Bogdan Stoica – kariera i profil zawodnika MMA!

Bogdan Stoica

Bogdan Stoica urodził się 28 stycznia 1990 roku w Bukareszcie. To rumuński zawodowy kickboxer oraz bokser, który dodatkowo praktykował wushu. Z pewnością zamiłowanie do sportu odziedziczył po ojcu, ponieważ jest synem byłego boksera. Przez całą swoją karierę trenował w Bukareszcie w Rumunii. Początkowo postawił na treningi w Respect Gym, gdzie trenowali też inni kickbokserzy, w tym na przykład Benjamin Adegbuyi, czy Claudiu Bădoi. Od 2018 roku trenuje w Stoica Brothers Fight Academy, klubie, który sam otworzył.

Bogdan Stoica – kariera w kickboxingu

Początek kariery Bogdana Stoica przypada na czerwiec 2009 roku. To właśnie wtedy wziął udział w turnieju Full Fight XV wagi średniej, który wygrał. 10 lipca 2009 roku na Full Fight XVII zmierzył się z Danielem Lazărem, którego pokonał przez KO w trzeciej rundzie. Jego kolejna walka odbyła się na Klash „Noua Generație” i tam udało mu się pokonać Sorina Radu przez TKO w drugiej rundzie. 13 maja 2010 roku wziął udział w Local Kombat: „Se caută un greu”. Jego rywalem był Sebiastian Horcica, którego pokonał przez TKO w pierwszej rundzie. Po kilku świetnych występach można był uznać, że przez Bogdanem Stoicą kolejne sukcesy. Jednak 5 czerwca 2010 roku odnotował swoją pierwszą porażkę w karierze zawodowej, ponieważ na RFC Craiova przegrał rewanżową walkę z Horeicą. 24 lipca 2010 roku zmierzył się z Viorelem Butnaru w Selecţie Local Kombat, którego ostatecznie pokonał w czwartej rundzie przez decyzję. Tego samego wieczoru po raz kolejny przyszło mu stanąć naprzeciwko Horeica, a stawką było mistrzostwo turnieju. Ostateczne starcie wygrał Bogdan Stoica w trzeciej rundzie. 19 listopada 2010 roku Stoica pojawił się na Local Kombat 38 i tym razem przyszło mu się zmierzyć z Dženanem Poturakiem. Swojego przeciwnika pokonał przez KO w drugiej rundzie. 21 maja 2011 roku Stoica wygrał mistrzostwo Wako Pro WAKO-PRO Intercontinental -88,6 kg pokonując Pacome Assi w trzeciej rundzie. 16 lipca 2011 roku mogliśmy go oglądać podczas SuperKombat World Grand Prix II 2011, gdzie zmierzył się z Hakanem Aksoyem. Niestety to starcie przegrał zaliczając drugą porażkę w swojej zawodowej karierze. Na SuperKombat World Grand Prix IV 2011 już mogliśmy oglądać kolejny jego sukces, ponieważ pokonał Leona Miedema. Nie inaczej było w przypadku kilku kolejnych walk dla SuperKombat, ponieważ za każdym razem kończył je zwycięstwem. Kolejne porażki odnotował dopiero na SuperKombat World Grand Prix 2013 Final, czy na SuperKombat New Heroes 7.

Czytaj również:  Don Diego - poznaj profil zawodnika

Po wielu walkach dla SuperKombat przyszła mała zmiana, ponieważ Bogdan Stoica w 2014 roku zadebiutował dla Glory. Na Glory 17: Los Angeles zmierzył się z Waynem Barrettem. Niestety nie był to zbyt dobry debiut dla nowej organizacji, ponieważ ostatecznie swoją walkę przegrał. W październiku 2016 roku wziął udział w Glory Of Heroes 6, ale niestety i tym razem poniósł porażkę. Za to dobrze sprawdził się na Dynamite Fighting Show 10, czy na OSS Fighters 6, ponieważ w obu starciach pokonał swoich rywali. Później mogliśmy jeszcze obejrzeć kilka naprawdę dobrych walk z jego udziałem, ale nie zabrakło też porażek. Ostatnia zawodowa walka w jakiej wziął udział odbyła się 12 marca 2023 roku. Rywalem Stoica na DFS 18: Luptă Finală był Vladimir Toksyatynov, którego pokonał w pierwszej rundzie.

Bogdan Stoica – kariera MMA

Tak naprawdę to trudno mówić o karierze Bogdana Stoicy w mieszanych sztukach walki, ponieważ dopiero będzie stawiał pierwsze kroki. Jego debiut będziemy mogli zobaczyć już 3 czerwca 2023 roku podczas KSW 83: Colosseum 2 na PGE Narodowy. Na gali w Warszawie zmierzy się z Arkadiuszem Wrzoskiem, kickbokserem, który także próbuje swoich sił w mieszanych sztukach walki.

Bogdan Stoica – osiągnięcia

Bogdan Stoica to zdobywca Mistrzostwa Turnieju Local Kombat w 2010 roku, czy mistrzostwa WAKO Pro Intercontinental w wadze półciężkiej (-88,6kg) w 2011 roku. Co więcej, na jego koncie pojawia się również wygrana w Rumuńskich Krajowych Mistrzostwach Wushu, czy Rumuńskich Krajowych Mistrzostwach Qingda w wadze półciężkiej. Nie sposób także pominąć tego, że to właśnie do niego należy najszybszy nokaut w historii Superkombat (zaledwie osiem sekund), czy tytuł przełomowego wojownika roku 2011. Do tego Stoica jest pierwszym mistrzem Superkombat w wadze półciężkiej.

Bilans walk zawodowych

Ilość odbytych przez Bogdana Stoicę walk zawodowych w kickboxingu robi wrażenie, ponieważ ma ich na swoim koncie aż siedemdziesiąt. Pięćdziesiąt siedem razy udało mu się odnotować zwycięstwo, z czego czterdzieści razy wygrał przez nokauty. Tylko trzynaście razy przegrał, więc biorąc pod uwagę ilość walk, to bardzo dobry wynik. Bogdan Stoica wziął też udział w jednej zawodowej walce bokserskiej, którą ostatecznie zwyciężył przez nokaut. Jeśli chodzi o mieszane sztuki walki, to wszystko dopiero przed nim, ponieważ debiutuje 3 czerwca 2023 roku.

Czytaj również:  Cezary Oleksiejczuk - wielka gwiazda FEN!

Pseudonim: Bucharest Bad Boy, The Flying Knee

Data i miejsce urodzenia: 28 stycznia 1990 roku, Bukareszt

Obywatelstwo: Rumunia

Wzrost: 193 cm

Masa ciała: 105 kg

Styl walki: kickboxing, wushu, boks

Debiut: 2010 rok w kickboxing, 2023 rok w MMA

Federacja: KSW

Kategoria wagowa: ciężka

Klub: Stoica Brothers Fight Academy