Jan Błachowicz vs. Alex Pareira – już w tym tygodniu!

Na tą walkę czeka cała Polska i cały świat. Już w ten weekend, Jan Błachowicz będzie miał okazję skrzyżować swoje rękawice z Alexem Pereirą. Walka odbędzie się w ramach UFC 291. Walka jest niezwykle ważna, ponieważ zwycięzca pojedynku stanie się pretendentem do walki o tytuł mistrzowski. Gra jest więc o najwyższą stawkę!

Warto przypomnieć, że Alex Pereira to mistrz kategorii średniej, który przechodzi aktualnie do wagi półciężkiej. Skutkiem tego, Jan Błachowicz ma pewnego rodzaju „handicap”, który może kolejny raz wykorzystać. Wszakże miał okazję pokonać już Ronaldo Souzę, a także Luke’a Rockholda, którzy przechodzili z dywizji średniej, do półciężkiej. Dodatkowo, Jan Błachowicz odprawił z kwitkiem Isreala Adesanyę, co daje mu w pełni papiery na to, aby poradzić sobie w klatce także z Alexem Pereirą.

Na korzyść Janka Błachowicza przemawia także jego doświadczenie w klace. Jan Błachowicz ma stoczonych aż 30 walk więcej od Alexa Pereiry, co może działać oczywiście w dwie strony. Z jednej strony doświadczenie w walce jest większe, z drugiej eksploatacja organizmu może także dać się we znaki i zrobić różnicę.

Na ten moment Jan Błachowicz jest faworytem w oczach wszystkich bukmacherów. Sam zawodnik wydaje się być mocno zmotywowany i pewny siebie, tak więc wydaje się, że Jan Błachowicz jest na prostej drodze do tego, aby w trudnym pojedynku, poradzić sobie z Brazylijskim oponentem.

Czytaj również:  Sylwester Wardęga nie pojawi się na FAME 17!