Patryk Tołkaczewski – kariera i profil zawodnika!

Patryk Tołkaczewski

Patryk Tołkaczewski urodził się 2 lutego 1994 roku w Toruniu. To utalentowany bokser, który zamiłowanie do sportu ma po ojcu Robercie Tołkaczewskim (również pięściarzu). Tołkaczewski swoje pierwsze bokserskie kroki stawiał w klubie Ring Wolny Toruń. Co ciekawe, to właśnie w kategoriach młodzieżowych był jednym z największych polskich talentów. Odnosił sukcesy w juniorach i kadetach na arenie krajowej. Jest dwukrotnym mistrzem oraz wicemistrzem Polski. Tołkaczewski reprezentował też Polskę na Mistrzostwach Europy juniorów. Z powodów osobistych musiał zawiesić karierę na kilka lat. Przez ten czas pracował i założył też rodzinę. Jednak teraz postanowił wrócić. Tym razem zaczął walczyć na gołe pięści dla GROMDY i to właśnie walki seniorskie przyniosły mu największą popularność.

Patryk Tołkaczewski – kariera bokserska

Kariera Patryka Tołkaczewskiego rozpoczęła się bardzo szybko, bo już jako nastolatek odnosił sukcesy w Kadetach i Juniorach. Brał udział w wielu krajowych walkach, jak ale nie zabrało też występów na arenie zagranicznej. To właśnie on walczył w Mistrzostwach Europy Juniorów przeciwko Anglii w meczu towarzyskim kadetów. Na jego koncie pojawiają się również cztery walki z Pawłem Wierzbickim, a więc późniejszym Wicemistrzem Świata Juniorów. Bilans jest remisowy 2-2, chociaż to Gleba nokautował w trzeciej rundzie rywala podczas Mistrzostw Polski Juniorów w 2011 roku.

Pierwsza zawodowa walka bokserska z udziałem Patryka Tołkaczewskiego odbyła się 7 maja 2021 roku na gali GROMDA 5. To właśnie na tym turnieju doszedł aż do finału, mierząc się kolejno z Daniele Bochenkiem, Piotrem Samełko, czy Bartłomiejem Domalikiem. Daniela Bochenka pokonał przez nokaut w pierwszej rundzie, podobnie zresztą jak i Piotrka Samełko. Niestety tak dobrze nie poszło mu z ostatnim rywalem, ponieważ Bartomiej Domalik pokonał go w rundzie drugiej. Po gali GROMDA 5 Patryk Tołkaczewski podpisał zawodowy kontakt bokserski z grupą TYMEX Boxing Promotion i ma łączyć walki z rękawicami oraz bez.

Czytaj również:  Kim jest Krzysztof Jotko i gdzie może zawalczyć?

Zaledwie kilka miesięcy po GROMDZIE 5, a dokładniej mówiąc 24 września 2021 roku, Patryk Tołkaczewski zadebiutował na zawodowym ringu na gali Tymex Boxing Night 18, gdzie przyszło mu się zmierzyć z Michałem Bolozem. Niestety powodów do zadowolenia nie mieli tutaj ani zawodnicy, ani też fani, ponieważ walka została uznana za nieodbytą. 26 listopada 2021 roku Tołkaczewski wziął udział w gali Tymex Boxing Night 19, na której zmierzył się z Pawłem Sowikiem. Swojego rywala pokonał i to już w pierwszej rundzie przez K0/TKO. Z pewnością jedną z lepszych walk mogliśmy obejrzeć już 18 marca 2022 roku podczas gali GROMDA 8. Na niej przyszło mu się zmierzyć z Saulo Cavalari, którego pokonał już w szóstej sekundzie pierwszej rundy przez nokaut. Jak do tej pory to pierwszy taki wyczyn na walkach GROMDA, więc Patryk Tołkaczewski ma powody do zadowolenia, podobnie zresztą jak i jego fani. 2 września 2022 roku Gleba wziął udział w turnieju podczas gali GROMDA 10. Na początek zmierzył się z Krzysztofem Mazurkiewiczem, którego pokonał bardzo szybko, bo już w pierwszej rundzie przez KO/TKO. W swojej drugiej walce przyszło mu zmierzyć się z Bradem Watsonem. Tego zawodnika także pokonał w ekspresowym tempie, co raczej nie powinno nikogo dziwić, ponieważ Patryk Tołkaczewski jest w rewelacyjnej formie. Na kolejnej edycji GROMDA mógłby zmierzyć się w finale ze zwycięzcą poprzedniej edycji – Przemysławem „REKSIEM” Rekowskim. Jednak jego kontrakt z organizacją dobiegł końca, a Patryk Tołkaczewski postanowił poszukać nowych wyzwań. To oczywiście doprowadziło do dość głośnego konfliktu z promotorem.

Patryk Tołkaczewski – kariera MMA

Jak na razie trudno mówić o jakiejkolwiek karierze Patryka Tołkaczewskiego w mieszanych sztukach walki, ponieważ zadebiutuje dopiero 3 czerwca 2023 roku dla polskiej organizacji Konfrontacja Sztuk Walki. Podczas KSW 83: Colosseum 2 w Warszawie zmierzy się z Krzysztofem Głowackim. Z jakim efektem? O tym już przekonamy się wkrótce.

Czytaj również:  Sylwester Wardęga – co dalej z prezenterem freak fightu?

Patryk Tołkaczewski – osiągnięcia

Trzeba przyznać, że Patryk Tołkaczewski już od najmłodszych lat odnosił sukcesy sportowe. W Kadetach i Juniorach był aż 4-krotnie w finale Mistrzostw Polski. Udało mu się zdobyć po dwa złote i dwa srebrne medale. Medale Mistrzostw Polski zdobyła od wagi 70 kg, przez 75 kg, 81 kg i na 91 kg kończąc. Nie sposób pominąć również najszybszego nokautu w historii GROMDA, ponieważ Patryk Tołkaczewski pokonał byłego mistrza GLORY w zaledwie szóstej sekundzie walki.

Bilans walk zawodowych

Patryk Tołkaczewski wziął udział w ośmiu zawodowych walkach bokserskich. Sześć z nich udało mu się wygrać i wszystkie swoje walki zakończył już w pierwszej rundzie. Trzy razy wygrał przez KO/TKO, a trzy przez nokaut. Na jego koncie jest tylko jedna porażka, zaś jedna walka została uznana za nieodbytą.

Pseudonim: Gleba

Data i miejsce urodzenia: 2 lutego 1994 roku, Toruń

Obywatelstwo: Polska

Wzrost: 185 cm

Masa ciała: 112 kg

Styl walki: boks

Debiut: 2021 rok – boks; 2023 rok – MMA

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: ciężka

Klub: Pomorzanin Toruń