Hasbulla – kim jest i dlaczego jest tak popularny?

Hasbulla Magomedov to jedna z popularniejszych osób w świecie mediów społecznościowych. Zaczął wzbudzać zainteresowanie twórców na całym świecie, a obecnie na Instagramie śledzi go ponad 3 miliony obserwujących. Mężczyzna dużą popularność zyskał również na platformie TikTok, gdzie obecnie zgromadził nieco ponad pół miliona obserwujących. Mężczyzna wdarł się do świata mediów szturmem, jednak mało kto wie, skąd się wziął jego fenomen, a także dlaczego przez wielu nazywany jest „Mini Chabibem”. Jeżeli jeszcze go nie poznałeś, koniecznie przeczytaj poniższy artykuł. Znajdziesz w nim wszystkie najważniejsze informacje dotyczące zawodnika mieszanych sztuk walki.

Kim jest Hasbulla?

Hasbulla Megomedov to pochodzący z Dagestanu – wieloetnicznej, autonomicznej republiki, która wchodzi w skład Federachu Rosyjskiej – twórca internetowy. Dziewiętnastolatek zyskał popularność po publikacji filmiku, na którym jeździ na kładzie. Młody mężczyzna cierpi na niezdiagnozowaną chorobę, która sprawia, że wygląda jak dziecko. Przez to widzowie byli przekonani, że na filmiku jeździ maksymalnie sześcioletnie dziecko.

Mężczyzna w wieku dziewiętnastu lat mierzy zaledwie 91 cm, a jego waga nie przekracza 20 kg. Na jego niewielki wzrost wpływa niedobór hormonu wzrostu. Sam mężczyzna wielokrotnie w swoich wypowiedziach podkreślał, że nie uważa się za osobę niepełnosprawną, a jedynie taką, która jedynie nie rośnie. Podkreślił przy tym, że osoby, które nazywają go opóźnionym w rozwoju najprawdopodobniej zazdroszczą mu tego, że jest od nich bogatszy. Z jednej strony można go podziwiać za dystans do samego siebie, z drugiej strony z kolei zdaje się być zarozumiałym.

Jednak co by o nim nie mówić, z pewnością Hasbulla Megomedov nie może narzekać na brak środków do życia. Mężczyzna zgromadził wielu wiernych fanów, którzy regularnie oglądają jego filmiki i zdjęcia publikowane na Tik Toku i Instagramie. Co więcej, Hasbull Megommedov właśnie podpisał wieloletni kontrakt z UFC.

Czytaj również:  Don Kasjo – wszystko na temat zawodnika

Kariera w MMA

Po raz pierwszy o Hasbullu Megomedovie zrobiło się głośno na całym świecie, gdy ogłoszono udział mężczyzny w walce MMA. Podczas swojej pierwszej walki mężczyzna miał się zmierzyć z pochodzącym z Tadżykistanu siedemnastoletnim piosenkarzem podobnego wzrostu. Abdu Rozik jest najmniejszym na świecie piosenkarzem, który zyskał ogromną popularność w swoim regionie.

Niewielki wzrost zawodników sprawił, że walka wyglądała tak, jakby była toczona przez dzieci. Jednak już sama konferencja przyniosła ogrom emocji. Co szczególnie ciekawe, mówi się, że właściciel federacji Dana White zaproponował Hasbulli nawet 1,5 miliona dolarów za walkę. Kwota robi ogromne wrażenie i w przypadku większości fighterów może być jedynie marzeniem.

Nie wszyscy popierali ten pomysł

Jedną z osób, która wypowiadała się krytycznie na temat walki Hasbullego Megomedova w walkach MMA była Uliana Podpalnaya, czyli szefowa Rosyjskiego Związku Lekkoatletycznego. W swojej wypowiedzi podkreśla, że walka ta w rzeczywistości nie miałaby nic wspólnego z rywalizacją sportową, a jedynie stanowiłaby rozrywkę dla publiczności.

Kontrakt z UFC – Hasbulla

Mimo wyraźnych sygnałów, Hasbulla zdecydował się we wrześniu 2022 roku podpisać kontrakt na pięć lat z amerykańską federacją UFC. Jednak warto przy tym podkreślić, że obecnie mężczyzna nie będzie startował w walkach. Jego rola ograniczać się będzie wyłącznie do promocji nadchodzących wydarzeń, a także różnego rodzaju aktywności medialnej.

Nie ulega przy tym wątpliwości, że przez tak długi czas – 5 lat obowiązywania kontraktu – wydarzyć może się naprawdę wiele i być może jeszcze w niedalekiej przyszłości będziemy mogli zobaczyć Hasbullę podczas walki. Już sam fakt, że UFC zdecydowało się na zawarcie kontraktu z osobą niskorosłą jest swego rodzaju zaskoczeniem, więc prawdopodobnie niebawem włodarze największej federacji odpowiedzialnej za gale MMA ponownie nas zaskoczą.

Skąd tak duża popularność Małego Chabiba?

Choć o Hasbulli zrobiło się głośno za sprawą słynnego filmiku, na którym ten jeździł kładem, to nie była to jedyna publikacja, która pozwoliła mu zyskać na popularności. Mimo pierwotnego niepowodzenia w organizacji walki z Abdu Rozikiem, młody mężczyzna nie zraził się i dalej dąży do walki. Chwilę po tym, jak bezskutecznie wyzwał do pojedynku piosenkarza z Tadżykistanu ogłosił, że chciałby się zmierzyć na ringu z innym słynnym zawodnikiem MMA – Conorem McGregorem. Jak sam stwierdził, ten zbyt wiele mówi, cokolwiek miałoby to znaczyć.

Czytaj również:  Czy i gdzie zawalczy Ewa Brodnicka?

Taki zarzut i porywczość Hasbulli Megomedova, zwanego również Małym Chabibim rozwścieczyły słynnego sportowca, co ostatecznie doprowadziło do wybuchu potężnego konfliktu w mediach społecznościowych.

Jeżeli młody mężczyzna wykorzysta swój zapał i energię do promowania kolejnych wydarzeń, to z pewnością gale organizowane przez UFC zyskają jeszcze większy rozgłos. Nie da się ukryć, że federacja pokłada nadzieje w Hasbullim. Jak wskazują niezależne źródła, mężczyzna ma zarabiać naprawdę wysokie kwoty, które niekiedy są nieosiągalne również dla profesjonalnych zawodników.