Zapowiedź walki Błachowicz vs. Rakić

Przed nami gala UFC Fight Night: błachowicz rakic. Będzie to arcyważny pojedynek dla Jana Błachowicza, dla którego będzie to być może jedyna szansa na to, aby utorować sobie drogę do odzyskania pasa mistrzowskiego UFC. Cieszyński Książe zawalczy jednak z bardzo mocnym rywalem, który na pewno może sprawić naszemu zawodnikowi mnóstwo problemów. W tym miejscu analizujemy walkę Błachowicz Rakić i sprawdzamy, który z nich jest faworytem.

Czy Jan Błachowicz odzyska pas mistrzowski UFC?

Jan Błachowicz to drugi po Joannie Jędrzejczyk reprezentant Polski, który zdołał wywalczyć mistrzostwo świata w MMA zdobywając pas mistrzowski UFC. Polak dość niepodziewanie stracił jednak pas podczas UFC 267 przegrywając z Gloverem Teixeirą. Od razu pojawiło się mnóstwo pytań, czy Cieszyński Książe ma szanse na odzyskanie tytułu. Kluczem wydaje się właśnie walka Błachowicz Rakić. Obaj zawodnicy plasują się bardzo wysoko w rankingu kat. półciężkiej (Błachowicz jest wiceliderem), a zatem, zwycięzca tej walki będzie naturalnym pretendentem do walki mistrzowskiej.

Ważnym klockiem w tej układance jest także pojedynek, do którego dojdzie na UFC 275. W walce wieczoru Glover Teixeira, aktualny mistrz, zmierzy się z Jirim Prochazką. Wiele wskazuje na to, że zwycięzca walki Błachowicz Rakić stanie do walki ze zwycięzcą powyższego zestawienia. Jeśli Błachowicz wygra, rewanż z Teixeirą wcale nie jest taki pewny, biorąc pod uwagę, że to Prochazka będzie faworytem na gali UFC 275. Najważniejsze jest jednak to, aby Błachowicz wygrał najbliższą walkę i tym samym wywalczył sobie drogę do walki mistrzowskiej.

Błachowicz vs Rakić – kto będzie faworytem tego pojedynku?

Przed Janem Błachowiczem kolejny bardzo trudny pojedynek. Austriak serskiego pochodzenia wywodzi się z muay thai, a jego aktualny rekord to 14 zwycięstw i 2 porażki. Rakić aż dziewięć razy nokautował swoich rywali, natomiast raz wygrywał przez poddanie. To wciąż bardzo młody zawodnik, który ma zaledwie 30 lat. Austriak nie ukrywa, że jego celem jest pas mistrzowski. W ostatniej walce pokonał utytułowanego Brazylijczyka Thiago Santosa, co znacznie poprawiło jego ranking w kat. półciężkiej. Co ważne, Rakić jest wyższy od Błachowicza o prawie 10 cm.

Czytaj również:  Wszystko na temat gali Elite Fighters

Błachowicz to zawodnik dużo bardziej doświadczony, mający na swoim koncie już 38 pojedynków. Aż 29 z nich wygrywał, a przegrywał 9. Cieszyński Książę w najbliższej walce będzie underdogiem, ale nie jest do dla niego nowość w UFC. Tak samo było w walce z Dominickiem Reyesem czy też Israelem Adesanyą. Wydaje się, że w walce Błachowicz Rakić kluczowe może być właśnie doświadczenie, a to jest po stronie reprezentanta Polski. Jest on o 9 lat starszy, ale co ważne, miał okazję rywalizować z kilkoma doskonałymi zawodnikami, których styl walki przypominał styl Rakicia.

Jak prezentują się typy i kursy bukmacherskie na walkę Błachowicz vs. Rakić?

Jak już mówiliśmy, w walce Błachowicz Rakić faworytem, przynajmniej w oczach bukmacherów będzie Austriak. Kursy na zwycięstwo Rakicia oscylują w granicy ok. 1,55. Z kolei zwycięstwo Błachowicza można obstawić po kursie 2,40. Bogatą ofertę zakładów bukmacherskich na ten pojedynek posiada legalny bukmacher Superbet. Gracze mogą typować także czas i sposób zakończenia walki. Najbardziej prawdopodobnym scenariuszem wydaje się zwycięstwo Rakicia przed czasem.

Wiemy jednak, że Błachowicz niejednokrotnie wygrywał walki, do których wychodził w roli underdoga. Cieszyński Książe to zawodnik bardzo doświadczony, który jeszcze na początku roku byłby postrzegany jako faworyt w walce z Rakiciem. Polski zawodnik zmagał się jednak z kontuzją i wydaje się, że jest to główny powód, dla którego bukmacherzy typują obecnie zwycięstwo Rakicia. Fani stoją jednak murem za Błachowiczem i wierzą, że ten zdoła wywalczyć sobie prawo walki o odzyskanie pasa mistrzowskiego. Jedno jest pewne, walka Błachowicz Rakić wyłoni pretendenta do walki o pas.

Gdzie będzie można oglądać walkę Błachowicz Rakić?

Pojedynek pomiędzy Janem Błachowiczem i Alexenderem Rakiciem odbędzie się 15 maja na gali UFC Fight Night: Błachowicz – Rakić. Wiele wskazuje na to, że panowie powalczą o miano pretendenta do walki mistrzowskiej o pas kat. półciężkiej. Potencjalnym rywalem będzie zwycięzca walki Glover Teixeira – Jiri Prochazka zaplanowanej na 12 czerwca podczas UFC 275. Gala ta będzie bardzo ważna dla polskich fanów z jeszcze jednego powodu. Na UFC 275 do oktagonu po dwuletniej przerwie wraca Joanna Jędrzejczyk, która otrzyma szansę rewanżu przeciwko Weili Zhang.

Czytaj również:  Wszystko na temat gali Prime Time Wrestling

Walka Błachowicz Rakić powinna rozpocząć się ok. godziny 4:00 w nocy polskiego czasu. Fani Cieszyńskiego Księcia są jednak przyzwyczajeni do zarywania nocek dla kolejnych pojedynków Błachowicza. Tak będzie i tym razem. Walkę będzie można oglądać na kanale telewizyjnym Polsat Sport. Zakłady bukmacherskie na walkę Błachowicz – Rakić można obstawić w serwisie Superbet, którego ambasadorem jest Jan Błachowicz. Choć faworytem jest Austriak, fani wierzą w legendarną moc Cieszyńskiego Księcia.