Opisujemy najlepsze polskie zawodniczki MMA

Polskie zawodniczki MMA to bardzo waleczne kobiety. Od lat w Polsce zauważalny jest wzrost zainteresowania mieszanymi sztukami walki. Coraz więcej osób z przejęciem ogląda spotkania w klatkach, podczas których polskie zawodniczki dają z siebie naprawdę wiele. Właśnie z myślą o polskich fanach MMA przygotowaliśmy to zestawienie. Znajdziesz w nim najlepsze polskie fighterki, które od lat zapewniają naprawdę wielkie emocje i co najważniejsze, nie zapowiada się na to, by planowały szybkie zakończenie kariery.

Najlepsza z najlepszych – Joanna Jędrzejczyk

Opisując najlepsze polskie zawodniczki MMA na szczycie nie mogło zabraknąć tej wyjątkowej kobiety. Joanna Jędrzejczyk pierwsze sukcesy odnosiła w tajskim boksie, później zdecydowała się na rozpoczęcie kariery w mieszanych sztukach walki i nie da się ukryć, że był to doskonały krok, ponieważ jest ona pierwszą polką, która podpisała kontrakt z największą światową federacją UFC. Swój debiut na arenie międzynarodowej Jędrzejczyk miała w czerwcu 2014 roku, pokonując swoją rywalkę.

Choć w ostatnich walkach dwukrotnie przegrała, to jeszcze nie powiedziała ostatniego słowa i dalej dąży do osiągnięcia jak najlepszych wyników. Choć na powtórzenie sukcesu z lat 2015-2017, kiedy to została mistrzynią UFC w wadze słomkowej musimy jeszcze poczekać, to niewątpliwie ta kobieta ma ogromny potencjał.

Polskie zawodniczki MMA – Karolina Kowalkiewicz

Kolejna pozycja należy do Karoliny Kowalkiewicz, która przez wielu uznawana jest za ikonę kobiecego MMA w Polsce. W listopadzie 2014 roku zawodniczka miała swój debiut w walkach zagranicznych, występując podczas dziewiątej gali kobiecych sztuk walki organizowanych przez federację Invicta FC. Podczas debiutu nasza polska fighterka pokonała swoją rywalkę w regulaminowym czasie, zgarniając znacznie więcej punktów.

Doskonały start za granicą sprawił, że już w 2015 roku Kowalkiewicz podpisała swój pierwszy kontrakt z UFC, gdzie powtórzyła swój sukces i podczas pierwszej walki pokonała kanadyjkę jednogłośną decyzją sędziów. W latach 2013-2015 to właśnie ona okrzyknięta została międzynarodową mistrzynią KSW w wadze słomkowej.

Czytaj również:  Słynne już zatrzymanie Tysona

Obecnie zauważyć się dało wyraźny spadek formy, co potwierdza pięć porażek pod rząd, ale wierzymy, że ostatnia wygrana odwróciła los naszej zawodniczki.

Agnieszka Niedźwiedź

Zawodniczka swój start w MMA na szczeblu krajowym zaczynała mając zaledwie 17 lat. jednak młody wiek nie przeszkodził jej w osiąganiu sukcesów. Wszystkie walki, w których wzięła udział kończyły się jej zwycięstwem, co zaowocowało kontraktem z organizacją Cage Warriors. Tym, co zwraca szczególną uwagę w walkach Agnieszki Niedźwiedź jest jej wszechstronność.

Sukcesy na arenie międzynarodowej sprawiły, że obecnie polska zawodnicza walczy dla Invicta FC, gdzie obecnie ma na swoim koncie jedno zwycięstwo i jedną porażkę.

Izabela Badurek

Ta zawodniczka z wagą 57 kg startuje w wadze muszej i koguciej. W 2016 roku została okrzyknięta mistrzynią PLMMA w wadze muszej, a od 2019 roku związana jest kontraktem z FEN.

Po stoczeniu 15 walk Izabela Badurek może się pochwalić ciekawymi statystykami, z niewielką przewagą zwycięstw. Podczas 8 walk to ona unosiła rękawice w geście zwycięstwa, w tym 3 razy przez nokaut, 4 razy przez poddanie się rywalki i 1 decyzją sędziów. Podczas walki w klatce Badurek zdecydowanie najlepiej czuje się w walkach w parterze i to właśnie wtedy jej rywalki decydują się na poddanie.

Poza mieszanymi sztukami walki, Izabela Badurek osiągała liczne sukcesy w innych sztukach walki, w tym szczególnie dobrze radziła sobie w Judo, gdzie podczas Mistrzostw Polski z 2012 roku zdobyła brązowy medal.

Barbara Nalepka

Zawodniczka znana jest z udziału w galach MMA, brazylijskiego jiu-jitsu oraz kickboxingu. To właśnie ta ostatnia dyscyplina dała jej brązowy medal podczas Mistrzostw Polski z 2014 roku.

W MMA po raz pierwszy wystartowała w lutym 2013 roku walcząc w wadze koguciej w rozgrywkach ALMMA 25 o puchar Mazowsza. Choć debiuty amatorskie nie do końca szły po jej myśli, niosąc ze sobą trzy porażki i jedno zwycięstwo, to i tak zdecydowała się na start zawodowy i nie da się ukryć, że była to bardzo dobra decyzja. Start w zawodowym MMA przyniósł Barbarze Nalepce aż 5 zwycięstw z rzędu, w tym trzy przez poddanie się rywalki i dwa w formie nokautu technicznego.

Czytaj również:  Kim jest Juras Jurkowski i z kim może zawalczyć?

Obecnie o zawodniczce zrobiło się cicho, prawdopodobnie za sprawą serii porażek, jednak wierzymy w to, że nie powiedziała jeszcze ostatniego słowa i da nam jeszcze nie raz prawdziwe widowisko.

MMA przez wielu uznawane jest za sport typowo męski. Zdaniem niektórych kobiety nie nadają się do walk. Tymczasem wszystkie przytoczone przez nas polskie zawodniczki MMA doskonale pokazują, że również delikatne przedstawicielki płci pięknej mogą być prawdziwymi fighterkami. Każda z wyżej opisanych pań ma na swoim koncie naprawdę spektakularne sukcesy, które pozwoliły im wznieść się na wyżyny swoich możliwości i rozwinąć karierę również na arenie międzynarodowej. Część z nich powoli rezygnuje z udziału w zawodowych walkach, jednak zdecydowana większość dalej będzie nam zapewniać emocje na najwyższym poziomie.