Mamed wyjaśnił, dlaczego nie przeszedł do UFC!

W świeżo opublikowanym wywidziae dla Żurnalisty, Mamed Khalidov postanowił odpowiedzieć na kilka interesujących pytań. Jednym z nich było oczywiście pytanie o największą markę w MMA, jaką jest bez wątpienia UFC. Mamed Khalidov postanowił odpowiedzieć, dlaczego nie spróbował swoich sił właśnie w tej federacji. Sprawdźcie sami!

Warto na samym początku nadmienić, iż Mamed Khalidov stoczył w swojej karierze 45 pojedynków, z których wygrał aż 35. Początek swojej kariery spędził w ringu, natomiast największe boje i sukcesy toczył w klatce KSW. Według wielu specjalistów, jest to więc legenda tej federacji. Mamed Khalidov zadebiutował na KSW 7 w 2007 roku, natomiast w grudniu 2021 roku stoczył 25 starcie dla tej federacji!

Dlaczego Mamed nie trafił do UFC?

Mamed Khalidov niejednokrotnie odnosił sukcesy w KSW. Pierw zdobył pas mistrzowski w kategorii półciężkiej, następnie sięgną po pas wagi średniej, który zdobył dwukrotnie. Już w tym czasie wydawało się, że Mamed Khalidov szybko przejdzie do UFC. Tak się jednak nie stało. Dlaczego?

Mamed tłumaczy też swoją decyzję kwestiami finansowymi. O ile KSW musi zabiegać finansowo o swoich zawodników, o tyle w UFC chce się bić każdy sportowiec, przez co UFC może pozwolić sobie na wybór między zawodnikami o mniejszych wymaganiach finansowych.

Czytaj również:  Michał Oleksiejczuk powraca do oktagonu!