14 letni pięściarz nie żyje! Do sytuacji doszło podczas mistrzostw boksu!

Takie sytuacje zawsze budzą szok, ale niestety się zdarzają. Podczas mistrzostw boksu zmarł 14-letni pięściarz. Co dokładnie się stało? Co wiemy w tym temacie?

W Rosji, a dokładnie w Pierwouralsku, odbyły się lokalne mistrzostwa boksu. W finałowym pojedynku 14-letni pięściarz dostał serię ciosów. W pewnym momencie odsunął się do tyłu i stracił przytomność. Zgromadzeni w gali byli zszokowani całą sytuacją, a w mediach społecznościowych szybko pojawiło się nagranie z tej walki. Sam zawodnik został natychmiast przewieziony do szpitala.

Rosyjska Federacja Boksu przekazała jednak bardzo smutne wiadomości. 14 latek zmarł w drodze do szpitala. Jako przyczynę śmierci podano zamknięty uraz czaszkowo-mózgowy. SportExpress.ru teraz donosi, że organy ścigania prowadzą dochodzenie w całej sprawie i chcą ustalić przyczyny tragedii.

Według niektórych dziennikarzy podczas zawodów doszło do serii zaniedbań i możliwe, że winni trafią do więzienia. Sam Umar Kremlew, który jest Prezesem Międzynarodowego Stowarzyszenia Boksu (IBA) wyznał, że turniej nie został uzgodniony z regionalną federacją bokserską. Mimo wszystko zauważa się, że organizatorzy spełnili wszystkie warunki do przeprowadzenia zawodów.

Cała sytuacja widoczna jest poniżej:

Czytaj również:  Marcin Prachnio poznał szczegóły kolejnej walki w UFC!