Piotr Kuberski nie weźmie udziału w Dana White’s Contender Series!

Jak potwierdził sam zainteresowany, Piotr Kuberski nie zawalczy podczas show o nazwie Dana White’s Contender Series. Polak miał zasilić szeregi tego wydarzenia, które jest wprost szansą do tego, aby pojawić się na UFC. Niestety, możliwość walk na galach UFC oddala się na ten moment, choć należy pamiętać, że w wypadku tego zawodnika, wszystko jest w grze.

Czemu Kuberski nie wystąpi podczas Dana White’s Contender Series? Problemem jak zawsze jest zdrowie zawodników. W tym wypadku, Piotr Kuberski zaczął borykać się z problemami biodra, co wyklucza jego udział w serii DWCS. Zawodnicy, którzy przystępują do tego show, muszą być w pełni sprawni, co muszą potwierdzać rozległe badania, a także wszystkie ekspertyzy, z tym związane. Jest to robione po to, aby w DWCS występowali wyłącznie, w stu procentach gotowi zawodnicy, którzy nie ukrywają swoich kontuzji.

Sam Piotr Kuberski z przykrością poinformował na swoich social mediach o zaistniałej sytuacji. Poinformował, że kontuzja biodra odnawia się, przez co nie może on wziąć udziału w owym wydarzeniu. Sam zawodnik FEN przyznał, że kontuzja nie pozwoli mu przygotować się w stu procentach na show, tak więc jako profesjonalista, musi odpuścić udział w tym wydarzeniu.

Decyzja została podjęta przez cały team, łącznie ze sztabem szkoleniowym i managerem zawodnika.

Poniżej, cała treść wypowiedzi zawodnika:

Czytaj również:  Czy zobaczymy Michała Materlę na gali Colosseum 2? Możliwe!