David Hošek – kariera i profil zawodnika MMA!

David Hošek

David Hošek urodził się 19 kwietnia 1993 roku w Pradze. To czeski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA) wagi średniej, który może poszczycić się wieloma dobrymi występami. Najczęściej walczył dla Oktagon MMA, choć na swoim koncie ma współpracę też z innymi organizacjami. David Hošek walczył dla X Fight Nights, Real Fight Arena, czy I Am Fighter. Aktualne zawodnik związany jest z polską organizacją – Konfrontacją Sztuk Walki.

David Hošek – kariera MMA

Swoją pierwszą walkę David Hošek stoczył 29 kwietnia 2018 roku. Wówczas na XFN 10 – X Fight Nights 10 zmierzył się z Ivo Zrostlikiem, którego znokautował technicznie w pięćdziesiątej trzeciej sekundzie rundy pierwszej. Po dobrym starcie zawodnikiem zainteresowała się czesko-słowacka organizacja Oktagon MMA, która organizuje gale na największych arenach. Dla tej organizacji wystąpił już 28 lipca 2018 roku podczas gali Oktagon 7, gdzie zmierzył się z Tomásem Melisim.

Obaj panowie wykazali podobny poziom umiejętności, więc trudno było stwierdzić, kto ostatecznie wygra. Po trzech rundach decyzją sędziów ogłoszono remis. 15 września 2018 roku David Hošek zmierzył się podczas gali Oktagon 9 z Branislavem Zuzákiem. Po zaciętej walce decyzją sędziów zwyciężył Zuzák, więc Hošek odnotował pierwszą zawodową porażkę.

Na kolejną walkę z udziałem Davida Hošeka trzeba było poczekać kilka miesięcy, bo wystąpił dopiero podczas Oktagon Prime 1. Gala odbyła się 26 kwietnia 2019 roku i zmierzył się na niej z Gabrielem Torokiem, którego znokautował jeszcze w pierwszej rundzie. 27 lipca 2019 roku na Oktagon 13 zmierzył się z Michalem Varcholem, którego poddał w pierwszej rundzie. W kolejnym starciu wystąpił już 9 listopada 2019 roku. Na Oktagon 15: Végh vs. Vémola zmierzył się z Jakubem Bele. Jednak i ten zawodnik nie miał szans z Davidem, ponieważ znokautował go technicznie w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Bartłomiej Gładkowicz - kariera i profil zawodnika!

Po prawie rocznej przerwie David Hošek znów wszedł do klatki. Dokładniej mówiąc 30 grudnia 2020 roku zmierzył się z Milanem Ďatelinkem na Oktagon 20. Niestety to starcie nie skończyło się po jego myśli, ponieważ został poddany przez Ďatelinka i odnotował kolejną porażkę w swojej zawodowej karierze. 29 maja 2021 roku znów wziął udział w walce dla Oktagon MMA. Początkowo miał zmierzyć się z Tarhanem Ibragimovem, ale został on wyłączony z walki. Dlatego w jego miejsce poszukano zastępstwa i wybór padł na Olega Nagornego.

Podczas gali Oktagon 24: Kosma vs. Apollo Hošek zaliczył bardzo dobry występ, ponieważ w drugiej rundzie znokautował technicznie swojego rywala. 25 września 2021 roku podczas Oktagon 28 miał zmierzyć się z Alem Matavao, ale i to starcie nie doszło do skutku. Ostatecznie na Oktagon 28 David Hošek zmierzył się z Polakiem, Marcinem Naruszczką. Po dwóch zaciętych rundach Hošek okazał się lepszy od Polaka, więc wygrał przez techniczny nokaut.

12 marca 2022 roku David Hošek wziął udział w walce dla Real Fight Arena. Na gali RFA: Warm Up zmierzył się z innym zawodnikiem z Polski. Tym razem jego przeciwnikiem był Bartłomiej Gładkowicz, który okazał się godnym przeciwnikiem. Walka pomiędzy Polakiem, a Czechem była bardzo zacięta i trudno było stwierdzić, kto ostatecznie wygra starcie. Po trzech rundach wszystko rozstrzygnęli sędziowie i przyznali zwycięstwo Davidowi.

Zaledwie kilka miesięcy później, bo już 23 lipca 20203 roku miał wziąć udział w walce z Nenadem Avramovicem na RFA 3. Walka jednak się nie odbyła i została przesunięta na 8 października 2022 roku. Podczas Real Fight Arena – RFA 4: Kosice Avramovic wygrał przez decyzję w trzeciej rundzie. 5 listopada 2022 roku David Hošek zmierzył się z Martinem Horskym na IAF 6 – I Am Fighter Season 2 Finale. Dał bardzo dobry popis, ponieważ swojego rywala znokautował jeszcze w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  Opisujemy najlepsze polskie zawodniczki MMA

W bardzo szybkim czasie Davidem Hošekiem zainteresowała się polska organizacja – Konfrontacja Sztuk Walki (KSW). Dla niej 25 lutego 2023 roku stoczył pierwszą walkę podczas KSW 79 – De Fries vs. Duffee 2. Z pewnością nie był to dla niego zbyt udany występ, ponieważ został znokautowany technicznie w pierwszej rundzie przez Andreasa Gustafssona.6 maja 2023 roku Hošek zmierzył się na IAF 7 – I Am Fighter 7 z Miroslavem Vacekiem, którego poddał w drugiej rundzie.

David Hošek – osiągnięcia

David Hošek jest 10. w rankingu z sześćdziesięciu dziewięciu aktywnych zawodników wagi średniej w Czechach. Do tego zajmuje 34. miejsce na 420 aktywnych zawodników wagi średniej Europe Eastern Pro Middleweights.

David Hošek – bilans walk zawodowych

Jak do tej pory, to David Hošek wziął udział w trzynastu zawodowych walkach MMA. 9 razy odnotował przewagę nad rywalami, z czego aż sześć razy wygrał przez nokauty. Dwa razy poddał swoich przeciwników, a raz wygrał przez decyzję. Na swoim ma też cztery porażki, z czego raz przegrał przez nokau i raz przez poddanie. Dwa razy odnotował porażkę przez decyzję.

Pseudonim: brak

Data i miejsce urodzenia: 19 kwietnia 1993 rok, Praga

Obywatelstwo: Czechy

Wzrost: 181 cm

Masa ciała: 83.91 kg

Styl walki: boks

Debiut: 2018 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: średnia

Klub: Siłownia Renegade Praga