźwiak urodził się 12 marca 1974 roku. Choć oficjalnie nie podano pochodzenia mężczyzny, to można przypuszczać, że dorastał w Gdańsku, gdzie pobierał naukę. Prywatnie Paweł Jóźwiak jest mężem modelki Anny Kokocińskiej, która podczas kolejnych gal FEN pełni rolę ring girl.

Swoją obecną funkcję pełni od 2015 roku. Jako nastolatek uczęszczał do gdańskiego liceum, a następnie kontynuował naukę na Uniwersytecie Gdańskim. Następnie skupił się na rozwoju zawodowym. Był odpowiedzialny za tworzenie różnego rodzaju eventów, w tym między innymi podczas mistrzostw Europy w piłce nożnej, organizowanych w 2012 roku w Polsce.

Podsumowując, Pawła Jóźwiaka można określić jako promotora i biznesmena. Co ciekawe, sam tak o sobie pisze, na swoim koncie na Instagramie.

Kariera w świecie mieszanych sztuk walki

Swoją karierę w świecie mieszanych sztuk walki o charakterze freakowym Paweł Joźwiak rozpoczął w 2013 roku. Po sukcesie związanym z organizacją wydarzeń związanych z Euro 2012 jego nazwisko zyskało na popularności. W listopadzie 2013 roku odbyła się pierwsza gala FEN, która odbyła się w Klubie Biznesowym Stadion Wrocław. Z biegiem lat Fight Exclusive Night nabierało na popularności, budując swoją silną pozycję na rynku polskich sportów walki. Punktem przełomowym dla rozwoju FEN było nawiązanie współpracy z telewizją Polsat, która transmitowała wydarzenia zarówno na kanałach sportowych stacji, jak również w otwartej telewizji.

Czytaj również:  Czy Krzysztof rutkowski mma zawalczy kiedyś w MMA?

Dążąc do zapewnienia jak największej popularności FEN Paweł Jóźwiak podjął decyzję o tym, by w ramach organizowanych gal łączyć MMA z walkami o charakterze kickboxingu. Nie da się ukryć, że takie posunięcie okazało się skuteczne. Kibice, którzy decydowali się na oglądanie walk organizowanych przez FEN mogli oglądać zarówno walki w formie MMA, jak również czysty sport uderzany z dodatkiem kopnięć. Podczas 6 gali FEN w 2015 roku odbył się pierwszy pojedynek o pas mistrza FEN. Wówczas po dramatycznej walce między Victorem Marhino, a Tymoteuszem Świątką, ten pierwszy podczas piątej rundy pokonał swojego rywala i tym samym zgarnął pas w kategorii wagi kokuciej.

Jako prezen FEN Paweł Jóźwiak zorganizował kilkadziesiąt gal. Sama organizacja przez wielu uznawana jest za drugą największą w Polsce, w kategorii sportowej odmiany MMA. W tym zestawieniu FEN ustępuje miejsca wyłącznie KSW.

Nie da się ukryć, że obecnie organizacja FEN musi się mierzyć ze znacznie większą konkurencją. Aby utrzymać swoją wysoką pozycję można zauważyć, że od dłuższego czasu podczas gal FEN pojawia się coraz więcej freak fighterów. Musimy przyznać, że eksperyment ten okazał się skuteczny. Sam Jóźwiak przyznał, że rozważa by w przyszłości stworzyć odrębną organizację, która skupiałaby się wyłącznie na freak fightach. W założeniu rozwiązanie to miałoby doprowadzić do wzrostu zainteresowania galami, co jednoznacznie przełożyłoby się na majątek samego Jóźwiaka.

Czy Paweł Jóźwiak jeszcze zawalczy?

Z pewnością wiele osób zastanawia się, czy prezes FEN zdecyduje się na udział w jednej z organizowanych przez siebie gal. Choć zawodowo nigdy do tego nie dojdzie, to Jóźwiak nie wyklucza możliwości udziału w gali rekreacyjnie. Sam przyznaje, że trenuje sporty walki, a udział w treningach relacjonuje w mediach społecznościowych.

Już obecnie Paweł Jóźwiak ma na swoim koncie walkę pokazową z jednym z najlepszych pięściarzy zawodowych czyli Mateuszem Masternakiem.

Czytaj również:  Kacper Formela definitywnie odchodzi z FEN!

Paweł Jóźwiak ma na swoim koncie walkę z jednym z mistrzów polskiego freak fightu – Marcinem Najmanem. Dla zwiększenia poziomu oglądalności mężczyźni zdecydowali się na udział w dość brutalnej walce, w której tradycyjne rękawice zostały zastąpione wyłącznie owijkami bokserskimi.

Początek walki zapowiadał się ciekawie, jednak ostatecznie walka zakończyła się już po 15 sekundach. Jóźwiak wyprowadził silny prawy sierpowy, po którym Najman runął na matę. Prezes FEN tylko czekał na taki obrót sprawy, by zaraz zasypać półprazytomnego El Testosteron gradem ciosów, które skutkowały zakończeniem walki przez nokaut techniczny.

Czy Paweł Jóźwiak jeszcze zawalczy? Być może. Walka z Marcinem Najmanem cieszyła się dużą popularnością. Być może mężczyźni zdecydują się na walkę rewanżową. Na chwilę obecną nie są zaplanowane jednak walki z udziałem włodarza FEN.