Mateusz Rębecki jednak weźmie udział w UFC 295! Znalazł się nowy rywal!

Jeszcze wczoraj wspominaliśmy, że walka Mateusza Rębeckiego w gali organizowanej przez Ultimate Fighting Championship stoi pod znakiem zapytania. Teraz okazuje się, że dla Polaka znaleziona zastępstwo i tym samym dojdzie do jego występu na gali UFC 295 w Nowym Jorku. Z kim zmierzy się były mistrz FEN? Odpowiadamy!

Najbliższe wydarzenie Ultimate Fighting Championship odbędzie się już w sobotę 11 listopada 2023 r. w słynnej hali Madison Square Garden w Nowym Yorku. Przypomnijmy, że walką wieczoru całego wydarzenia będzie pojedynek o mistrzowski pas wagi półciężkiej między Jirim Prochazką a Alexem Perierą. Co-main eventem wydarzenia będzie starcie o tymczasowe mistrzostwo wagi ciężkiej, o które powalczy Tom Aspinall i Sergiei Pavlovich.

Mateusz Rębecki wystąpi w karcie wstępnej UFC 295. To dla Polaka ważna walka, ponieważ inni zawodnicy mogą tylko pomarzyć o udziale w wydarzeniach organizowanych przez Ultimate Fighting Championship. Jego początkowym rywalem był Nurullo Alievem, ale wypadł z powodu kontuzji. Całe szczęście federacja szybko znalazła zastępstwo i ostatecznie Polak weźmie udział w nadchodzącym wydarzeniu. Jego rywalem będzie Roosevelt Roberts. To 29- letni zawodnik amerykański, który na UFC 295 zadebiutuje dla największej organizacji mieszanych sztuk walki na świecie. Roosevelt Roberts swój ostatni pojedynek stoczył podczas The Ultimate Fighter 31, gdzie pokonał Nate’a Jannermana oraz przegrał z Austinem Hubbardem. Warto też wspomnieć, że Polak w oktagonie UFC ma rekord 2-0 i pokonał takich zawodników, jak Nick Flore, czy Loik Radzhabov.

Czytaj również:  Alex Pereira i Jiri Prochazka zawalczą podczas gali UFC 295 o pas kategorii półciężkiej!