Don Kasjo – wszystko na temat zawodnika

Don Kasjo, a dokładniej Kasjusz Gracjan Życiński to polski bokser i zawodnik freak show fightów. Urodzony 1 stycznia 1992 roku w Iławie Polak ma na swoim koncie brązowy medal zdobyty podczas mistrzostw Polski w boksie w 2014 roku. Co warto wiedzieć o tym zawodniku i jak rozwijała się jego kariera? Koniecznie dowiedz się z dzisiejszego artykułu.

Don Kasjo – bokser, celebryta i freak fighter

Swoje pierwsze kroki w boksie Don Kasjo stawiał w 2013 roku kiedy to wziął udział w pierwszej walce w ramach 2013 Poland versus Lithuania Duals – 75 Kilo Elite. Wówczas stanął do walki z Tomasem Pivorunem. Po pełnej walce przegrał nie jednogłośną decyzją sędziów. Walki amatorskie w wykonaniu Don Kasjo nie postępowały zgodnie z jego oczekiwaniami. Na sześć walk, tylko raz wygrał nokautując w drugiej rundzie swojego przeciwnika Andreasa Lynggaarda. W 2016 roku zdecydował się na przerwanie kariery amatorskiej, starając się przedostać do świata mediów poprzez udział w różnego rodzaju programach telewizyjnych.

W 2016 roku Kasjusz Życiński próbował się odnaleźć w programie rozrywkowym Top Model. Niestety mimo najwyższych starań, zabrakło dla niego miejsca w gronie piętnastu osób, które trafiły do domu modeli. W 2018 roku Don Kasjo spróbował swoich sił w innym programie rozrywkowym – Ex na plaży. Wówczas mężczyzna doprowadził do bójki z Dawidem „Ambro” Ambroziakiem. To był moment przełomowy w rozwoju kariery Kasjusza. Jego konflikt z współuczestnikiem programu stał się na tyle medialny, że walka mężczyzn została zakontraktowana podczas 3 gali Fame MMA.

Co ciekawe, do walki ostatecznie nie doszło. Ambroziak doznał złamania kości śródręcza, co zmusiło go do rezygnacji z pojedynku. W związku z tym, nowym rywalem został Adrian „Polak” Polański. Pojedynek był wyrównany, a po przejściu pełnych trzech rund sędziowie oddali zwycięstwo Polańskiemu. Werdykt nie spodobał się Don Kasjo. Mężczyzna nie krył swojego wzburzenia, a podczas wywiadu wręcz wyśmiał werdykt komentując zachowanie sędziów w niecenzuralnych słowach. Sztab Kasjusza Życińskiego nie pozostał obojętny i złożył protest, by ostatecznie 1 kwietnia 2019 roku werdykt został zmieniony, a Don Kasjo został uznany zwycięzcą poprzez jednogłośną decyzję sędziów.

Czytaj również:  Kiedy kolejna walka Akopa Szostaka?

W czerwcu 2019 roku, po rekonwalescencji Dawida Ambroziaka, doszło do długo wyczekiwanej walki. Mężczyźni stanęli do rywalizacji w walce kick bokserskiej podczas 4 gali Fame MMA. Również ta walka zakończyła się dla Don Kasjo zwycięstwem. Don Kasjo wypunktował swojego rywala na dystansie trzech rund. Po zakończeniu walki Łukasz Lupa wyzwał Don Kasjo do pojedynku, jednak ten nie przystał na propozycję, wskazując, że w kolejnej walce chciałby się zmierzyć z Maciejem Ratajem.

Do walki doszło w marcu 2020 roku. Również i to spotkanie okazało się dla Don Kasjo zwycięskie. Kasjusz Życiński pokonał wówczas swojego rywala który poddał się w wyniku duszenia gilotynowego.

Jednym z najbardziej medialnych pojedynków z udziałem Don Kasjo był ten, który odbył się 21 listopada 2020 roku. Podczas 8 gali Fame MMA Życiński zmierzył się w pojedynku o charakterze cage-boxingu w rękawicach do MMA z celebrytą i byłym pięściarzem Marcinem Najmanem. Jeszcze zanim doszło do walki mężczyźni wymieniali się licznymi wulgaryzmami i oskarżeniami. Choć walka zapowiadała się ciekawie, szczególnie zważywszy na poprzedzające ją konflikty, to ostateczny wynik rozczarował kibiców. Już na początku rozgrywki Najman przystąpił do ataku. Jednak jego niepowodzenie poskutkowało próbą sprawdzenia do parteru poprzez zastosowanie chwytu zapaśniczego. Sędzia ringowy zdecydował się na odjęcie Najmanowi punktów, co ostatecznie sprowokowało El Testosterona do zadania ciosu niskim kopnięciem i w efekcie jego dyskwalifikacją.

W międzyczasie Don Kasjo zadbał o wzrost swojej popularności, uczestnicząc w kontrowersyjnym programie rozrywkowym Warsaw Shore: Ekipa z Warszawy. W show mężczyzna występował latach 2019-2021, co dało mu jeszcze większą rozpoznawalność. Z punktu widzenia rozwoju kariery Kasjusza Zycińskiego można uznać za skuteczne, co potwierdza dalszy rozwój jego kariery.

Don Kasjo twarzą Prime Show MMA

Liczne sukcesy Don Kasjo w walkach freakowych przy równoczesnej dużej medialności sprawiły, że 28 grudnia 2021 roku Don Kasjo został ogłoszony jako włodarz nowej federacji związanej ze światem freak fightów – Prime Show MMA. Jako główna twarz i zarządca organizacji Don Kasjo stał się jeszcze bardziej pożądany. Federacja już 1 lutego kolejnego roku ogłosiła, że Don Kasjo zawalczy podczas pierwszej gali Prime: Zadyma. Podczas spotkania Don Kasjo zmierzył się z Mateuszem „Muranem” Murańskim w walce w formule bokserskiej. Pojedynek ten Don Kasjo wygra jednogłośną decyzją sędziów.

Czytaj również:  Kiedy walka kownackiego? Jeśli tak, to z kim?

Kolejny start został zaplanowany na wrzesień 2022 roku. Wówczas Don Kasjo miał stanąć do walki z Pawłem „Popkiem Monsterem” Mikołajuwem. Walka ta miała charakter walki wieczoru i zapewniła ogrom emocji. Podczas spotkania Don Kasjo pokonał Popka nokautem technicznym w drugiej rundzie.