Trybson – wszystko na temat jego występów

Paweł „Trybson” Trybała szerszej publiczności dał się poznać za sprawą udziału w popularnym programie rozrywkowym, emitowanym przez stację MTV. Wraz z opuszczeniem Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy, zdecydował się na stałe wkroczyć do świata mieszanych sztuk walk, stając się jednym z najpopularniejszych zawodników-celebrytów w MMA. Kim jest Trybson i jak sobie radzi w mieszanych sztukach walk? O tym dowiecie się z poniższego artykułu.

Kim jest Trybson?

Paweł Trybała, bo tak w rzeczywistości nazywa się słynny Trybson, to 31 latek z Torunia. W 2013 roku wziął udział w programie rozrywkowym Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy, co pozwoliło mu zdobyć wysoką rozpoznawalność. To tam poznał również swoją obecną żonę i matkę ich dwóch córek – Elizę Trybałę. Pojawienie się dziecka zmotywowało tę dwójkę do opuszczenia kontrowersyjnego programu. Wówczas Paweł Trybała postawił na rozwój kariery sportowej. Swój debiut w MMA miał w 2015 roku, podczas gali XCage 7: PLMMA 50 Extra na której udało mu się pokonać swojego rywala Łukasza Stojanowskiego poprzez nokaut techniczny, w pierwszej rundzie walki.

Kolejne walki Trybsona przeplatały się zwycięstwami i porażkami. Na pierwszą porażkę Trybson nie musiał długo czekać, ponieważ już druga walka okazała się przegrana. Daniel Markowski, z którym stanął do walki podczas XCage 7: Fijałka vs. Darpinayan II. Wówczas to Trybson został pokonany poprzez nokaut techniczny. Obecnie rekord PRO MMA dla Trybsona kształtuje się na poziomie 7-4-0 dla wygrana-przegrana-remis, co pozwoliło mu uzyskać 92 pozycję w rankingu europejskim zawodników klasy półciężkiej Europy wschodniej (na 238 pozycji) oraz 48 lokatą, na 123 możliwe, wśród aktywnych polskich zawodników wagi półciężkiej.

Trybson – waga i wzrost

Ze wzrostem 183 cm i zasięgiem ramion na poziomie 196 cm Trybson ma naprawdę duże pole do popisu. Podczas ostatniego ważenia jego waga została określona na poziomie 205,9 funta, mieszcząc go tym samym w kategorii wagi półciężkiej. Choć obecna passa zawodnika nie wygląda najlepiej – odnotowano 1 porażkę, to w rzeczywistości, przy odpowiednim zaangażowaniu Trybsona, w połączeniu z wartościowymi wskazówkami od trenera Mirosława Oknińskiego, istnieją duże szanse na to, że Trybson na stałe będzie gościł na galach MMA w Polsce.

Czytaj również:  Kim jest Mamed Khalidov i z kim może zawalczyć?

Najpopularniejsze walki Trybsona

Na początku rozwoju sportowego Trybson toczył walki głównie w ramach organizacji PLMMA, założonej przez Mirosława Oknińskiego. Co warte podkreślenia do czerwca 2019 roku walczył głównie z zawodnikami, którz, podobnie jak on nie wyróżniali się wysoką klasą rozgrywkową czy doświadczeniem. Wyjątek stanowi tutaj jego walka z maja 2017 roku z Adamem Niedźwiedziem, którą Trybson zakończył z porażką poprzez poddanie się.

Do czerwca 2019 roku bilans Trybsona wynosił cztery wygrane i trzy porażki. Wówczas nadeszły pierwsze zmiany i mogliśmy go oglądać w pierwszym głośnym freak fight.

Trybson vs Najman

Jeśli mowa o głośnym freak fight to z pewnością nikogo nie zdziwi fakt, że Trybson spotkał się na ringu z Marcinem Najmanem. Walka odbyła się w czerwcu 2019 roku z Zielonej Górze. Bukmacherzy swoje typy kierowali w stronę Trybały, co potwierdzały kursy na jego zwycięstwo, na poziomie 1.20.

Oczekiwania te okazały się słuszne i tak Trybson pokonał swojego przeciwnika w kilkadziesiąt sekund. Najpierw obalił Najmana, a następnie walkę rozegrał w parterze. Co ciekawe, po tej walce panowie doszli do porozumienia i podali sobie dłonie podczas wywiadu.

Trybson vs. Borowski

Kolejny sukces Trybały miał miejsce podczas pojedynku w ramach gali FFF 2. Wówczas zmierzył się z byłym reprezentantem Polski w piłce ręcznej. Damian Kostrzewa nie chciał dać za wygraną, jednak ostatecznie pojedynek został rozstrzygnięty na korzyść Trybały.

W międzyczasie Trybsonowi udało się związać z federacją Fight Exclusive Night. Choć jego debiut był wielokrotnie przekładany, to ostatecznie organizatorom udało się przygotować walkę na gali FEN 31. Podczas tego starcia Trybson zmierzył się z Łukaszem Borkowskim. Walka była pasjonująca. Obaj zawodnicy zaciekle walczyli o wysoką pozycję w rankingu i zwycięski tytuł, jednak wraz z postępem walki musiał wkroczyć sędzia, który nie zgodził się na kontynuację walki z uwagi na groźną kontuzję ucha, której nabawił się „Boroś”.

Czytaj również:  Jaś Kapela – opis zawodnika freak fight

Treningi u Oknińskiego

W początkowej fazie rozwoju kariery zawodowej Trybsona szkolił Mirosław Okniński. Trener Akademii Sportów Walki Wilanów spod swoich skrzydeł wypuścił licznych, znanych nam dobrze zawodników. Jednak z czasem Trybała postanowił szkolić swoje umiejętności w klubie WCA. Z czasem podjął decyzję o powrocie do swojego pierwszego trenera i to z nim kontynuuje naukę.

Co ciekawe w kwietniu 2021 roku trener opublikował na swoim Facebooku informację, z której wynikało, że Trybson będzie karnie usunięty z klubu. Miało mieć to związek z papierami, które przyszły na Trybałę. Na szczęście dla zawodnika, sprawa ta została szybo wyjaśniona i może on kontynuować naukę u Oknińskiego.