Znamy szczegóły debiutu Toma Breese w PFL!

Toma Breese (17-4) związał się z PFL, a jego pierwsza walka dla tej organizacji odbędzie się jeszcze w tym roku. Co dokładnie wiadomo o debiucie Brytyjczyka dla PFL? Odpowiadamy!

Tom Breese do tej pory był związany z największą organizacją w naszym kraju – Konfrontacją Sztuk Walki. Jego debiut dla polskiego giganta odbył się we wrześniu 2022 roku, gdy w drugiej rundzie pokonał Damiana Janikowskiego. Po jego walce nie brakowało dyskusji i dużo mówi się o potencjalnym rewanżu, do którego ostatecznie nie doszło.

W tym samym roku Brytyjczyk jednak zmierzył się z innym zawodnikiem, Pawłem Pawlakiem. Tym razem jednak szybko przegrał, choć Tom nie zgadzał się z wynikiem, wskazując na ciosy w tył głowy. Do jego ostatniej walki dla Konfrontacji Sztuk Walki doszło na 80 edycji. Wówczas zmierzył się z Bartoszem Leśko, którego poddał duszeniem zza pleców w pierwszej rundzie.

Swoim ostatnim szybkim zwycięstwem nawet mocno przybliżył się do walki o mistrzostwo KSW. W międzyczasie Tom Breese zaliczył też występy dla organizacji Levels Fight League, gdzie sięgnął po tytuł. 32-letni zawodnik szybko rozprawił się z Jarosławem Lechem.

Jego przygoda z KSW jednak dobiegła końca, ale to nie znaczy, że Tom Breese znika z MMA. Okazuje się, że zawodnik nie musiał długo czekać na nowe oferty, bo już Brytyjczyk związał się z PFL. Do jego debiutu dojdzie 8 grudnia 2023 roku na gali PFL Europe 4 w Dublinie. Wówczas Tom Breese zmierzy się z zawodnikiem z Brazylii – Cleiton Silva (16-3).

Czytaj również:  Wiemy, kiedy Popek zawalczy na gali GROMDA!