Czy i gdzie zawalczy Ewa Brodnicka?

Ewa Brodnicka to bez wątpienia jedna z najjaśniejszych postaci polskiego pięściarstwa. Przez długi okres czasu była niepokonana i dzierżyła na swoich barkach pas mistrzyni świata federacji WBO. Brodnicka jest kolejnym przykładem na to, że w profesjonalnych sportach walki często brakuje pieniędzy, nawet, gdy jest się mistrzynią świata. Wydaje się, że to właśnie kwestie finansowe były głównym powodem, dla których Brodnicka postanowiła zmienić boks na freak fight MMA.

Kim jest Ewa Brodnicka?

Ewa Brodnicka to utytułowana polska pięściarka, była mistrzyni Europy oraz była mistrzyni świata federacji WBO. Jej rekord wciąż robi duże wrażenie – na 21 stoczonych pojedynków Brodnicka przegrała zaledwie jeden. W swojej karierze pokonywała inną wybitną pięściarkę, Ewę Piątkowską. W maju 2017 roku po pokonaniu Irmy Adler Brodnicka zdobyła tytuł mistrzyni świata WBO. Pasa skutecznie broniła w sześciu walkach. Tytuł utraciła dopiero 30 października 2020 roku, nie mieszcząc się w limicie wagowym przed walką, w której miała po raz kolejny bronić pasa. Nawet gdyby zrobiła wagę, dzień później straciłaby pas, jako iż przegrała walkę z Mikaelą Mayer. Była to pierwsza porażka Brodnickiej na zawodowym ringu.

13 marca 2021 miała miejsce ostatnia jak do tej pory Ewa Brodnicka walka w boksie. Zawodniczka z Nowego Dworu Mazowieckiego pokonała Milenę Kolevę. Wielu profesjonalnych zawodników związanych z boksem i MMA często skarżyło się na to bardzo niskie gaże, które nijak mają się do wypłat, jakie inkasują największe gwiazdy freak fightów w naszym kraju. Zapewne to właśnie pieniądze były głównym powodem, dla którego Ewa Brodnicka postanowiła zmienić boks na MMA w formule freak fight. Czy w przyszłości wejdzie jeszcze do ringu? Na ten moment jest to mało prawdopodobne.

Zaskakująca porażka z Anielą Bogusz

W nowej roli Ewa Brodnicka sprawdziła się 28 sierpnia 2021 roku na inauguracyjnej gali High League. Jej rywalką była Aniela Bogusz, lepiej znana jako „Lil Masti”, a wcześniej „Sexmasterka”. Dla Lil Masti była to trzecia walka w karierze. Wcześniej pokonała Martę Linkiewicz oraz Adriannę Śledź. Jak na realia freak fight, Bogusz dysponuje naprawdę sporymi umiejętnościami i bez wątpienia nie jest całkowitą amatorką. Mimo to, zdecydowaną faworytką była oczywiście Bogusz.

Czytaj również:  Mateusz Gamrot UFC – historia i przyszłe pojedynki

Widzowie oglądający tę walkę mogli przecierać oczy ze zdumienia. Lil Masti w formule MMA czuła się jak ryba w wodzie i skutecznie odebrała swojej rywalce jej atuty z boksu. Bogusz na początku każdej rundy obalała swoją rywalkę i kontrolowała sytuację w parterze. W trzeciej rundzie po ciosach w parterze sędzia przerwał walkę. Była mistrzyni świata WBO w boksie przegrała z osobą, która toczyła swój trzeci bój w MMA. To pokazuje, że boks nie zawsze daje w MMA jakąkolwiek przewagę.

Wygrana z Kamilą Wybrańczyk

Podczas High League 3 Ewa Brodnicka otrzymała szansę zrehabilitowania się za nieudany występ. Jej rywalką była Kamila Wybrańczyk, czyli prywatnie partnerka Artura Szpilki, który ostatnio również postanowił zamienić boks na MMA. Tutaj doświadczenie Brodnickiej wzięło górę. Była mistrzyni świata kontrolowała pojedynek, ale nie dała rady zakończyć go przed czasem. Po pełnym dystansie trzech rund po 3 minuty, sędziowie punktowi jednogłośnie wskazali jako zwyciężczynię Brodnicką. Choć nie była to specjalnie porywająca Ewa Brodnicka walka, to na pewno pięściarka spisała się dużo lepiej niż w pojedynku z Bogusz. Czy była to ostatnia walka Brodnickiej w MMA?

Czym zajmuje się teraz Ewa Brodnicka?

Ewa Brodnicka od lat lubiła się w pokazywać w skąpych strojach i korzystać z atutów swojego ciała. Na ceremoniach ważenia przed High League Brodnicka pokazywała się w bardzo skromnych, ale i kontrowersyjnych strojach. Przed High League 3 założyła na siebie… liście. Jak się okazuje, teraz to właśnie publikowanie odważnych zdjęć stanowi jedną z form aktywności Brodnickiej. Pięściarka pochwaliła się, że prowadzi konto na Onlyfans, w której użytkownicy mogą płacić za to, aby oglądać treści udostępniane przez innych. A kiedy Ewa Brodnicka walka w MMA? Na ten moment zawodniczka nie porusza tematu i ciężko stwierdzić, czy jeszcze ujrzymy ją w oktagonie lub w ringu bokserskim.

Czytaj również:  Trybson – wszystko na temat jego występów

Kiedy kolejna Ewa Brodnicka walka?

Ewa Brodnicka nie sprawdziła się najlepiej w formule freak fight. Jej walki cieszyły się umiarkowanym zainteresowaniem, a ponadto,  była mistrzyni świata nie prezentowała wysokiej formy, o czym najlepiej świadczy Ewa Brodnicka walka przegrana przeciwko Anieli Bogusz. Ciężko zatem spekulować na temat kolejnych pojedynków Brodnickiej, ponieważ wiele wskazuje na to, że pięściarka nie wróci ponownie do oktagonu, a przynajmniej na ten temat nie ma żadnych pogłosek o kolejnej walce. Brodnicka prawdopodobnie na stałe odwiesiła także rękawice bokserskie. Teraz zawodniczka sprawdza się w roli influencerki i trzeba przyznać, że wychodzi jej to całkiem nieźle.