Mocne zmiany w rankingu KSW!

Gala KSW 79 przyniosła nam kolejne pojedynki które sprawiły, że w rankingach KSW doszło do kilku, całkiem znaczących zmian. My postanowiliśmy wziąć pod lupę te najbardziej interesujące i przedstawić je naszym czytelnikom. Sprawdźcie które pozycje w KSW zmieniły się na plus, a które spadły.

Największym wygranym gali KSW 79 jest oczywiście Michał Kita, który wszedł na zastępstwo do walki z Danielem Omielańczukiem. Dzięki wygranej ze swoim przeciwnikiem, Michał Kita awansował aż o dwa oczka, na pozycję czwartą. Z kolei Daniel Mielańczuk spadł na miejsce piąte. Jest to bardzo uczciwa zmiana, ponieważ jak wiemy, niektóre zmiany w rankingu KSW nie zawsze były zrozumiałe dla kibiców. Bardzo możliwe, że obaj panowie uzyskają zielone światło na walkę rewanżową, ponieważ dali bardzo mocną i ciekawą technicznie walkę.

W wyniku tych zmian, swoją pozycję utracił także Mariusz Puzianowski, który spadł aż na 6 miejsce, w wadze ciężkiej. Tym bardziej może zastanawiać fakt, czy jego potencjalna walka z De Friesem będzie możliwa, gdy Mariusz zajmuje odległe, 6 miejsce w rankingu. Widać też, że sam Pudzianowski zmienił ostatnio swoje nastawienie i gdy zajmował wysokie miejsce w rankingu wagi ciężkiej nawet nie myślał o walce z De Friesem, dziś jego ton jest zupełnie inny i bardzo chce walki, która mogłaby podbudować jego ranking.

Na sam koniec zaznaczymy tylko, że są to wszystkie aktualne zmiany w rankingu KSW.

Czytaj również:  Mamed wyjaśnił, dlaczego nie przeszedł do UFC!