UFC VEGAS 79 wyniki walk | Fiziev vs Gamrot

UFC VEGAS 79 wyniki

Gala UFC Vegas 79: Fiziev vs Gamrot okazała się bardzo udana dla Polaków, którzy mogą świętować swoje zwycięstwo. Wszystko dzięki walce Mateusza Gamrota z Fizievem, która była main eventem tej gali. Polakowi udało się nie tylko skutecznie bronić przed atakami przeciwnika, lecz także i doprowadzić do kontuzji przeciwnika, która już w drugiej rundzie, wykluczyła go z pojedynku. Skutkiem tego, Mateusz Gamrot notuje kolejne zwycięstwo w federacji UFC, zapewne czeka go awans w rankingu, co otworzy mu drogę do kolejnych walk, z jeszcze większymi nazwiskami!

Mateusz Gamrot vs. Rafael Fiziev:

Pierwsza runda pojedynku rozpoczęła się bardzo spokojnie. Pierwszy atak został zainicjowany przez Mateusza Gamrota, któremu udało się trafić lewym prostym Fizieva. Następnie Mateusz Gamrot rozpoczął atak na łydki przeciwnika. Fiziev odpowiedział mocnym ciosem, po którym Mateusz Gamrot postanowił iść w obalenie jednej nogi przeciwnika. Jednak Fiziev zgodnie z zapowiedziami, utrzymał się na nogach, przez co walka dalej toczyła się w stójce. Na samym końcu pierwszej rundy, Mateusz Gamrot postanowił zaznaczyć swoją pozycję, chcą doprowadzić o sprowadzenie.

Druga runda pojedynku rozpoczęła się od ataku na korpus Mateusza Gamrota. Mateusz postanowił odpowiedzieć próbą obalenia i tym razem, próba okazała się skuteczna. Rafael Fiziev finalnie powrócił szybko na nogi, pomimo dociskania do siatki, przez Gamrota. W momencie rozerwania uchwytu, Rafael Fiziev postanowił wyprowadzić kopnięcie na tułów, po którym momentalnie padł na matę, zwijając się z bólu. W tym momencie, Mateusz Gamrot doskoczył do Fizieva, a następnie zadał kilka ciosów w parterze. Pojedynek został jednak szybko przerwany przez sędziego, ponieważ Fiziev był niezdolny do dalszej walki, ze względu na kontuzję nogi. Tym samym, Mateusz Gamrot wygrywa main event gali UFC Vegas 79!

Czytaj również:  GROMDA 12: Osiedle lat ‘90 – zapowiedzi i karta walk!

Rodriguez vs. Waterson-Gomez:

Pierwsza runda rozpoczyna się od szybkiego sprowadzenia walki przez Michelle, która skutecznie doprowadziła do sprowadzenia. Skutkiem tego, Amerykanka może skutecznie pracować z góry. Jednak nie trwało to długo, ponieważ Rodriguez dała radę powrócić do stójki i rozpoczęła atak łokciami i kolanami. Co więcej, Rodriguez atakuje mocnymi kolanami w korpus swojej przeciwniczki. Michelle bez wątpienia odczuła uderzenia rywalki, przez co musiała ratować się zejściem w nogi swojej przeciwniczki. Jednak Brazylijka broni wejście w nogi, bez najmniejszych problemów. Rodriguez postanowiła dalej atakować w stójce, zadając kolejne ciosy, będąc jednocześnie w tajskim klinczu. Skutkiem tego, Amerykanka otrzymuje kolejne ciosy kolanami i łokciami, które dochodzą do niej mocno. Michelle na koniec pierwszej rundy wygląda na mocno naruszoną. Skutkiem tego, sędzia postanawia wezwać lekarza do mocno zakrwawionej zawodniczki. Lekarz zezwala na kontynuację walki, jednak Michelle jedynie jest w stanie przetrwać, do końca rundy.

Druga runda rozpoczyna się krótką wymianą ciosów, a następnie przejściem do klinczy. W drugiej rundzie odnotowujemy jednak wyraźny spadek tempa pojedynku. Jednak to Rodriguez jest bardziej aktywna, tak więc atakuje kolanem na korpus swojej przeciwniczki. W pewnym momencie Amerykanka pada na deski, lecz powraca szybko do stójki. Jednak to Brazylijka rozbija nadal Amerykankę. Finalnie obie upadają na matę, po czym to Rodriguez przejmuję walkę w parterze która nie trwa długo, ponieważ sędzia postanowił przerwać walkę, ze względu na bierność Amerykanki, która została mocno rozbita, przez swoją przeciwniczkę.

Walka wieczoru:

Mateusz Gamrot pokonał Rafaela Fizieva przez TKO (kontuzja), w drugiej rundzie.

Karta główna:

Bryce Mitchell pokonał Dana Ige przez jednogłośną decyzję sędziów,
Marina Rodriguez pokonała Michelle Waterson-Gomez przez TKO, w drugiej rundzie,
Bryan Battle pokonał AJ Fletchera przez poddanie (duszenie zza pleców), w drugiej rundzie,
Charles Jourdain pokonał Ricardo Ramosa przez poddanie (gilotyna), w pierwszej rundzie.

Czytaj również:  FAME MMA 2 karta walk i wyniki

Karta wstępna:

Miles Johns pokonał Dana Arguetę przez jednogłośną decyzję sędziów,
Tim Means pokonał Andre Fialho przez TKO, w trzeciej rundzie,
Cody Brundage pokonał Jacoba Malkouna przez dyskwalifikację (ciosy w tył głowy), w pierwszej rundzie,
Mohammed Usman pokonał Jake’a Colliera przez jednogłośną decyzję sędziów,
Mizuki Inoue pokonał Hannah Goldy przez jednogłośną decyzję sędziów,
Montserrat Rendon pokonał Tamires Vidal przez niejednogłośną decyzję sędziów.