Kamil Minda widzi swoje szanse z De Friesem!

Kamil Minda został w ostatnim wywiadzie zapytany o swoje szanse z aktualnym mistrzem KSW, wagi ciężkiej. Phil De Fries nie ma sobie równych, ponieważ od kilku lat, nikt nie jest w stanie odebrać zawodnikowi KSW pasa. Kamil Minda jest nazwiskiem, które coraz częściej pojawia się w kuluarach, jeśli chodzi o możliwość walki z Philem. Sam Mirek Okniński twierdzi, że Kamil Minda ma realne szansę, na zwycięstwo z Philem De Friesem. Sprawdźcie sami!

Phil De Fries może póki co być spokojny o swoją pozycję w KSW, ponieważ na ten moment, czołówka rankingu, wcale nie śpieszy się do walki z mistrzem wagi ciężkiej. Sytuacja jest inna, w wypadku zawodników nie zrzeszonych z federacją KSW.

Kamil Minda i jego trener są bardzo dobrze przekonani o tym, że zawodnika Akademii Sportów Walk Willanów, miałby realne szansę na pokonanie Brytyjczyka. Przypomnijmy, że Mirosław Okniński jest bardzo dobrym taktytkiem sportów uderzanych, tak więc doskonale wie, o czym mówi, patrząc na różnych zawodników i ich walki.

Według Mirosława Oknińskiego, Kamil Midna jest o wiele szybszy i silniejszy od Phila De Friesa. Dodatkowo, zawodnik lepiej bije, co może mieć faktycznie przełożenie w walce w kategorii ciężkiej. Mirosław Okniński zwraca także słusznie uwagę na to, że Kamil Minda mógłby dostać szansę na walkę z Philem De Friesem, ponieważ czołówka kategorii ciężkiej zawodników KSW wcale nie garnie się do tego, aby walczyć z Philem De Friesem, który ma bardzo niewygodny styl walki, dla swoich oponentów.

Do całej sytuacji odniósł się sam Kamil Minda, który stwierdził że walka z Philem De Friesem, byłaby dla niego walką średniego poziomu. Dodatkowo, zawodnik Akademii Sportów Walk Willanów nie obawia się mistrza KSW i chętnie stoczyłby z nim walkę. Sam Kamil Minda uważa także, że jest szybszy i bardziej dynamiczny od De Friesa. Skutkiem tego, ma realne szansę, aby zaskoczyć go w ewentualnej walce.

Czytaj również:  Laura Grzyb zmierzy się z Marią Cecchi!