Jan Błachowicz przejdzie ważną operację

Z pewnością dla Jana Błachowicza nie jest to najprzyjemniejszy moment w życiu. Były mistrz organizacji Ultimate Fighting Championship, zamiast przygotowywać się do świąt, przejdzie dziś operację!

Jan Błachowicz miał wziąć udział w gali UFC 297, która odbędzie się w Toronto. Niestety na początku grudnia okazało się, że nasz reprezentant będzie musiał wycofać się z rewanżowego pojedynku z Aleksandarem Rakiciem. Wszystkiemu winne są narastające problemy zdrowotne, które znacząco wpłynęły na jego dyspozycję. Nic więc dziwnego, że podjął decyzję o rezygnacji ze startu i zamierza skupić się na powrocie do zdrowia. Od specjalistów usłyszał, że trzeba wyczyścić stawy barkowe i podjąć rehabilitację.

Dziś zatem czeka go operacja, po której przez co najmniej dwa tygodnie będzie musiał wypoczywać. Dzięki temu wszystko dobrze się zagoi i wtedy były mistrz Ultimate Fighting Championship będzie mógł rozpocząć rehabilitację. Najprawdopodobniej potrwa ona dwa miesiące. Jan Błachowicz pokłada wielkie nadzieje w tym zabiegu i wierzy, że szybko wróci do walk dla Ultimate Fighting Championship. Jest jednak świadom tego, że nie będzie łatwo, ale do działania motywuje go wizja lepszego zdrowia i chciałby wrócić do octagonu UFC jeszcze w pierwszej połowie 2024 roku.

Czytaj również:  Artem Lobov pozwał Conora McGregora na miliony!