Tyson Fury zawalczy z Anthonym Joshuą!

Medialne doniesienia wreszcie zostały potwierdzone. Dojdzie do walki między Tysonem Fury i Anthony Joshuą. Jest to hitowa walka w wadze ciężkiej, która została już formalnie dopięta. Jak twierdzi grupa promotorska 258MGT, walka jest już zatwierdzona oficjalnie!

Ostatni, tak wielki pojedynek miał miejsce między Oleksandreyem Usykiem a Anthonym Joshuą. Teoretycznie to Ukrainiec powinien stanąć do kolejnej walki właśnie z Tysonem Furym. Jednak do takiej walki na chwilę obecną nie dojdzie. Sam czempion organizacji takich jak WBA, WBO, IBF, IBO i magazynu „The Ring” potwierdził, że w tym roku nie wróci pomiędzy liny.

Walka Fury vs. Joshua odbędzie się 3 grudnia 2022 w Cardiff

Jako iż Usyk nie planuje powrotu w tym roku do ringu, propozycja walki trafiła do Anthonego Joshuy. Walka będzie niezwykle ciekawa, ponieważ mówimy tutaj o walce dwóch rodaków, co łatwo będzie sprzedać medialnie jako „Bitwę o Anglię”.

Grupa promotorska 258MGT chciała już teraz, mocno rozpocząć kampanię reklamową. Jednak na ten moment wstrzymano wszelkie promocje z uwagi na śmierć królowej Elżbiety 2.

Na dzień dzisiejszy wiemy, że gala będzie prowadzona na stadionie Principality Stadium (znanego także jako Millennium) w walijskim Cardiff 3 grudnia 2022. Jest to aż 80 tysięczny obiekt, który jest oczywiście w pełni zadaszony. Jest więc idealnym miejscem do stworzenia tego eventu w wyznaczonej dacie.

Warto dodać, że Anthony Joshua miał możliwość dwukrotnej walki na tym obiekcie. Co więcej, obie walki zakończyły się dla niego wygraną w tym miejscu. W 2017 roku znokautował Carlosa Takama, natomiast w marcu 2018 roku, na punkty poradził sobie z Josephem Parkerem. Tym razem na jego drodze stanie sam Tyson Fury, który może pokrzyżować jego plany i zepsuć jego dotychczasowy rekord.

Poniżej oficjalne źródło potwierdzające walkę:

Czytaj również:  Mirosław Okniński zdradza plan walki Denisa Załęckiego!