Michael Chandler – całościowy opis zawodnika

Michael Chandler

Michael Chandler to amerykański zapaśnik, który od 2009 roku jest związany ze światem mieszanych sztuk walki. Urodzony 24 kwietnia 1986 roku mężczyzna zanotował liczne sukcesy, które ostatecznie pozwoliły m na zawarcie kontraktu z najlepszą federacją MMA na świecie – UFC.

Jak przebiegała kariera Michaela Chandlera i jakimi statystykami może się pochwalić obecnie? Zapoznaj się z naszym artykułem i poznaj całościowy opis tego doskonałego zawodnika!

Michael Chandler – podstawowe informacje

Wiek – 37 lat,

Rekord osobisty – Michael Chandler może się pochwalić 31 stoczonymi walkami, w formule MMA, w tym 23 razy odnotował zwycięstwo (11 nokautów, 7 poddanych walk, 5 decyzją sędziów) i 8 razy przegrał.

Styl walki – z uwagi na swoje wcześniejsze doświadczenie w zapasach Michael Chandler w pojedynkach preferuje właśnie tę technikę.

Kategoria wagowa – półśrednia i lekka.

Obecnie Michael Chandler doskonali swoją technikę walki podczas intensywnych treningów w klubie Stanford MMA.

Michael Chandler – początki kariery

Michael Chandler już od wczesnego dzieciństwa związany był ze sportami walki. Jeszcze w szkole średniej zdobywał honorowe odznaczenia ze swoje wyniki w zapasach. W 2004 roku zajął 2 miejsce podczas MSHSAA High School State Championship. Następnie mimo nieprzyznanego stypendium sportowego zapisał się na Uniwersytet Missouri, gdzie następnie dołączył do drużyny zapaśniczej.

Podczas studiów czterokrotnie był kwalifikatorem NCAA Division I, mając na swoim koncie aż 100 zwycięstw. Wśród osiągnięć zapaśniczych Michaela Chandlera nie można pominąć niezwykle istotnego, piątego miejsca w NCAA w kategorii seniorów, gdzie zdobył wyróżnienie DI All-America. Jako zapaśnik mógł się pochwalić zdumiewającym rekordem 31-15 na 12 przeciwników, a także 100-40 rekordu ogólnego, na który zapracował w ciągu czteroletniej kariery.

Szybki awans do Bellator MMA

Doskonałe wyniki w zapasach nie mogły przejść niezauważone. W 2009 roku Michael Chandler odbył swój debiutancki pojedynek w mieszanych sztukach walki, występując na gali First Blood, organizowanej przez federację Strikeforce. Podczas pojedynku z 8 sierpnia, Chandler szybko pokonał swojego rywala Kyle Swadley’a, wyprowadzając serię ciosów pięściami, które skutkowały ogłoszeniem nokauty technicznego w czwartej minucie pierwszej rundy.

Czytaj również:  Robert Ruchała - wielka gwiazda federacji KSW!

Kolejne dwa, również wygrane pojedynki Chandler stoczył W Strikeforce stając naprzeciw takich zawodników jak Richard Bouphanouvong i Salvador Woods. Kolejne zakończone przed czasem walki sprawiły, że młodego fightera szybko dostrzegli włodarze Bellator. Tym samym, w zaledwie rok od stoczenia swojej debiutanckiej walki w MMA, Michael Chandler przeszedł do nowej organizacji, pod której szyldem walczył przez kolejnych dziesięć lat.

Doskonały debiut i szybki tytuł mistrza

W swojej debiutanckiej walce dla Bellator MMA Michael Chandler zawalczył ze Scottem Stappem. Podczas 31 gali zorganizowanej 30 września 2010 roku Chandler powtórzył swój popis z pierwszej walki, bombardując swojego rywala serią ciosów pięściami. Scott Stapp nie miał szans w pojedynku i tym samym już w drugiej minucie walki sędzia ogłosił nokaut techniczny.

Do ćwierćfinałowej walki o pas mistrzowski Bellator Michael Chandler dostał się już podczas swojej trzeciej walki dla federacji. Wówczas zmierzył się z polskim zawodnikiem Marcinem Heldem, którego pokonał w czwartej minucie pierwszej rundy łapiąc Polaka w duszenie trójkątne ramionami. Hedl nie zdołał się wyswobodzić z chwytu i ostatecznie poddał walkę.

Półfinałową walkę w tyrnieju wagi lekkiej 4 sezonu Bellator Michael Chandler stoczył podczas gali Bellator 40, mierząc się z Lloyd’em Woodarem, którego również pokonał, jednogłośną decyzją sędziów. Ostatecznie, 14 maja 2011 roku Michael Chandler zdobył tytuł mistrza wagi lekkiej, pokonując na swojej drodze ostatniego rywala – Patricka Freire.

Awans do światowego giganta – UFC

Mając na swoim koncie 23 stoczone pojedynki dla Bellator MMA, w tym zaledwie 4 porażki, a także trzykrotny tytuł mistza Bellator MMA w wadze lekkiej, Michael Chandler mógł liczyć na przejście do najlepszej federacji MMA. 23 stycznia 2021 roku Chandler stoczył swoją debiutancką walkę, w której zmierzył się z Dan’em Hooker’em. Debiut okazał się niezwykle imponujący. Były zapaśnik rozłożył swojego rywala w trzeciej minucie pierwszej rundy, wyprowadzając potężne ciosy pięściami.

Czytaj również:  Wszystko na temat zawodnika Fury Tyson

Imponujący nokaut techniczny pozwolił Chandlerowi wygrać, a dodatkowo zapewnił mu bonus za walkę wieczoru.

W pojedynku o wakujący pas mistrzowski w wadze lekkej Michael Chandler zmierzył się z Charles’em Oliviera, który okazał się sprawniejszy i tym razem to zapaśnik został nokautowany technicznie tuż po rozpoczęciu drugiej rundy.

Kolejna walka dla UFC również nie przyniosła zwycięstwa byłemu zapaśnikowi. Michael Chandler zmierzył się wówczas z Justinem Gaethje’m, z którym stoczył pełny, składający się z trzech rund pojedynek. Ostatecznie to sędziowie rozstrzygnęli o wynikach pojedynku, ogłaszając zwycięstwo Gaethje.

Obecnie Chandler zawalczył w pięciu pojedynkach w UFC i dwa razy odniósł sukces.