Podczas XTB KSW 90 zobaczymy starcie czołowych zawodników wagi koguciej!

Choć gala XTB KSW 90 odbędzie się dopiero po nowym roku, to już przedstawia się bardzo ciekawie pod względem zestawień. W jednej z walk będziemy mieli okazję zobaczyć starcie czołowych zawodników wagi koguciej!

Gala XTB KSW 90 została zaplanowana na 20 stycznia 2024 roku na COS Torwar w Warszawie. To właśnie wtedy dwóch czołowych zawodników Konfrontacji Sztuk Walki zmierzy się ze sobą. Mowa tutaj o Werllesonie Martinsie i Oleksiim Polishchuku.

Werlleson Martins (18-5, 6 KO, 8 Sub) to numer trzy kategorii koguciej KSW. Jest byłym pretendentem do pasa mistrzowskiego Konfrontacji Sztuk Walki. Podczas gali KSW 69 wszedł na zastępstwo za kontuzjowanego Zuriko Jojuę i zmierzył się z Sebastianem Przybyszem. Była to naprawdę świetna walka i choć zawodnik musiał uznać wyższość ówczesnego mistrza, to i tak ich starcie zostało wybrane najlepszą walką wieczoru.

W kolejnym starciu, które odbyło się we wrześniu 2022 roku Werlleson Martins powrócił na drogę zwycięstw, odnotowując zwycięstwo nad Pawłem Polityłą. Ostatnią swoją walkę stoczył w kwietniu 2023 roku, gdzie zmierzył się z Patrykiem Surdyną. Swojego rywala znokautował, za co też został nagrodzony bonusem. Na koncie Werllesona Martinsa jest też tytuł czempiona wagi koguciej bałkańskiej organizacji SBC. W zawodowej karierze zwyciężył osiemnaście razy. Czternaście pojedynków kończył przed czasem, więc to naprawdę dobry wynik.

Oleksii Polishchuk (11-4, 2 KO, 6 Sub) to numer cztery tej kategorii wagowej w Konfrontacji Sztuk Walki. Dla największej organizacji mieszanych sztuk walki w Polsce stoczył na razie dwie walki. Pierwsza odbyła się w październiku 2022 roku, gdy zmierzył się z Adamem Soldaevem. Nie był to jednak zbyt dobry debiut, ponieważ przegrał na punkty. Drugi raz walczył w październiku

bieżącego roku i wówczas starł się z Filipem Mackiem, którego efektownie poddał i zgarnął za to bonus. Oleksii Polishchuk może poszczycić się tytułem mistrzowskim organizacji Armia Fight Night. W swojej karierze stoczył piętnaście pojedynków. Jedenaście zwycięstw odnotował w zawodowym MMA, z czego osiem zanotował jeszcze przed czasem. Pięć zwycięstw wywalczył w pierwszej odsłonie walki.

Czytaj również:  Cain Velasquez wyszedł z aresztu! Co miał do przekazania swoim fanom?

Zatem widać, że czeka nas naprawdę dobre starcie. Jak się zakończy? Kogo typujecie do zwycięstwa?