Juras definitywnie odmawia freakowym walkom!

Łukasz Jurkowski, znany również jako Juras dostał ofertę walki w freakach. Tylko czy faktycznie wróci do klatki i skusi się na walkę dla freak fightowej organizacji? Sprawdźmy, co wiadomo na ten temat!

Łukasz Jurkowski (17-12) jest doświadczonym zawodnikiem mieszanych sztuk walki i uznanym komentatorem. To również jeden z pierwszych zawodników Konfrontacji Sztuk Walki. Dla największej organizacji w naszym kraju stoczył aż dwadzieścia dwa pojedynki, z czego piętnaście zwyciężył. Swój debiut dla tej organizacji miał podczas pierwszej edycji KSW. W swojej zawodowej karierze stawił czoła wielu zawodnikom, w tym na przykład Igorowi Pokrajacowi, Mikhailowi Zayatsowi,  czy Daveowi Dalglieshowi.

42-latek po długiej przerwie wrócił do walk i mogliśmy obejrzeć jego starcie podczas pierwszego wydarzenia Konfrontacji Sztuk Walki na  PGE Narodowym w Warszawie. Wówczas jego przeciwnikiem był Rameau Thierry Sokoudjou, którego pokonał po całym dystansie. Po tej walce odbył jeszcze trzy pojedynki. Ostatni stoczył w czerwcu 2021 roku na KSW 61. Nie był to jednak dla niego zbyt dobry występ, ponieważ został pokonany przez Mariusza Pudzianowskiego. 

Choć Łukasz Jurkowski przestał walczyć, to i tak ciągle pojawiają się plotki o jego powrocie do mieszanych sztuk walki, czy o walce dla freak fightowej organizacji. Juras po wielu pytaniach, postanowił zabrać głos. Dla jego fanów jednak nie mamy zbyt dobrych wiadomości, ponieważ Łukasz Jurkowski definitywne zamknął temat. Jak stwierdził, pożegnał się ze sportami walki w wymiarze zawodowym na Stadionie Narodowym.

Jego powrót do intensywniejszych treningów wynika z chęci powrotu do formy, a nie do walk. Nawiązał też do wywiadu u Artura Przybysza, w którym stwierdził, że wystarczy walizka kasy i idzie do frików, mówiąc, że to był żart. Juras wyjawił również, że była propozycja walki za 1,5 miliona złotych, którą odrzucił, ponieważ wierzy w swoje zasady i charakter, a to nie jest do kupienia. Dlatego nie ma co liczyć, że duże pieniądze skłonią go do zmiany decyzji i walki w freak fightach.

Czytaj również:  Juras kolejny raz wbija szpilkę w freak fighterów