Charles Oliveira – wszystko na temat zawodnika!

Charles Oliveira

Charles Oliveira de Silva to 33-letni zawodnik występujący dla największej z federacji MMA, a więc UFC. To osoba wywodząca się z Brazylii, konkretnie z Sao Paulo. Ma on 178 centymetrów wzrostu, a także waży 70 kg. Swoją karierę ze sztukami walki zaczynał w wadze półśredniej, po czym zmienił ją na wagę lekką do 2011 roku. Od 2012 do 2016 roku walczył w wadze piórkowej. Od 2017 aż do teraz ponownie walczy w wadze lekkiej. Jakie osiągał sukcesy? Sprawdźmy.

Charles Oliveira – Trudne dzieciństwo

Oczywiście należy zacząć od tego, jak trudne początki miał ten zawodnik, ponieważ już jako dziecko nie dane mu było grać w piłkę z powodu problemów z chodzeniem, zdiagnozowano u niego problemy z sercem, co miało wpływ na jego kostkę, dlatego też marzenia o zostaniu piłkarzem musiał porzucić.

Mając 12 lat zaczął ćwiczyć brazylijskie ju-jitsu. Rodzina była dosyć biedna, ale udało się opłacać jego treningi. To zdecydowanie opłacało się, ponieważ mając niespełna 13 lat zdobył on swój pierwszy biały pas, a czarny otrzymał już 7 lat później.

Charles Oliveira – Początki kariery w MMA

Jako nastolatek, w wieku 16-17 lat zaczął brać udział w turniejach amatorskich, gdzie wypadał bardzo dobrze. Walcząc przeciwko swoim rodakom bardzo często ich nokautował bądź przeciwnicy dosyć szybko decydowali się na poddanie. Mając 18 lat wygrał swój pierwszy dosyć duży turniej i to w bardzo dobrym stylu. Aby zostać mistrzem musiał wygrać 3 walki i to się udało. W każdym przypadku wygrywał przed czasem.

Początki jako zawodnika w wadze lekkiej i półśredniej, w których zaczynał karierę były dla niego wymarzone, ponieważ wygrywał z każdym, kto stawał mu na drodze. W 2010 roku, a więc bardzo szybko po rozpoczęciu oficjalnej kariery został uznany za 3 najlepszego zawodnika w Brazylii, a to plus młody wiek skutkowało podpisaniem pierwszego profesjonalnego kontraktu z UFC.

Czytaj również:  Słynne już zatrzymanie Tysona

Charles Oliveira – Początki w UFC

Za swoje dwie pierwsze walki w UFC, należy dodać, że oczywiście zwycięskie Charles Oliveira zbierał wyróżnienia za najlepszy moment gali. Zwycięstwa były bardzo efektowne i ta pierwsza bardzo szybka, ponieważ uzyskana już w 41 sekundzie. Druga poprzez duszenie zza pleców.

Widać było wówczas, że Brazylijczyk jest bardzo groźnym przeciwnikiem, ale i on miał pewne wady, które zdołał wykorzystać jego kolejny przeciwnik. Końcówka 2010 roku to pierwsza porażka na gali UFC. Kolano w pierwszej rundzie załatwiło sprawę. Od tej pory przyszedł drobny kryzys w jego karierze, ponieważ na 7 walk licząc również tę porażkę poniósł ich łącznie aż 4, jedna walka została unieważniona.

Odniósł jednak również 2 wygrane, wśród nich był debiut w wadze piórkowej. Bardzo szybka wygrana w 2 minucie 1 rundy nad amerykańskim artystą Ericiem Wiselym.

Rekordzista

Nie da się ukryć, że Brazylijczyk jest zawodnikiem bardzo efektownie walczącym i to było widać przez długi czas. Bardzo ważnym punktem w jego karierze była walka 22 września 2018 roku. Wówczas pokonał w 2 rundzie Christiosa Giagosa. Ustanowił on wówczas rekord federacji UFC w liczbie zwycięstw poprzez poddanie. Wówczas wynosiło to 11 takich triumfów.

Ten okres był jego zdecydowanie najlepszym w karierze, ponieważ nokautował i wygrywał z każdym przez długi czas. Ciężka praca na treningach się opłaciła, chociaż na swój pierwszy wielki sukces musiał czekać aż do 2021 roku. Wówczas to podczas gali UFC 262 w Houston w stanie Teksas w Stanach Zjednoczonych zdobył swój pierwszy tytuł UFC w wadze lekkiej. Była to jego 39 walka i 31 zwycięstwo. Tego dnia ustanowił kolejny rekord federacji pod względem wykończeń (17).

Jeśli wydaje się, że to koniec osiągnięć i rekordów to jesteście w błędzie. Przez następne walki te były szlifowane i serie były coraz dłuższe. W międzyczasie udało mu się raz obronić tytuł mistrzowski. 7 maja w Phoenix w Arizonie również wygrał i ustanowił kolejne rekordy. 16 walk poprzez poddanie i 19 walk z wykończeniem. Problemem wówczas było jednak to, że wówczas poprzez swoją wagę nie był uprawniony do zdobycia pasa i stracił go na rzecz Justina Gaethje.

Czytaj również:  Hasbulla – kim jest i dlaczego jest tak popularny?

Więcej osiągnięć

Do tej pory Charles Oliveira pozostaje rekordzistą UFC, jeśli chodzi o zwycięskie walki poprzez poddanie, których ma 16 (10 w wadze lekkiej i 6 w wadze piórkowej). Aż 12 razy dostawał wyróżnienie po gali w postaci pieniężnej.

W całej swojej dotychczasowej karierze w mieszanych sztukach walki walczył 43 razy, z których udało mu się wygrać 33 razy. Przegrał 9 walk, raz została unieważniona. 9 razy wygrywał przez nokaut, aż 21 razy przez poddanie się przeciwnika i tylko 3 razy walka toczona była na pełnym dystansie i Brazylijczyk wygrywał poprzez decyzję sędziów. Statystyki fenomenalne.

Walczył on również w grapplingu i tak samo z niemałymi sukcesami, aczkolwiek były to czasy juniorskie.

Życie osobiste

Charles Oliveira przez długi czas miał problem ze wzrokiem, ale w ubiegłym roku ten problem udało się naprawić. Chodził w okularach i zdjęcie ich do walki powodowało, że widział kilka postaci i sztuką dla niego było trafić w tę prawdziwą. Poza tym wspiera akcje charytatywne w swojej dzielnicy mieszkalnej. Ma żonę i córkę.