Khamzat Chimaev jest gotów stanąć do walki z Alexem Pereirą!

Alex Pereira, czyli nowy mistrz w wadze średniej, postanowił rzucić wyzwanie. Zawodnik chce zawalczyć z Khamzatem Chimaevem. Trzeba przyznać, że byłaby to faktycznie, bardzo imponująca walka!

Sam Khamzat Chimaev nie jest bierny tym doniesieniom, ponieważ już z rana dał on znać na swoim Twitterze, że jest zainteresowany takim zestawieniem. Według niego, pojedynek będzie bardzo łatwy, dlatego jest on gotów podjąć się go w jak najszybszym czasie. Dodatkowo, Khamzat Chimaev chciałby zawalczyć już w styczniu, na gali w Brazylii.

Khamzat zwrócił również uwagę na to, jakie rekordy mają zawodnicy. Według niego, walka o pas z bilansem 6-1 to nic wielkiego. Warto przypomnieć, że sam Khamzat ma bilans 12-0, co czyniłoby go chociażby w oczach bukmacherów, sporym faworytem.

Szybki obrót spraw…

Jako że sytuacja była na gorąco a Alex Pereira już udzielał wywiadów, został zapytany o taką walkę. Według niego, jest to świetny pomysł i sam zawodnik jest zainteresowany takim pojedynkiem, nawet na gali UFC 283, która odbędzie się w Rio de Janeiro.

Niestety, pomimo dobrej lokalizacji dla jednego z zawodników, samo starcie wydaje się dziś mało prawdopodobne. Wszystko dlatego, że Dana White na dzień dzisiejszy, chciałby zestawić Khamzata Chimaev’a z Colbym Covingtonem, podczas marcowej gali, która odbędzie się w UK.

Do tego dochodzi także fakt tego, że Dana White bardzo myśli o rewanżu między Alexem Pereirą i Israelem Adesanyą. Obaj zawodnicy mają również mocny konflikt i chcą go jak najszybciej rozwiązać w klatce, skutkiem czego ten pojedynek, jak i mocny kalendarz walk w UFC oddala się coraz bardziej.

Czytaj również:  Shogun Rua zawalczy ostatni raz!