Jan Błachowicz wypada z karty UFC 297!

Nie mamy dobrych wiadomości dla osób, które czekały na występ Jana Błachowicza podczas UFC 297. Niestety Polak musiał wycofać się z pojedynku! Zdradził powody tej decyzji!

Gala UFC 297 odbędzie się w nocy z 20 na 21 stycznia 2024 roku w Scotiabank Arena w Toronto (Kanada). Polscy fani z pewnością nie mogli doczekać się eventu organizowanego przez Ultimate Fighting Championship, ponieważ na nim miało dojść do rewanżu Jana Błachowicza z Aleksandarem Rakiciem. Ich pierwsze starcie miało miejsce w ubiegłym roku i zakończyło się zwycięstwem Polaka po kontuzji austriackiego zawodnika.

Niestety nie dojdzie do niego, o czym na początku poinformował rywala Cieszyńskiego Księcia. Aleksandar Rakić we wpisie w social mediach nie krył rozżalenia i w mocnych słowach skomentował rzekomą kontuzję Błachowicza.

Z byłym mistrzem wagi półciężkiej UFC skontaktował się Patryk Prokulski z redakcji TVP Sport. Słowa Aleksandara Rakicia okazały się prawdziwe.  Jan Błachowicz zmaga się z kontuzją i musiał wycofać się z udziału na gali UFC 297. Zdradził też powód takiej decyzji. Okazuje się, że nasz reprezentant zmaga się ze zwyrodnieniami na barkach i to od dłuższego czasu. Do tej pory odczuwał wyłącznie dolegliwości bólowe i był w stanie to znieść. Jednak w ostatnim czasie stracił też siły i jak wspomniał ma jej około 40%. Jego barki nie funkcjonują i nie jest w stanie się przygotować. Liczył, że uda się zastosować blokady, ale nic nie pomaga, więc czeka go zabieg.

Ostatecznie, zamiast przygotowywać się do walki, Jana Błachowicza czeka artroskopia, a jej termin ustalono na styczeń 2024 roku. Po zabiegu dojście do stuprocentowej sprawności ma mu zająć około miesiąca. Zawodnik nie ukrywa jednak, że od lekarza usłyszał, że jego barki wymagają poważniejszej operacji, ale ten nie może sobie na niego obecnie pozwolić.

Czytaj również:  Jan Błachowicz na temat afery influancerskiej!