Mateusz Olech vs Paweł Biernat na FEN 52

Federacja FEN na luty 2024 zaplanowała kolejne wielkie wydarzenie. Oczywiście nie mogło zabraknąć ciekawych zestawień, a jednym z nich będzie walka Mateusza Olecha z Pawłem Biernatem.

Mateusz Olech (4-0, 2 KO, 1 SUB) to doświadczony zawodnik, który większość swoich walk stoczył w amatorskim MMA. Jego zawodowy debiut odbył się w czerwcu 2022 roku, gdy zmierzył się z Mateuszem Paskudą na Solo Combat Federation. Wówczas w pierwszej rundzie pokonał swojego przeciwnika przez TKO. Dla organizacji FEN zadebiutował zaledwie dwa miesiące później, bo już w sierpniu 2022. Dokładniej mówiąc na FEN 41: TAURON Fight Night Mrągowo pokonał Michała Dąbkowskiego i tym samym zaliczył drugi udany zawodowy występ. Póki co zawodnik z Opola ma na swoim koncie trzy zawodowe zwycięstwa w FEN i jedno amatorskie. W lutym po raz piąty zawalczy dla tej organizacji i z pewnością będzie dążył do tego, by jego passa zwycięstw się nie zakończyła.

Paweł Biernat (4-1, 3 KO, 1 SUB) również może poszczycić się sukcesami  na swoim koncie. W FEN zaliczył trzy udane walki. Ostatnia nie była jednak zbyt udana, ponieważ podczas FEN 50: TAURON Fight Night Gliwice uległ decyzją sędziów z Marcinem Sianosem,  Wcześniej jednak pokonał Karola Żołowskiego i Damiana Bujkowskiego przez nokaut, zaś Kacpra Miklasza przez poddanie.

FEN 52 odbędzie się 17 lutego 2024 w Ostrowie Wielkopolskim. Oprócz starcia Mateusza Olecha i Pawła Biernata zobaczymy też walkę o pas mistrzowski FEN między Marcinem Łazarzem a Bartoszem Szewczykiem. W innych starciach zobaczymy Kamila Kraska i Aslambeka Arsamikova, Lukasa Chotenovskiego i Jana Ciepłowskiego, czy Bartłomieja Skowyra i Danila Fedenko.

Czytaj również:  Mateusz Gamrot zgłasza dyspozycję do walki w UFC!