Robert Bryczek poznał szczegóły debiutu w UFC!

Karty zostały odkryte! Robert Bryczek poznał szczegóły swojego debiutu w największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie! Polak zmierzy się z byłym mistrzem ACA!

Robert Bryczek (17-5) to dobrze znany zawodnik, który ma na swoim koncie liczne sukcesy. 33-latek na ten moment może poszczycić się serią pięciu zwycięstw z rzędu. Wszystkie walki kończył przed czasem. Szerszej publiczności dał się poznać jako zawodnik walczący w organizacji Oktagon MMA. Polak podczas gali Oktagon MMA 45 stanął do rywalizacji z Samuelem Kristoficiem. Pojedynek ten był eliminatorem do pasa, który wyłonił Polaka jako pretendenta do walki o pas mistrzowski.

Talent Polaka zauważył gigant z Ameryki i sierpniu 2023 roku doszło do podpisania kontraktu z Ultimate Fighting Championship. Jego debiut miał odbyć się jeszcze w tym roku. Jednak pojawiły się problemy z wizą, więc jego walka z Jacobem ”Mambą” Malkounem została odwołana. Teraz docierają do nas informacje, że Robert Bryczek ma zaplanowaną kolejną walkę. Ma się ona odbyć 10 lutego 2024 roku na gali w Las Vegas.

Polak skrzyżuje rękawice z Albertem Duraevem (16-5). To były mistrz federacji ACB w wadze półśredniej i średniej. Od września 2021 roku jest związany kontraktem z Ultimate Fighting Championship. Swoją ostatnią walkę stoczył w lipcu tego roku. Na gali UFC Fight Night: Holm vs. Bueno Silva został poddany duszeniem zza pleców przez Jun Yong Park w drugiej rundzie.

Warto wspomnieć, że na tym samym wydarzeniu zobaczymy też innego zawodnika z Polski. Kolejny pojedynek dla największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie stoczy Marcin Prachnio (16-7). jego rywalem będzie Devin Clark (14-8).

Czytaj również:  KSW planowało walkę Jurasa z Różalem!