Trener Okniński mówi o kondycji polskiego MMA!

Trener Mirosław Okniński doskonale zna sytuację na rodzimej scenie MMA. Skutkiem tego, postanowił on skomentować, jak wygląda aktualna kondycja największych federacji w Polsce. Jesteście ciekawi zdania trenera? W takim razie zapraszamy do zapoznania się z jego prywatnym zdaniem, na temat kondycji MMA w Polsce!

W ostatnim wywiadzie dla MMA-Bądź Na Bieżąco, trener Mirosław Okniński opowiedział swoim fanom o tym, które federacje, w jakiej są kondycji. Wszystko zaczęło się od sytuacji KSW, które w ocenie trenera Mirosława Oknińskiego, jest aktualnie na 3 miejscu w naszym kraju.

Czym to jest spowodowane?

W ocenie Mirosława Oknińskiego, KSW przez wiele lat nie miało jakościowej konkurencji, więc bez problemu zdominowało scenę MMA. Jednak wszystko zmieniło się w momencie, w którym na rodzimą scenę wkroczył freak fight i gale związane właśnie z tym odłamem MMA. Przez tą zmianę, KSW zaczęło tracić swoją pozycję, a także wyniki oglądalności nagle zaczęły spadać, wraz z zainteresowaniem widzów, w stronę freak fightów.

Według trenera, obecnie zarówno FAME jak i High League zajmują pierwsze dwa miejsca, jeśli chodzi o sprzedaż PPV. Dlatego też, KSW przeszło na licencję, aby móc zapewnić sobie odpowiednią stabilność i pozycję na rynku.

Na koniec trener Okniński dodał, że zarówno federacje sportowe jak i freakowe, uzupełniają się. Co więcej, dzięki freakowym MMA w Polsce jest znane jak nigdy dotąd. Skutkiem tego, wszystkie kategorie gal w Polsce, są dziś potrzebne sobie nawzajem.

Czytaj również:  Roberto Soldić powraca do klatki!