Marcin Prachnio poznał szczegóły kolejnej walki w UFC!

Wiemy, kiedy odbędzie się kolejna walka Marcina Prachnia w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Nasz reprezentant zmierzy się z byłym rywalem Błachowicza!

Marcin Prachnio (16-7) to zawodnik walczący w kategorii półciężkiej. Przed nim kolejna walka dla Ultimate Fighting Championship, która odbędzie się już na początku 2024 roku. Dokładniej mówiąc, 9 lutego Polak weźmie udział w gali w Las Vegas. Jego przeciwnikiem będzie były rywal Jana Błachowicza, Devin Clark (14-8). W main evencie wydarzenia Ultimate Fighting Championship zobaczymy starcie w kategorii średniej pomiędzy Jackiem Hermanssonem (23-8), a Joe Pyferem (12-2).

Nasz 35-letni reprezentant dla największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie stoczył do tej osiem pojedynków, a dziewiąty przed nim. Walki kończył jednak z bardzo różnymi wynikami. W tym roku Marcin Prachnio wziął udział w dwóch pojedynkach. Podczas gali w lutym pewnie zdominował i wypunktował Williama Knighta. Drugą walkę odbył podczas gali UFC 290, gdzie zmierzył się z Vitorem Petrino. Tym razem jednak musiał uznać wyższość przeciwnika, który poddał go w trzeciej odsłonie walki.

Jego przeciwnik Devin Clark to weteran Ultimate Fighting Championship, który zadebiutował dla tej organizacji w lipcu 2016 roku. Pierwszy pojedynek dla największego giganta na świecie przegrał, ale szybko się zrehabilitował i odnotował sukcesy na swoim koncie. W ostatnim czasie Brown Bear nie prezentuje się zbyt dobrze, więc kolejna porażka może zdecydować o jego zwolnieniu z Ultimate Fighting Championship. Warto przypomnieć, że ten zawodnik walczył z innym znanym zawodnikiem z naszego kraju, Janem Błochowiczem. Do ich walki doszło w 2017 roku w Polsce i to Jan Błachowicz okazał się lepszy. W karierze Devina Clarka pojawiają się starcia z takimi zawodnikami jak  Aleksandar Rakić, Anthony Smith, czy Kennedy Nzechukwu.

A jak obstawiacie to zestawienie? Myślicie, że Polak pokona Devina Clarka?

Czytaj również:  Norman Parke wróci do klatki!