Wszystko na temat zawodnika Fury Tyson

Brytyjski pięściarz wagi ciężkiej Fury Tyson dał się poznać dzięki licznym zwycięstwom, które sprawiły, że obecnie może być z powodzeniem uznawany za niepokonanego zawodnika. Obecnie to właśnie do niego należy tytuł Mistrza Świata wagi ciężkiej federacji WBC. Dodatkowo został uznany linearnym mistrzem świata wagi ciężkiej. Jego niezwykłe osiągnięcia zasługują na szczególne uznanie. Jeśli chcesz bliżej poznać tę niesamowitą postać świata boksu zawodowego, koniecznie zapoznaj się z dzisiejszym artykułem.

Fury Tyson – początki kariery

Urodzony 12 sierpnia 1988 roku Tyson Fury rozpoczął swoją karierę bokserską w 2006 roku, kiedy to zdobył swój pierwszy brązowy medal na Mistrzostwach Świata Juniorów, które odbyły się w Agadirze w Maroku. W kolejnym roku zdobył złoty już medal podczas mistrzostw Juniorów Unii Europejskiej oraz srebrny krążek w ramach Mistrzostw Europy Juniorów w Somborze w Serbii.

Tak doskonałe wyniki na chwilę po rozpoczęciu swojej przygody z boksem zawodowym sprawiły, że już 6 grudnia 2008 roku młody Brytyjczyk zadebiutował w zawodowym boksie. Tym co wyróżniało zawodnika był jego niesłychany wzrost. Tyson Fury mierzy aż 206 cm, a przy tym może się pochwalić niesamowitym zasięgiem ramion o długości 216 cm.

Podczas swojej debiutanckiej walki pokonał swojego przeciwnika Węgra Bela Gyongyosima nokautem technicznym podczas trwającego sześć rund pojedynku. Kolejny raz na ringu mogliśmy zobaczyć Tysona 17 stycznia 2009 roku. Wówczas jego rywalem był Maecel Zeller, który również został pokonany poprzez nokaut techniczny. Kolejne pojedynki to była niekończąca się seria zwycięstw. W samym tylko 2009 roku Tyson Fury stoczył jeszcze 7 walk, podczas których pokonał Daniela Pereta nokautem technicznym, Lee Swabyego nokautem technicznym, Matthew Ellisa nokautem, Scotta Belshawa nokautem technicznym, Aleksandrsa Selezensa nokautem technicznym, Johnego McDermotta decyzją sędziów oraz Tomasa Mrazeka również decyzją sędziów.

Czytaj również:  Kim jest Mamed Khalidov i z kim może zawalczyć?

Kolejne spotkania były równie efektywne. Obecnie Tyson Fury może się pochwalić naprawdę imponującymi statystykami. Na 33 walki zanotował aż 32 zwycięstwa, w tym 23 przez nokaut oraz jeden remis. Nie trudno policzyć, że młody Brytyjczyk walczący w wadze ciężkiej nie odnotował jeszcze w swojej zawodowej karierze żadnej porażki.

W 2010 roku Tyson Fury odbył cztery walki takimi przeciwnikami jak Kans-Joergen Blasko, John McDermott, Rich Power oraz Zack Page. Wszystkie walki zakończyły się zwycięstwem Brytyjczyka. Kolejne cztery spotkania miały miejsce już w 2011 roku. Wówczas mężczyzna pokonał takich rywali jak Marcelo Luiz Nascimento – wygrywając nokautem, Dereck Chisora, Nicolai Firtha oraz Nacen Pajkic.

W kolejnych latach zauważono wyraźne zmniejszanie się liczby walk. W 2012 roku Tyson Fury stanął do walki trzy razy pokonując wszystkich swoich rywali. W 2013 roku odbyła się jedna walka, ze Stevem Cunninghamem, którego pokonał poprzez nokaut.

Kolejne walki odbyły się w 2015 roku. Wówczas Tyson Fury stanął do walki z Christianem Hammerwm i Wladimirem Klitschko. Podczas walki z tym drugim zdobył tytuł mistrza WBA, WBO, IBF oraz IBO w wadze ciężkiej.

Po tej wygranej nastąpiła długa przerwa, byśmy od grudnia 2018 roku znów mogli podziwiać liczne zwycięstwa Tysona Furego. To właśnie podczas walki, która odbyła się 1 grudnia 2018 roku Tyson Fury po raz pierwszy nie zakończył walki wygraną. Wówczas podczas walki o tytuł mistrza WBC w wadze ciężkiej mężczyzna zremisował w spotkaniu z Deontayem Wilderem.

Kolejne walki z udziałem Tysona Furego odbywały się każdego roku, w tym w 2019 roku aż dwukrotnie. Każde spotkanie ponownie kończyło się zwycięstwem Tysona Furego, w tym cztery razy poprzez nokaut techniczny, a raz w wyniku jednogłośnej decyzji sędziów.

Fury Tyson

Powrót Króla Cyganów już w grudniu tego roku

Choć od ostatniej walki Tysona Furego minęło już kilka miesięcy, to będąc dalej na fali zwycięstw Król Cyganów nie składa jeszcze rękawic. Na 3 grudnia został zapowiedziany kolejny pojedynek z jego udziałem. Wówczas mężczyzna stanie na ringu z Dereckiem Chisorą, co będzie kolejną już próbą rewanżową. Obecnie Fury pokonał Chisora już dwukrotnie, za pierwszym razem Tyson pokonał swojego rywala w regulaminowym czasie, za drugim z kolei walka zakończyła się przed czasem. Czy Chisora da radę tym razem sprostać swojemu rywalowi? Tego nie wiemy, wiemy natomiast, że to właśnie Tyson Fury w dalszym ciągu określany jest jako faworyt do zwycięstwa.

Czytaj również:  Borys Mańkowski – Sylwetka tego zawodnika

Fury Tyson prywatnie

Ojciec słynnego pięściarza, John „Gypsu” Fury pasjonował się boksem, a jego największym idolem był słynny Mike Tyson. To właśnie dlatego zdecydował się na to, by nadać swojemu synowi imię na cześć amerykańskiego mistrza – Tyson. Jako zawodowy pięściarz to właśnie on w początkowych latach odpowiadał za trenowanie swojego syna.

Jednak kariera bokserska w rodzinie Tysona Furego nie ogranicza się wyłącznie do ojca i syna. Również kuzyn Furego Andy Lee dał się poznać jako zawodowy bokser. Jednak żaden z nich nie zdołał osiągnąć tak spektakularnych wyników jak Tyson Fury.