Trener Mirosław Okniński komentuje przegraną Pudzianowskiego!

Przegrana Mariusza Pudzianowskiego z Arturem Szpilką była jednym z większych zaskoczeń, podczas gali KSW Colosseum 2. Skutkiem tego, Mirosław Okniński w jednym z ostatnich wywiadów, postanowił nieco szerzej opowiedzieć własny punkt widzenia, odnoszący się co do tej walki. Jakie przemyślenia ma znany i ceniony trener MMA? Sprawdźcie sami!

Mirosław Okniński nie jest zbyt bardzo zaskoczony obrotem spraw. Trener zarzuca bowiem, że Mariusz Pudzianowski ma parcie na sukces i blask reflektorów, przez co traci na swojej taktyce i nie myśli mądrze i technicznie, zarówno przed walkami, jak i podczas samych walk.

Co ciekawe, Mirosław Okniński zwraca uwagę, że gdyby Mariusz Pudzianowski poprawił swój parter, miałby szansę ze wszystkimi nazwiskami w KSW. Doświadczony trener zwraca uwagę na to, że Mariusz Pudzianowski na dzień dzisiejszy potrafi jedynie przewracać, jednak dalej nie wie, jak radzić sobie skutecznie w parterze.

Według trenera Mirosława Oknińskiego, Mariusz Pudzianowski trenuje się głównie boksersko myśląc, że siła ciosu będzie jego największym atutem, w każdej jego walce. Jednakże nie jest to możliwe w każdym wypadku, co pokazała walka z Arturem Szpilką.

Na samym końcu trener Mirosław Okniński w mocny sposób dodaje, że Mariusz Pudzianowski nie umie boksować.

Czytaj również:  Pudzianowski jednak zawalczy z De Friesem?