Tomasz Romanowski zabiera głos po porażce z Janikowskim!

Tomasz Romanowski nie może zaliczyć minionego weekendu do udanych. Niestety w swoim starciu z Damianem Janikowskim odnotował porażkę. Teraz postanowił odnieść się do swojej walki.

Tomasz Romanowski (18-10) zmierzył się z Damianem Janikowskim (10-5) podczas gali KSW 89 w Gliwicach. Faworytem tego spotkania był Romanowski, ale to jednak Damian Janikowski okazał się lepszy. Sobotnie zwycięstwo przybliżyło nawet medalistę olimpijskiego do mistrzowskiej szansy w kategorii średniej.

Od samego początku walki to Tomasz Romanowski ruszył mocno na rywala i miał sporą przewagę w stójce. Wyprzedzał akcje Janikowskiego i parę razy mocno nim wstrząsnął. Wydawało się nawet, że Janikowski jest na skraju nokautu. Jednak przetrwał wszystko i w drugiej rundzie pokazał się ze znacznie lepszej strony. Damian Janikowski zdobywał obalenia, w parterze obijał też Romanowskiego. W trzeciej rundzie było podobnie, ale mimo wszystko Romanowski przetrwał do końca. Po trzech rundach jednogłośną decyzją sędziów wygrał Damian Janikowski.

Po przegranej walce Romanowski zabrał głos i opublikował post w swoich mediach społecznościowych. Jak stwierdził, wszystko z nim w porządku, a walkę wygrał lepszy zawodnik. Przy okazji pogratulował przeciwnikowi, który jego zdaniem wygrał zasłużenie.

Czytaj również:  Conor McGregor nadal nie był na testach USADY!