Mateusz Gamrot o tym, ile KSW zaproponowało mu za przedłużenie kontraktu!

Mateusz Gamrot jest dziś mocnym nazwiskiem w świecie mieszanych sportów walk. Jego walki są coraz lepsze w federacji UFC, w której Mateusz cały czas pnie się w górę. Skutkiem tego, możemy spodziewać się, że w tle są bardzo duże pieniądze. Sam były zawodnik KSW postanowił się odnieść do tego, ile proponowało mu KSW w 2020 roku, kiedy ten mógł wybierać między KSW a UFC.

Temat finansów został poruszony w ostatnim programie Żurnalisty, w którym Mateusz Gamrot został oczywiście dokładnie zapytany o realia finansowe zarówno w KSW, jak i w UFC.

Mateusz Gamrot stwierdził, że jego decyzja odnośnie przejścia do UFC była czysto sportowa, ponieważ to KSW proponowało mu trzy razy więcej, jeśli chodzi o przedłużenie kontraktu dla rodzimej federacji. Jednak Mateusz Gamrot postawił na aspekt sportowy i wybrał UFC, w którym to miał zdecydowanie większe pole do popisu, jeśli chodzi o dobór zawodników z wyższej półki.

Mateusz Gamrot został też wprost zapytany przez Żurnalistę, jakich kwot mógł się spodziewać. Padło pytanie, czy Mateusz mógł liczyć na kwotę rzędu miliona złotych. Zawodnik UFC odpowiedział że nie, jednak była to kwota rzędu połowy miliona złotych, co jak na warunki polskiej federacji i to nie freakowej, jest ogromnym wynikiem. Tym bardziej w momencie, w którym Mateusz Gamrot dostał propozycję gaży rzędu połowy miliona, za jeden pojedynek.

Z kolei UFC zaproponowało kontrakty rzędu 160 tysięcy dolarów za pierwszy kontrakt, tak więc była to kwota trzy razy mniejsza od oferty KSW.

Czytaj również:  Joanna Jędrzejczyk zawalczy dla KSW?