Trener Raubo ostrzega przed Amadeuszem Ferrarim!

Zbigniew Raubo to uznany trener boksu w naszym kraju. Pod jego okiem trenowało wielu uznanych pięściarzy w naszym kraju. Trener postanowił wypowiedzieć się na temat najbliższego pojedynku pomiędzy Kamilem Łaszczykiem a Amadeuszem Ferrarim. Według trenera, walka nie jest przesądzona, a różnica kilogramów obu zawodników może okazać się kluczowa dla całego pojedynku. Sprawdźcie sami!

W wywiadzie, który został udzielony dla FanSportu, Zbigniew Raubo ocenił, że w tej walce to właśnie kilogramy mogą sprawić mocną różnice na tle obu zawodników. Dlatego też powstały kategorie wagowe, aby nie dawać możliwości przewagi kilogramowej, która ma kluczowe znaczenie dla pojedynków. Trener stwierdził, że pomija tutaj technikę Amadeusza, jednak przewaga warunków może doprowadzić do nieoczekiwanego wyniku walki.

Trener Raubo przytoczył przykład Staszka Łakomca, który kiedyś mu powiedział, że aby walczyć z kimkolwiek, pierw trzeba go zważyć. Przewaga kilogramów jest bowiem kluczowa i to ona najczęściej decyduje o przebiegu walki.

W opinii trenera, jest bardzo trudno, aby osoba ważąca 60 kilogramów, była w stanie znokautować osobę, która waży 100 kilogramów. Natomiast osoba, która waży więcej, jeśli tylko trafi, może zrobić krzywdę temu, kto waży o wiele mniej.

Poniżej znajdziecie cały wywiad z trenerem:

Czytaj również:  Khamzat Chimaev jest gotów stanąć do walki z Alexem Pereirą!