Marcin Najman opowiada, jak stworzył freak fight w Polsce!

Marcin Najman w ostatnim czasie udzielił wywiadu rzeka. Opowiada on w nim o wielu aspektach swojej kariery, w tym najbardziej o części freak fight, które według swojej opinii, zapoczątkował w Polsce. Znany freak fighter jak zwykle, bardzo mocno przypisuje swojej osobie wydarzenia, które miały miejsce na naszej rodzimej scenie. Czy słusznie? Oceńcie sami!

Aby być zupełnie szczerym, trzeba przyznać, że Marcin Najman faktycznie znajdywał się w środowisku freak fighterów, nawet wtedy, kiedy jeszcze na głos nie mówiło się tego określenia w naszym kraju. Jego walki bardzo często należały bezpośrednio do zestawień tego typu i co więcej, były to pierwsze tego typu zestawienia w Polsce, nawet w momencie, w którym interesowało się nim jeszcze KSW. Dziś jak wiemy, KSW odcina się bardzo mocno od sceny freak fight, choć przed wszelkiej maści galami freakowymi, to właśnie oni tworzyli tą scenę i zapraszali Marcina Najmana do oktagonu.

Pierwszym zestawieniem freak fight w Polsce można śmiało uznać pojedynek Mariusza Pudzianowskiego z Marcinem Najmanem. Miał on miejsce w 2009 roku, przy okazji gali KSW 12. Jak dobrze pamiętamy, ten pojedynek był błyskawiczny i jak okazało się, zgromadził przed telewizorami miliony ciekawych wyniku Polaków!

Marcin Najman postanowił opowiedzieć szerzej o swoich doświadczeniach, jakie zdobył w USA, właśnie przy okazji oglądania tamtejszego podwórka i walk, które miały miejsce wiele lat temu.

Marcin Najman postanowił wprowadzić na Polskie podwórko to, co sam zobaczył w stanach.

Cała rozmowa dostępna poniżej:

Czytaj również:  Kacper Formela definitywnie odchodzi z FEN!