Bartłomiej Gładkowicz – kariera i profil zawodnika!

Bartłomiej Gładkowicz

Bartłomiej Gładkowicz urodził się 19 czerwca 1996 roku w Bydgoszczy. To polski zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA), który przygodę ze sportem zaczął już od najmłodszych lat. Warto także wspomnieć, że Głoadkowicz miał epizody także w orkiestrze dętej, czy w bractwie rycerskim. To reprezentant klubu Octopus Łódź, dawniej reprezentował bydgoskie Fighting Division/XYZ oraz Fight Academy.

Na koncie Bartłomieja Gładkowicza pojawiają się liczne sukcesy, w tym na przykład wiele z zawodów ALMMA, czy imprez w brazylijskim jiu-jitsu. Od 14 grudnia 2019 Gładkowicz jest mistrzem GSW w wadze półśredniej. Poza tym Bartłomiej Gładkowicz był uczestnikiem programu typu reality show – Tylko Jeden. Główną nagrodą programu był wart 200 tysięcy złotych kontrakt z KSW.

W pierwszej walce, w ćwierćfinałach Gładkowicz miał zmierzyć się z Piotrem Walawskim. Do pojedynku ostatecznie nie doszło ze względu na nie wykonanie limitu 81,5 kilograma przez Gładkowicza, który wniósł na wagę 82,7 kg.

Bartłomiej Gładkowicz – kariera MMA

Zawodowa kariera Bartłomieja Gładkowicza w mieszanych sztukach walki rozpoczęła się w 2017 roku. 22 kwietnia na gali Envio Fight Night 17 zmierzył się z Krzysztofem Jankowiakiem. Walkę wygrał poprzez techniczny nokaut w pierwszej rundzie. Tego samego roku w październiku Gładkowicz zawalczył na gali SlugFest 12 z Michałem Dąbrowskim.

Walka zakończyła się na korzyść Gładkowicza i to znów w pierwszej rundzie po technicznym nokaucie. W 2018 roku odniósł dwa zwycięstwa. Krzysztofa Florczyka poddał duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie, zaś Daniela Lewandowskiego pokonał przez decyzje. Swoją piątą walkę stoczył 6 sierpnia 2019 roku z Damianem Domachowskim na gali Envio 19. to starcie także zakończyło się po jego myśli, ponieważ wygrał poprzez duszenie zza pleców już w pierwszej rundzie. 14 grudnia 2019 roku wziął udział w Gali Sportów Walki 17, gdzie zmierzył się z Sebastianem Jarocińskim. Swojego rywala pokonał i tym samym zapewnił sobie mistrzowski pas GSW wagi półśredniej.

Czytaj również:  Mamed Khalidov - wszystko na temat zawodnika!

Po serii świetnych walk przyszedł czas na nowe wyzwania. I tak w 2020 roku Bartłomiej Gładkowicz zdecydował się na podpisanie kontraktu z organizacją Babilon MMA. Pierwszą walkę dla niej stoczył już 28 sierpnia 2020 roku na gali Babilon MMA 15: Skibiński vs. Medvedovski, gdzie zmierzył się z Robertem Maciejowskim. Walkę niespodziewanie przegrał przez techniczny nokaut i odnotował swoją pierwszą porażkę w zawodowej karierze. W 2021 roku się zrehabilitował i odniósł kolejne dwa zwycięstwa. Pierwszą walkę stoczył z Piotrem Drozdowskim 30 kwietnia na gali Babilon MMA 21: Pawlak vs. Guzev. Pojedynek skończył się w pierwszej rundzie poprzez skrętówkę. 12 listopada zawalczył z Filipem Tomczakiem podczas gali Babilon MMA 26: Wawrzyniak vs. Łopaczyk. Pojedynek wygrał przez nokaut już w pierwszej rundzie.

12 maja 2022 roku miał okazję zawalczyć poza granicami Polski. Podczas gali Real Fight Arena: Warmup w Bratysławi skrzyżował rękawice z Davidem Hošekiem, który znany jest z występów dla federacji Oktagon MMA. Walkę przegrał po niejednogłośnej decyzji sędziów. 23 lipca 2022 roku zadebiutował dla polskiej federacji – Konfrontacji Sztuk Walki (KSW). Wówczas zastąpił kontuzjowanego Łotysza – Hasana Mieżyjewa, w starciu z Oumarem Sy podczas gali KSW 72 w Kielcach.

Walkę ostatecznie przegrał przez jednogłośną decyzję. 24 września 2022 roku na gali Envio Fight Night ’22, która odbyła się w Bydgoszczy, podjął w konfrontacji Kornela Zapadkę. Był to bardzo dobry występ, który zakończył się zwycięstwem Gładkowicza i to już w pierwszej rundzie (pokonał rywala przez nokaut techniczny). 17 marca 2023 roku wystąpił na gali KSW 80: Eskiev vs. Ruchała w Lubinie. Tym razem przyszło mu się zmierzyć z Damianem Piwowarczykiem. Niestety walkę przegrał przez techniczny nokaut w pierwszej rundzie i zaliczył czwartą porażkę w karierze.

Bartłomiej Gładkowicz – osiągnięcia

Bartłomiej Gładkowicz może poszczycić się pewnymi sukcesami w brazylijskim jiu-jitsu oraz w mieszanych sztukach walki. Przede wszystkim mowa tutaj o pierwszym miejscu w kategorii -91,5 kg i białym pasie adult podczas VII Mistrzostw Polski NO-GI w 2017 roku.

Czytaj również:  Szalony reporter kim jest – nowa postać

Do tego a jego koncie jest tytuł Vice Mistrza Europy BJJ NO-GI w kategorii -91kg i niebieskie pasy, czy drugie miejsce w kategorii -94kg i niebieskie pasy na I Polish Open BJJ Championships. Jeśli chodzi o mieszane sztuki walki, to Bartłomiej Gładkowicz zdobył tytuł mistrza GSW w wadze półśredniej (77 kg) w 2019 roku.

Bartłomiej Gładkowicz – bilans walk zawodowych

Bartłomiej Gładkowicz wziął udział w trzynastu walkach zawodowych MMA. Dziewięć razy udało mu się pokonać rywali, z czego cztery walki wygrał przez nokauty, trzy przez poddanie oraz dwie przez decyzje. Cztery razy odnotował porażkę.

Pseudonim: Clark Kent

Data i miejsce urodzenia: 19 czerwca 1996 rok, Bydgoszcz

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 184 cm

Masa ciała: 84 kg

Styl walki: MMA

Debiut: 2017 rok

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: półśrednia (2018-2019), średnia (2017-2022), półciężka (2022)

Klub: Octopus Łódź