Zapowiedź High League 6

Przed nami szósta już odsłona gali High League specjalizującej się w walkach freak show fight. W walce wieczoru nadchodzącego eventu zmierzy się jeden z najbardziej znanych polskich e-sportowców, Jarosław „pasha” Jarząbkowski i youtuber z ponad 1,68 mln subskrypcji na YouTube, Marcin Dubiel. Na karcie walk gali High League 6 nie brakuje bardzo głośnych i ciekawie zapowiadających się zestawień, które przeanalizujemy w niniejszym artykule.

Najważniejsze informacje o gali High League 6

Gala High League 6 odbędzie się 18 marca w katowickim Spodku. Główną atrakcją tego eventu będzie walka wieczoru, w której wystąpią Jarosław „pasha” Jarząbkowski oraz Marcin Dubiel. Początkowo main eventem gali miał być pojedynek Marcina Najmana z Jackiem Murańskim, ale „Muran” wycofał się z udziału w gali ze względu na szokującą śmierć swojego syna. Nowym rywalem „El Testosterona” został ponownie Paweł Jóźwiak, prezes FEN. Na gali High League 6 wystąpi również aktualna mistrzyni federacji w kategorii muszej, Lexy Chaplin. Na gali wystąpią także Denis i Dawid Załęccy. Rywalem Załęckiego Seniora będzie Mateusz Kubiszyn, a „Bad Boy” powalczy z Pawłem Tyburskim.

Pełna karta walk na High League 6

Na gali High League 6 odbędzie się w sumie 9 niezwykle interesujących pojedynków. Kompletna karta walk na nadchodzący event prezentuje się następująco:

  • Jarosław „pasha” Jarząbkowski vs. Marcin Dubiel (walka wieczoru)
  • Lexy Chaplin vs. Paulina Hornik
  • Denis „Bad Boy” Załęcki vs. Paweł „Tybori” Tyburski
  • Marcin „El Testosteron” Najman vs. Paweł „Prezes” Jóźwiak
  • Dawid „Crazy” Załęcki vs. Mateusz „Don Diego” Kubiszyn
  • Konrad Karwat vs. Denis Labryka
  • Kacper „Ludwiczek” Bociański vs. Dariusz „DaroLew” Kaźmierczuk
  • Tomasz „Szalony Reporter” Matysiak vs. Michał Cichy
  • Mateusz „Haribo” Gąsiewski vs. Roger Salla
High League 6

Zapowiedź i analiza walki Jarząbkowski vs. Dubiel

Jarząbkowski w swoim oficjalnym debiucie mierzył się w formule bokserskiej z Michałem Owczarzem i szybko udowodnił, że ma smykałkę do sportów walki. Teraz jeden z najbardziej znanych polskich e-sportowców zmierzy się z Marcinem Dubielem, dla którego będzie to już siódma walka w karierze. Do tej pory Dubiel wygrał 4 walki, a ostatnie dwa pojedynki kończył w pierwszej rundzie. Teraz czego go dużo bardziej wymagający rywal, a bukmacherzy zdecydowanie obstawiają w roli faworyta Jarząbkowskiego, który odznacza się naprawdę imponującymi warunkami fizycznymi. Czy to wystarczy, aby pokonać dużo bardziej doświadczonego rywala w debiucie w MMA? 

High League 6

Zapowiedź i analiza walki Najman vs. Jóźwiak

Marcin Najman pierwotnie miał być jednym z głównych bohaterów walki wieczoru. Jego rywalem miał być Jacek Murański, który ze względu na śmierć swojego syna Mateusza zrezygnował oczywiście z tego pojedynku. Włodarze zdecydowali, że Najman na High League 6 otrzyma szansę rewanżu przeciwko Pawłowi Jóźwiakowi. Prezes FEN wygrał z Najmanem na gali Wotore 6 po 15 sekundach, wyprowadzając jeden mocny cios. Teraz Jóźwiak ponownie będzie faworytem, choć kurs na niego może zaskakiwać (na ten moment aż 1,60). Skąd ta wiara bukmacherów w Najmana? Tym razem panowie zmierzą się w formule MMA, a w tej płaszczyźnie El Testosteron ma szansę, aby zaskoczyć Prezesa.

High League 6

Zapowiedź i analiza walki Chaplin vs. Hornik

Lexy Chaplin jest aktualną mistrzynią High League w kategorii muszej. Na czwartej gali pokonała Natalię Karczmarczyk, biorąc tym samym rewanż za porażkę w swoim debiucie. Hornik ma za sobą tylko jedną walkę. Podczas Prime Show MMA 3 bardzo szybko pokonała Martynę Zbirańską. Teraz stanie przed dużo trudniejszym wyzwaniem. Lexy Chaplin w swojej ostatniej walce udowodniła, że śmiało może konkurować o miano jednej z najlepszych zawodniczek na polskiej scenie freak fightów. To właśnie ona jest murowaną faworytką tego pojedynku.

High League 6

Zapowiedź i analiza walki Załęcki vs. Tyburski

Załęcki ma za sobą dwie przegrane z rzędu, ale trzeba przyznać, że jego rywale byli naprawdę trudni, a on sam debiutował w obcej dla siebie płaszczyźnie MMA. Na High League 3 lepszy od niego okazał się Mateusz Kubiszyn, natomiast na czwartej gali z walki z Arturem Szpilką już w pierwszej rundzie wyeliminowała go kontuzja kolana. Z kolei Tyburski ma na koncie trzy wygrane z rzędu, a na piątej gali w walce wieczoru pokonał Alberto Simao. Gdyby walka Załęcki vs. Tyburski na High League 6 miała toczyć się w MMA, zdecydowanym faworytem najpewniej byłby Tyburski. Ale ta walka będzie toczyć się w formule boksu w małych rękawicach, a to zdecydowanie faworyzuje Załęckiego. Na High League 6 wystąpi także Dawid Załęcki, który będzie miał okazję pomścić syna w walce z Kubiszynem.

Czytaj również:  Zapowiedź walki Błachowicz vs. Rakić

Gdzie można oglądać galę High League 6 na żywo?

Gala High League 6 odbędzie się już w sobotę 18 marca w katowickim Spodku. Przed nami 9 emocjonujących pojedynków, w których nie zabraknie głośnych nazwisk. Transmisję z tej gali będzie można oglądać w systemie PPV, po wykupieniu dostępu na platformie HighLeague.tv. Cena podstawowego pakietu wynosi 34,99 zł. Początek gali zaplanowano na godzinę 20:00.