Marian Ziółkowski o galach Mirosława Oknińskiego!

Marian Ziółkowski

Marian Ziółkowski był ostatnim gościem programu MMA Studio, w którym został zapytany o dawne czasy MMA w Polsce. Aktualny zawodnik KSW odniósł się do pierwszych gal, które organizował Mirosław Okniński. Zobaczcie, co miał do powiedzenia na ich temat, mistrz KSW!

Według gości obecnych w programie, dziś MMA w Polsce, jest bardzo sprofesjonalizowane. Jednak kiedy Mirosław Okniński tworzył pierwsze gale PLMMA, wszystko wyglądało zupełnie inaczej. Zawodnicy byli dobierani na sali gimnastycznej, AWF-u, bądź podobnych sal i walczyli ze sobą, bez żadnych przygotowań. Dziś MMA jest zupełnie inne, ponieważ zawodnicy mają długie tygodnie przygotowań, diety, psychologów i odnowy biologiczne.

Marian Ziółkowski przypomniał sytuację właśnie z PLMMA, podczas której zawodnicy byli dobierani dopiero na ważeniu. Jak podaje Marian Ziółkowski, trener Mirosław Okniński dobierał zawodników, którzy faktycznie przychodzili danego dnia, aby zważyć się. Następnie dobierał odpowiednio zawodników, według kategorii wagowych.

Cały program znajdziecie poniżej:

Czytaj również:  Trener Okniński mówi o kondycji polskiego MMA!